Fillari 3/2018

Testissä 8 noin 3000 euron levyjarrullista maantiepyörää

Koeajossa Specialized Epic Comp Carbon

Koeajossa E/FAT 1000 W – suomalainen sähköpyöräuutuus
 
Haastattelussa multimitalisti Gunn-Rita Dahle Flesjå
 
Maastopyörällä Vietnamin viidakoissa
 






Lähimmän Fillari-lehden irtonumeroiden myyntipisteen voit tarkistaa Lehtipisteen palvelusta

Edelliset numerot saatavilla kätevästi digilehtinä
Bianchi-cup 21.6.2011
Avoin luokka, 4 kierrosta 16,0 km

luokka
1 43 Mikko Vastaranta Velo-8 48.32 Elite
2 33 Erik Eklund MTBCF 48.38 Elite
3 31 Sakari Lehtinen HyPy 48.46 M-18
4 50 Kari Veikkolainen KorsKa 49.01 M-30
5 63 Antti Kuitto Team Skins / HyPy 51.07 Elite
6 51 Samuli Visuri CCH 51.19 M-30
7 59 Dani Härginen MTBCF 51.31 Elite
8 53 Pasi Pulkkinen HyPy 52.07 M-40
9 55 Sasu Halme KorsKa 53.38 M-18
10 57 Jaakko Lehtonen Chebici-Isku 53.40 Elite
11 35 Mika Myllynen Akilles 54.58 M-40
12 42 Janne Arponen HTH 55.21 Harraste
13 34 Gisle Sjöberg Akilles 55.36 Elite
14 30 Ilkka Sillankorva Zeus 56.13 M-40
Lue lisää
Tervaetapit, kokonaiskilpailu 18.6.2011
M-ELITE & M-KILPA

1 110 Petri Leppänen Team Continental 3:16:43,68
2 115 Juha Kangaskokko CC Picaro 3:18:46,91
3 113 Marko Göös Kälviän Tarmo 3:19:25,25
4 114 Timo Pesola Kälviän Tarmo 3:20:40,45
5 107 Jarmo Levo Helsingin työväenluistelijat 3:21:46,48
6 111 Ilpo Kyllönen Koiviston Isku 3:24:30,88
7 112 Vladimir Stasyuk Solnyshko Cycling Team 3:33:17,62
8 106 Pasi Hautamäki Kälviän Tarmo dns
9 116 Lieven De Rycke Cyclos Kuusamo dns
10 117 Marko Törmänen Oulu Triathlon & Cycling dns
Lue lisää
II Habanero XCO Cup 19.6.2011
M-12 6,9 km:


Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Soukko Pekka Pyörä Pojat 00:23,59
2 Juntunen Antti-Jussi Korson Kaiku 00:24,01
3 Sillankorva Jaakko Korson Kaiku 00:24,12
4 Saario Aarni HHCMB 00:26,04
5 Hara Jere Kaupin Kanuunat 00:28,13





M-14 8,2 km:


Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Hirvenoja Ville CCH 00:33,39
2 Elo Jesse HHCMB 00:34,09
3 Aapio Juuso Korson Kaiku 00:37,27
Lue lisää
Louskun Tempo 19.6.2011
Louskun Tempo 2011






M-12 18 km

1 6 Nordström Joakim  Akilles 0:34:35
2 4 Hietaoja Lasse PoTa 0:41:28
3 5 Hannila Mikael KaKa 0:42:58





N-14 18 km

1 10 Ojanen Pauliina  P-P 0:36:14
2 11 Sarismala Katariina  P-P 0:39:28





M-14 18 km

1 8 Nordström Jonas  Akilles 0:30:13
Lue lisää
Tervaetapit maantie 18.6.2011
M-ELITE 70 km (7 kierrosta)

