Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 3/2019
      2. Fillari-lehti 2/2019
      3. Fillari-lehti 1 2019
      4. Fillari-lehti 7/2018
      5. Fillari-lehti 6/2018
      6. Fillari-lehti 5/2018
      7. Fillari-lehti 4/2018
      8. Fillari-lehti 3/2018
      9. Fillari-lehti 2/2018
      10. Fillari-lehti 1 2018
      11. Fillari-lehti 7/2017
      12. Fillari-lehti 6/2017
      13. Fillari-lehti 5/2017
      14. Fillari-lehti 4/2017
      15. Fillari-lehti 3/2017
      16. Fillari-lehti 2/2017
      17. Fillari-lehti 1/2017
      18. Fillari-lehti 7/2016
      19. Fillari-lehti 6/2016
      20. Fillari-lehti 5/2016
      21. Fillari-lehti 4/2016
      22. Fillari-lehti 3/2016
      23. Fillari-lehti 2/2016
      24. Fillari-lehti 1/2016
      25. Fillari-lehti 7/2015
      26. Fillari-lehti 6/2015
      27. Fillari-lehti 5/2015
      28. Fillari-lehti 4/2015
      29. Fillari-lehti 3/2015
      30. Fillari-lehti 2/2015
      31. Fillari-lehti 1/2015
      32. Fillari-lehti 7/2014
      33. Fillari-lehti 6/2014
      34. Fillari-lehti 5/2014
      35. Fillari-lehti 4/2014
      36. Fillari-lehti 3/2014
      37. Fillari-lehti 2/2014
      38. Fillari-lehti 1/2014
      39. Fillari-lehti 7/2013
      40. Fillari-lehti 6/2013
      41. Fillari-lehti 5/2013
      42. Fillari-lehti 4/2013
      43. Fillari-lehti 3/2013
      44. Fillari-lehti 2/2013
      45. Fillari-lehti 1/2013
      46. Fillari-lehti 7/2012
      47. Fillari-lehti 6/2012
      48. Fillari-lehti 5/2012
      49. Fillari-lehti 4/2012
      50. Fillari-lehti 3/2012
      51. Fillari-lehti 2/2012
      52. Fillari-lehti 1/2012
      53. Fillari-lehti 7/2011
      54. Fillari-lehti 6/2011
      55. Fillari-lehti 5/2011
      56. Fillari-lehti 4/2011
      57. Fillari-lehti 3/2011
      58. Fillari-lehti 2/2011
      59. Fillari-lehti 1/2011
      60. Fillari-lehti 7/2010
      61. Fillari-lehti 6/2010
      62. Fillari-lehti 5/2010
      63. Fillari-lehti 4/2010
      64. Fillari-lehti 3/2010
      65. Fillari-lehti 2/2010
      66. Fillari-lehti 1/2010
      67. Fillari-lehti 7/2009
      68. Fillari-lehti 6/2009
      69. Fillari-lehti 5/2009
      70. Fillari-lehti 4/2009
      71. Fillari-lehti 3/2009
      72. Fillari-lehti 2/2009
      73. Fillari-lehti 1/2009
      74. Fillari-lehti 7/2008
      75. Fillari-lehti 6/2008
      76. Fillari-lehti 5/2008
      77. Fillari-lehti 4/2008
      78. Fillari-lehti 3/2008
      79. Fillari-lehti 2/2008
      80. Fillari-lehti 1/2008
      81. Fillari-lehti 7/2007
      82. Fillari-lehti 6/2007
      83. Fillari-lehti 5/2007
      84. Fillari-lehti 4/2007
      85. Fillari-lehti 3/2007
      86. Fillari-lehti 2/2007
      87. Fillari-lehti 1/2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
  11. Uutiset
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maantie

