Intersport Rovaniemi-cup 28.5.2011
Intersport Rovaniemi-cup (xco) osa 1 Toramolla 28.5.2011

N6 0,5 km: 1) Emma Välimaa OPP 2.54
M6 0,5 km: 1) Aleksi Kuru 2.39, 2) Ahti Yrjänheikki OPP 2.41, 3) Viljami Brännare 2.57
N8 1 km: 1) Metsämaria Ojala OPP 4.47, 2) Seliina Manninen OPP 4.54, 3) Inka Suokanerva OPP 4.59
M8 2,5 km: 1) Eero Hedman OPP 12.53, 2) Iiro Rinne OPP 13.06, 3) Sampo Mäkinen OPP 14.14, 4) Eero Yrjänheikki OPP 14.16
N10 2,5 km: 1) Lumimaaria Ojala OPP 12.55, 2) Elli Hedman OPP 14.16
M10 2,5 km: 1)Aabel Lehtoranta OPP 10.10, 2) Hugo Rinne OPP 10.19, 3) Niko Heikkilä 10.48, 4) Atte Suokanerva OPP 13.03, 5) Matti Teppo OPP 13.52, 6) Joona Lahtela OPP 14.17...
Lue lisää
Kauhajokiajo 28.5.2011
M-ELITE 20 km
1 100 Holma Kari Chebici-Is 27:16,0
2 86 Aro Anton CCH 27:40,7
3 79 Vanhala Janne GIF 28:59,4
4 78 Kuuranne Jori-Pekka TWD 29:28,2
5 80 Leirimaa Antti CCT 29:43,0
6 98 Haapala Joonas Chebici-Is 30:00,6
7 82 Koistinen Sampo CCT 31:10,2
Lue lisää
Ratapyöräilykilpailu 26.5.2011

N10
200 L
500 m
1 km
yhteensä
1. Wilma Aintila IK-32 24;44 20 p 1;23.24 20 p.

40 p

M10







1. Waldemar Aintila IK-32 18;22 20 p 57;80 20 p.

40 p

N12







1. Anni Alanko SV 16;15 20 p 47;93 20 p.

40 p
2. Vilhelmiina Suvisaari Akilles 17;19 19 p 51;10 19 p

38 p
3. Viivi Puskala CCH 18;03 18 p 52;36 18 p

36 p
4. Venla Hirvenoja CCH 19;97 17 p 1;00.54 17 p

34 p

M12







1. Nuutti Antikainen CCH 16;36 20 p 46;68 20 p.

40 p
2. Joakim Nordström Akilles 17;72 19 p 48;55 19 p

38 p
Lue lisää
Bianchi-cup Mellunkylä
Avoin 10,7 km
sij nro sarja nimi seura 2,2 KM 3,9 KM 5,6KM 7,3 KM 9 KM Maali
1. 26 M-Elite Vastaranta Mikko V8 7:36 13:14 18:42 24:12 30:00 35:51
2. 24 M-Elite Halme Samuel Velo 8 7:33 13:12 18:48 24:38 30:36 36:32
3. 13 M-18 Lehtinen Sakari Hypy 8:04 13:58 19:53 25:42 31:40 37:45
4. 18 M-Elite Härginen Dani MTBCF 7:51 13:57 20:14 26:31 32:50 39:00
5. 10 M-Elite Eklund Erik MTBCF 7:34 13:19 19:24 25:41 32:02 39:19
6. 27 M-Elite Kuitto Antti Team Skins/Hypy 7:41 14:03 20:25 26:46 33:06 39:24
7. 8 M-50 Moisio Ari MTBCF 8:21 14:40 21:02 27:23 33:46 40:00
8. 33 M-40 Salonen Erkko CCH 8:05 14:33 20:58 27:22 33:48 40:05
9. 6 Harraste Eskola Kare E-S Naturistit 8:06 14:30 20:54 27:28 33:51 40:09
10. 30 M-40 Vainio Panu CCH 8:01 14:35 21:00 27:29 33:57 40:33
Lue lisää
Pyörä-Suvala XC-cup 24.5.2011
M-Kunto 6 kierrosta 16 km