1 Petri Leppänen Team Continental 1:54:48
2 Marko Göös Kälviän Tarmo 1:57:35
3 Juha Kangaskokko CC Picaro 1:58:04
4 Timo Pesola Kälviän Tarmo 1:58:04
5 Lieven De Rycke Cyclos Kuusamo 1:58:04
6 Ilpo Kyllönen Koiviston Isku 1:58:04
7 Marko Törmänen Oulu Triathlon & Cycling 1:58:04
8 Vladimir Stasyuk Solnyshko Cycling Team 2:06:02
Lue lisää
Antikkala DH 18.6.2011
Miehet ELITE
Sija No. Nimi Seura Lasku 1 Lasku 2 TULOS
1 40 Miikka Lehtinen SDRT 1:06,75 1:05,25 1:05,25
2 51 Sami Inkinen SavoMTB 1:06,81 1:07,37 1:06,81
3 3 Anssi Koskinen RMR 1:06,94 DSQ 1:06,94
4 52 Jarno Lyytinen SavoMTB 1:08,47 1:07,15 1:07,15
5 12 Aku Tuunainen SavoMTB 1:07,97 1:07,28 1:07,28
6 56 Arto Ilmonen SavoMTB 1:08,72 DSQ 1:08,72
7 21 Iikka Ahonen SavoMTB 1:09,84 1:09,94 1:09,84
Lue lisää
Paritempo SM, Kirkkonummi 18.6.2011
Elite 54 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika





1. Mikael Myllymäki CCH 1:08:07,34

Aki Turunen





2. Jan Elmgren CCH 1:11:29,13

Kreu Maisniemi





3. Samuel Halme Velo8 1:11:43,75

Marko Leppämäki





4. Timo Häkkinen TaVe 1:14:02,83

Kalle Laanterä





5. Anton Aro CCH 1:15:23,40

Juhani Tammisto





6. Ilkka Kilappa CCH 1:15:59,12

Perttu Turku
Lue lisää
Oulu tempo 18.6.2011
M-ELITE 10,9

1 Marko Törmänen Oulu Triat 13:53,2
2 Juha Kangaskokko CC Picaro 14:28,9
3 Lieven De Rycke Cyclos Kuu 15:04,8
4 Marko Göös Kälviän Ta 15:36,3
5 Petri Leppänen Team Conti 15:41,7
6 Timo Pesola Kälviän Ta 16:22,5
7 Ilpo Kyllönen Koiviston  16:31,9
8 Vladimir Stasyuk Solnyshko  17:20,6
9 Andrey Nemtsov Solnyshko  17:57,3
Lue lisää
Terva Etapit 500 m aika-ajo 17.6.2011
N8

1
Metsämaria Ojala Ounaksen P 01:15,20




M8

1
Iiro Rinne Ounaksen P 01:05,70
2
Eemeli Törmänen Oulu Triat 01:09,50




N10

1
Jenni Karvonen Oulu Triat 00:53,10
2
Lumimaaria Ojala Ounaksen P 00:53,59
3
Aicha Zerfa SPP-56 00:59,77
4
Henna Kinnunen LUP-82 01:00,50
5
Jessica Ingalsuo Kälviän Ta 01:01,38
Lue lisää
Aaron päivän ratakilpailut 16.6.2011
500 m aika-ajo 16, Na ja M50
1. Antero Aarnio CCH M50 37,79
2. Sabibe Haavisto CCH Na 39,15
3. Sara Ferrara CCH N16 40,91
4. Elisa Turunen CCH Na 41,41
5. Timo Matikainen TWD M50 41,74
6. Leevi Kivelä CCH M50 42,09
7. Jyrki Tasa CCH M60 42,18
8. Evelin Idarand CCH N18 42,66
9. Vilma Alanko IK-32 N18 42,72
10. Eeva-Maria Marjakoski IK-32 Na 43,15
11. Veera Väkevä CCH N16 43,80
Lue lisää

Sivu 107 / 113:staEnsimmäinen   Edellinen   102  103  104  105  106  [107]  108  109  110  111  Seuraava   Viimeinen   
PageChameleon
Theme
JALKI.FI - UUDET REITIT
TORIN UUDET ILMOITUKSET
FACEBOOK

FOORUMIN UUDET AIHEET

Fri, 22 Jun 2018 18:38:36 +0300

Fri, 22 Jun 2018 14:35:00 +0300

Fri, 22 Jun 2018 12:43:17 +0300

Thu, 21 Jun 2018 20:33:56 +0300

Thu, 21 Jun 2018 17:43:54 +0300

Thu, 21 Jun 2018 16:37:14 +0300

Thu, 21 Jun 2018 15:15:50 +0300

Thu, 21 Jun 2018 15:13:41 +0300

Thu, 21 Jun 2018 05:30:09 +0300

Wed, 20 Jun 2018 15:24:42 +0300

Wed, 20 Jun 2018 11:31:02 +0300