Mastereiden PM-kilpailut, maantie 4.8.2019

Mastereiden PM-kilpailut, maantie 4.8.2019, Eckerö
Men 30-34 128 km
1 Martin Iversby Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.10.51
2 Christopher Harnesk Nilsson Cykelklubben Valhall SWE 3.10.51
3 Sondre Linstad-Hurum Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.10.51
4 Per Johansson Sweden SWE 3.10.51
5 Victor Andersson Team Norrbotten Cykelklubb SWE 3.10.53
6 Freddy Dagsland Stord SK NOR 3.10.53
7 Sebastian Arnhed Sweden SWE 3.10.56
8 Andreas Ringvall Sweden SWE 3.10.56
Thomas Elnæs Fiskeklev Landeveisclub NOR DNF
Vegard Halvorsen Fiskeklev Landeveisclub NOR DNF
Martin Strand Fiskeklev Landeveisclub NOR DNF
Heine Liland Vossevangen CK NOR DNS
Men 35-39 128 km
1 Aleksander Stijelja Kjekkas IF NOR 3.03.32
2 Dag Torp-Hansen Kjekkas IF NOR 3.03.55
3 Øystein Fundingsrud Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.03.55
4 Kimmo Kananen IBD Cycling FIN 3.05.19
5 Jaakko Toppari Jurvan Voima FIN 3.09.34
6 Peter Eggertsen Sweden SWE 3.09.34
7 Andreas Rundquist Skoghalls Cykelklubb-Hammarö SWE 3.10.53
8 Joakim Oja Sweden SWE 3.10.53
9 Martin Torp Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.11.03
10 Mathias Thunmarker Sweden SWE 3.11.05
Kay Hansen Fiskeklev Landeveisclub NOR DNF
Håkan Andersson Förening Rocket Racing Sweden SWE DNS
Men 40-44 128 km
1 Øystein Blom-Ohlsen Norway NOR 3.12.04
2 Fredrik Olsen Norway NOR 3.12.07
3 Antti Tuukkanen GIF FIN 3.12.36
4 Stefan Ljungberg Sweden SWE 3.13.06
5 Antti Mäkelä Jäpy FIN 3.13.13
6 Jah Langleite IF Frøy NOR 3.17.00
7 Per Christian Eidevik Kjekkas IF NOR 3.17.00
8 Samuel Kivisalo IK-32 FIN 3.17.00
9 Samuli Nissinen Tawast Cycling Club FIN 3.20.49
10 Ludvig Normark Sweden SWE 3.24.57
11 Erik Åström Skövde Cykelklubb SWE 3.24.57
12 Stefan Blomqvist Sweden SWE 3.24.57
13 Thomas Rosendal Knivsta Cykelklubb SWE 3.32.26
Mika Kariluoto Järvenpään pyöräilijät FIN DNF
Anssi Rinne IK-32 FIN DNF
John Harald Hellesvik Bingsfoss SK NOR DNF
Martin Krantz Idrottsföreningen Mantra Sport SWE DNF
Jostein Halvorsen Fiskeklev Landeveisclub NOR DNS
Men 45-49 128 km
1 Richard Lööw Sweden SWE 3.11.11
2 Frode Martin Rød Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.11.11
3 Lars Erik Granly Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.11.11
4 Thorolf Hestness Nymark IL NOR 3.11.11
5 Jan Thomas Karlsen Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.11.29
6 Nicklas Porseteg Sweden SWE 3.14.38
7 Rune Hyldmo Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.14.38
8 Eric Egelstig Cykelklubben Hymer SWE 3.14.38
9 Tomas Åström Vännäs Cykelklubb SWE 3.14.38
10 Rached Valentin Fristedt SK Rye sykkel NOR 3.14.41
11 Ari Kuusisto IK-32 FIN 3.14.41
12 Erik Lindered Förening Rocket Racing Sweden SWE 3.14.44