Sija Etunimi Sukunimi Seura 
Aika
1 Juha Vähämetsä

0:51:23
2 Jukka Oikarinen

0:52:07
3 Miikka Orvola PK Team
0:53:20
4 Antti-Kalle Länsman

0:53:30
5 Mika Mänty
-1 0:45:28
6 Harri Hatunen PK Team -1 0:45:33
7 Joona Mäkinen Team Specialbike -1 0:45:36
8 Mikko Myöhänen Maastiskeza -1 0:45:40
9 Esko Vesala
-1 0:45:45
10 Henri Huossa
-1 0:46:38
Lue lisää
Liedon XCO 22.5.2011
1. 4 Henri Ojala Team Skins / KoiIs M-Elite 3 06:18
2. 37 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy M-Elite 3 06:43
3. 1 Olli Miettinen  CC Picaro M-Elite 3 06:49
4. 22 Harri Laaksonen HyPy M-30 3 06:53
5. 2 Kristian Ijäs TVC M-Elite 3 06:54
6. 3 Antti Kuitto Team Skins / HyPy M-Elite 3 06:55
7. 6 Samuel Halme Team Continental/V8 M-Elite 3 06:55
8. 51 Mikko Kupiainen
M-Elite 3 06:56
9. 11 Perttu Pärssinen PKK M-Elite 3 07:00
10. 41 Mauri Viitamaa PKK M-Elite 3 07:02
Lue lisää
IF etappiajot: maantie ja yhteistulos 22.5.2011

No M-Elite 120 km
1 301 Kimmo Kananen VCR 2:54:24
2 346 Jukka Heinikainen TWL 2:54:24
3 306 Juhana Hietala CCT 2:54:24
4 308 Mika Vilen CCT 2:54:24
5 348 Timo Pesola KäTa 2:54:24
6 305 Jarkko Niemi Chebici-Isku 2:54:24
7 309 Aki Turunen CCH 2:54:24
8 318 Timo Häkkinen TSV 2:54:24
9 312 Valtteri Repo Picaro 2:54:24
10 303 Jarmo Rissanen Picaro 2:54:24
Lue lisää
Laajavuori DH 22.5.2011
Miehet ELITE
Sija Nimi Seura Lasku 1 Lasku 2 TULOS
1 Jari Karjalainen DHT 1:21,94 1:20,66 1:20,66
2 Aki Färm RMR / Hi5Bikes 1:23,34 1:23,23 1:23,23
3 Visa Linnala Kymi Anti-Flow 1:25,48 1:25,94 1:25,48
4 Markus Liikanen RidingJkl / KONA 1:25,85 1:25,74 1:25,74
5 Visa Malinen RMR 1:26,31 1:25,84 1:25,84
6 Miika Jäntti MTBCF/Team Solid Fox 1:26,08 1:27,32 1:26,08
7 Leo Kokkonen RidingJKL / Gravity Team Komia 1:26,56 1:26,10 1:26,10
8 Eikku Luttinen dhT 1:29,02 1:26,46 1:26,46
Lue lisää
Pyhä maantie 22.5.2011
M-Kilpa/Elite 120 Km:


Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Marko  Törmänen OTC 3:02:46,3
2 Janne  Kouri OPP 3:04:29,5
3 Joni  Pinosto OTC 3:04:31,4
4 Lieven  de Rycke Cyclos 3:05:40,3
5 Vasiliy  Sorokin RUS 3:09:04,1
6 Vladimir  Stasyuk RUS 3:20:55,9

Jarno  Välitalo OPP DNF

Andrey  Nemtsov RUS DNS
Lue lisää
Nema BMX-racing Turku 21.5.2011
M-Elite


Sija Etunimi Sukunimi Seura 
1. Tommi Lehtonen RMR
2. Hannu Salin DHT
3. Jani Vesikko TaBC
4. Eki Vainikka RMR
5. Kari Wallenius RMR
6. Iikka Salmela RMR
7. Jukka Mäennenä TaBC
8. Tomi Mäkelä MynTo
Lue lisää

Sivu 117 / 120:staEnsimmäinen   Edellinen   111  112  113  114  115  116  [117]  118  119  120  Seuraava   Viimeinen