13 Fredrik Wikström Sweden SWE 3.14.55
14 Gaute Vikøren Fiskeklev Landeveisclub NOR 3.19.20
Jarno Korkka Team Velo Cycling FIN DNF
Stefan Sirkiä Järvenpään Pyöräilijät FIN DNF
Fred Voldset Fiskeklev Landeveisclub NOR DNF
Petter Claesson Stockholm Cykelklubb SWE DNF
Anders Karlsson Förening Rocket Racing Sweden SWE DNF
Nicklas Jonsson Obbola Idrottsklubb SWE DNF
Men 60-64 87 km
1 Thommy Flognfelt Sweden SWE 2.14.40
2 Krister Bergström Sweden SWE 2.29.22
3 Stig Plate Andersson Sweden SWE 2.29.23
4 Bertel Niemi Finland FIN 2.29.25
5 Heikki Sundström Outdoor Sports FIN 2.29.26
6 Jim Karlsen Norway NOR 2.29.26
7 Håkan Samuelsson Sweden SWE 2.29.32
8 Jan Bodin Norway NOR 2.31.23
9 Peter Juselius Nykarleby Cykelklubb  Nck FIN 2.31.26
10 Håkan Johnsson Sigtuna Märsta Arlanda Cykelklubb SWE 2.47.58
Women 30-34 69 km
1 Sarah Carling Sweden SWE 1.54.09
2 Tina Forsberg Sweden SWE 1.54.09
3 Cecilia Berglund Sweden SWE 1.54.09
Women 35-39 69 km
1 Cecilia Hansen Sweden SWE 1.48.10
2 Jessica Edqvist Gimonäs Cykelklubb SWE 1.54.09
3 Magdalena Göransson Sweden SWE 1.54.09
4 Karin Hilstad Norway NOR 1.54.09
Women 40-44 69 km
1 Heidi Walther Amager Cykle Ring DEN 1.54.09
2 Karolina Reinhold Sweden SWE 1.54.09
3 Anna Eriksmo Sweden SWE 1.54.09
Women 45-49 69 km
1 Camilla Hansson Sweden SWE 1.54.09
2 Jenny Eliasson Sweden SWE 1.54.09
3 Päivi Härkönen Hyvinkään Pyöräilijät FIN 1.54.09
4 Siri Hildonen Hasle-Løren IL NOR 1.54.14
5 Therese Ljungström Sweden SWE 1.54.27
6 Lena Rydning Fundingsrud Fiskeklev Landeveisclub NOR 2.02.40
Women 50-54 69 km
1 Anna Svärdström Sweden SWE 1.48.10
2 Elin Grønvik Norway NOR 1.54.09
Women 55-59 69 km
1 Eva Gustavsson Sweden SWE 1.54.09
Women 60-64 69 km
1 Sissel Vien Follo SK NOR 1.54.09
Women 65+ 69 km
1 Sidsel Grøndalen Norway NOR 2.24.23
Men 65-69 69 km
1 Tom Pietilä Sweden SWE 1.52.00
2 Jan Jonsson Sweden SWE 1.53.07
3 Hasse Larsen Arbejdernes Bicykle Klub DEN 1.53.07
4 Lennart Pettersson Sweden SWE 1.53.07
5 Øystein Lorentsen Norway NOR 1.53.09
6 Nils-Johan Björklund CK UNI SWE 1.53.11
7 Hans-Jørgen Breder Norway NOR 1.53.12
8 Risto Niemi TWD FIN 1.56.59
Börje Ahlbäck Waasa Watt Warriors FIN DNF
Gunnar Harstad Stryn T og IL Sykkel NOR DNS
Men 70-74 69 km
1 Göran Cedergren Borlänge Cykelklubb SWE 1.53.07
2 Anders Johansson Sweden SWE 1.53.09
3 Frode Vevle Norway NOR 1.53.09
4 Gunnar Iverslien Torshov SK NOR 1.53.09
5 Matti Tanttu Cycle Club Helsinki FIN 1.53.09
6 Thor Ferner Christensen Norway NOR 1.53.16
7 Bernt Svensson Sigtuna Märsta Arlanda Cykelklubb SWE 1.53.32
8 Bengt Backman Sweden SWE 1.53.32
9 Bengt Nilsson Cykelklubben Stabil SWE 1.53.32
Bo Strömberg Cykelklubben ECI Champion SWE DNS
Men 75-79 69 km
1 John Tonny Kristoffersen Denmark DEN 2.16.20
2 Tommy Pollak Sweden SWE 2.16.20
Men 80+ 69 km
1 Reijo Munne Finland FIN 2.32.38
Men 50-54 104 km
1 Tage Solberg Fiskeklev Landeveisclub NOR 2.34.19
2 Staffan Andersson Fredrikshofs IF Ckelclubb SWE 2.34.19
3 Michael Bergman Stockholm Cykelklubb SWE 2.34.19
4 Einar Lode Bryne CK NOR 2.34.19
5 Roger Arenberg IF Frøy NOR 2.34.19
6 Oddvar Kaarbøe Norway NOR 2.34.19
7 Svein-Åke Arntzen CK Valeo, Fornebu NOR 2.34.19
8 Peter Lindqvist Sweden SWE 2.34.19
9 Stefan Stengård Sweden SWE 2.34.22
10 Pasi Karjalainen Järvenpään Pyöräilijät ry FIN 2.34.22
11 Ole-Johnny Ringsrød Fiskeklev Landeveisclub NOR 2.34.22
12 Jonas Bohr Cellexir Cycling Club SWE 2.34.24
13 Matti Scheffer Sweden SWE 2.34.46
14 Bård Ingvald Røsok Norway NOR 2.35.47
15 Hans Petter Slang Fiskeklev Landeveisclub NOR 2.38.27
16 Karl Rahn Terrible Tuesdays Triathlon Club SWE 2.38.27
17 Pär Carling Sweden SWE 2.43.19
18 Lars Persson Trotzig Fredrikshofs IF Cykelklubb SWE 2.43.19
Petri Knuuttila PKK FIN DNF
Bernt Ove Rein Fiskeklev Landeveisclub NOR DNF
Arvid Johannesen Nordhordland SK NOR DNS
Robert Bengtsson Sweden SWE DNS
Michael Almsin Cykelklubben Hymer SWE DNS
Jonas Tell Cykelklubben Olympic SWE DNS
Men 55-59 104 km
1 Thomas Nyberg Team LVL Cykelklubb SWE 2.34.19
2 Kari Pajanne Finland FIN 2.35.05
3 Stefan Kuhl Sweden SWE 2.37.30
4 Geir Henning Larsen Norway NOR 2.38.29
5 Vidar Moen Eiker CK NOR 2.38.29
6 Roger Claesson Sweden SWE 2.38.29
7 Stig-Erik Vikars Finland FIN 2.38.29
8 Robert Jonsson Cykelklubben Dainon SWE 2.38.29
9 Walter Gabrijecic Sweden SWE 2.42.19
10 Jari Malmi Jurvan Voima FIN 2.42.19
11 Bo Frick Spårvägen Cykelförening SWE 2.42.19
12 Christer Öhman Sweden SWE 2.42.19
13 Rune Skuland Asker CK NOR 2.42.19
14 Anders Carlestam Sweden SWE 2.42.21
15 Olov Holmkvist Sala Cykelklubb SWE 2.42.34
16 Beni Kauhanen Järvenpään Pyöräilijät FIN 2.48.33
Kent Edström Gimonäs Cykelklubb SWE DNF
Ari Piela Lahden pyöräilijät FIN DNS
Thomas Nilsson Cykelklubben Master SWE DNS
Print
225

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Next

  • All
  • Tulokset
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Cyclocross
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Next

    Facebook

    Foorumin uudet aiheet

    Mon, 16 Sep 2019 17:18:08 +0300

    Mon, 16 Sep 2019 06:04:35 +0300

    Sun, 15 Sep 2019 21:38:22 +0300

    Sun, 15 Sep 2019 18:48:11 +0300

    Sun, 15 Sep 2019 17:58:47 +0300

    Sun, 15 Sep 2019 15:19:29 +0300

    Sun, 15 Sep 2019 12:37:14 +0300

    Sat, 14 Sep 2019 07:21:47 +0300

    Sat, 14 Sep 2019 07:16:06 +0300

    Sat, 14 Sep 2019 04:18:21 +0300

    Fri, 13 Sep 2019 22:09:53 +0300

    Fri, 13 Sep 2019 22:08:14 +0300

    Fri, 13 Sep 2019 21:10:08 +0300

    Fri, 13 Sep 2019 18:36:46 +0300

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 1998-2019 RideMedia Oy - Fillari-lehti
    Back To Top