Myllikän Tripla 4.3.2018
M10 500 m aika-ajo
1. Kuzma Kornijenko CCH 59,42 4
2. Tapio Sutinen CCH 58,96 7
3. Hemmo Hannula CCH 1.01,50 2
4. Samuli Yli-Pelkonen CCH 1.01,61 1
N12 500 m aika-ajo
1. Meri-Vuokko Hannula CCH 1.02,75 1
Lue lisää
Gymstone Wattbike SM 16.12.2017
Miehet, 4 km AvgW: 1. Jussi Joensuu LaPy 4.30,29 537, 2. Vladyslav Makogon GIF- Chebici 4.31,11 537, 3. Trond Larsen IK-32/ Team Larunpyörä Cervélo 4.32,22 528, 4. Ari Sarja Espoo 4.42,55, 5. Henry Viholainen FoSa 4.46,36, 6. Seppo Kettunen Team Larunpyörä Cervélo 4.52,12, 7. Tomi Kallio IK-32 4.57,87, 8. Juuso Jaatinen Lappeenrannan Pyöräilijät 5.01,17, 9. Antti Korpi IK-32/ Team Larunpyörä Cervélo 5.01,41, 10. Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo 5.03,37, 11. Sasu Halme Focus Halme Racing DNS, 12. Jouni Pellinen Porlammin Pamaus DNS
Lue lisää
Pukin takaa-ajo 2017 17.12.2017
M10 500 m aika-ajo
1. 111 Tapio Sutinen CCH 57,10
2. 107 Küzma Kornijenko CCH 57,96
3. 116 Samuli Yli-Pelkonen CCH 1.00,34
4. 13 Luca Kuusiluoma CCH 1.03,32
N12 500 m aika-ajo

58 Ella Koivula KorsKa 59,09
Lue lisää
SUP SM Cyclocross 22.10.2017
1 Sasu Halme CV 1.01.06
2 Jaakko Hänninen TWL 1.02.43
3 Juha Kangaskokko OTC 1.03.51
4 Samuli Visuri CCH 1.04.29
5 Antti Kuitto HyPy 1.04.41
6 Pekka Niemi PoTa 1.04.55
7 Olli Miettinen TCC 1.05.06
8 Sauli Pietikäinen TWL 1.05.27
Lue lisää
Pirkka MTB 1.10.2017
1 Valtteri Repo Team Bike Hotel Concept 2.19.28
2 Jarkko Niemi GIF/Chebici 2.28.30
3 Sauli Pihamaa Team Lapierre/LaPy 2.32.01
4 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.37.05
5 Antti-Ville Koivisto KuoPS 2.37.54
6 Veikko Laitila Rideep Seinäjoki 2.39.59
7 Marco-Tapio Niemi Tampereen Yritys 2.40.18
8 Ismo Saarinen ProMTB/Medilaser MTB Team 2.41.36
Lue lisää
Kivikon HELCX cyclocross 30.9.2017
1 32 Sasu Halme Focus Halme Racing Yleinen / Elite / Open 50.52,7
2 34 Simo Sohkanen Rajamäki Yleinen / Elite / Open 53.53,2
3 12 Antti Kuitto Team EVOC Yleinen / Elite / Open 53.54,3
4 27 Niki Birling IBD Cycling Yleinen / Elite / Open 54.32,7
5 30 Samuli Visuri  Yleinen / Elite / Open 54.35,4
6 26 Mikko Kupiainen Team EVOC Yleinen / Elite / Open 55.22,2
7 16 Dani Härginen CCH/Finsad Yleinen / Elite / Open 55.49,8
8 17 Erkko Salonen CCH Yleinen / Elite / Open 57.15,6
Lue lisää
Kivikko XCE finaalit 30.9.2017

Yleinen A

1 Olli Miettinen TCC/ROSE Miehet
2 Timo Mustikkamaa ProMTB/Medilaser MTB Team M-40
3 Juha Ristamäki ProMTB M-30
4 Tero Kananen IK_32 Harraste
Yleinen B
1 Mikko Koivula KorsKa M-30
2 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku M-30
3 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-pojat Naiset
4 Jasmin Kansikas Pole/BHC Naiset
Lue lisää
Luukin MTB 16.9.2017
Luukin MTB 60 km
1. 92 Jari Heinikainen Lahden Polkupyörähuolto 2.10.37 
2. 400 Ari Sarja  2.15.36 
3. 90 Sami Hiltunen La-Py  2.16.09 
4. 8 Henri Ojala Evoc/TVC 2.18.42 
5. 364 Mikhail Utkin Mountain Peaks.Ru 2.18.46 
6. 60 Heikki Niskakangas IK-32 2.20:58 
7. 78 Jaakko Sillankorva KorsKa 2.21.14 M18
8. 80 Linus Jern FinnfalZ 2.21.44 M18
Lue lisää
BMX Racing Cup #4 Laukaa ja pisteet, 16.9.2017
Miehet 13, Naiset 14
1 Edvin Leppänen BTu
2 Joel Autio BTu
3 Max Mäenpää TaBC
4 Axel Kantanen BMXH
5 Niko Matilainen TaBC
6 Tuukka Lupsakko Picaro
7 Pyry Panula RR
Lue lisää
Rollo MTB 16.9.2017
M 46 km
1 Juha Kangaskokko OTC 2.02.52
2 Niko Heikkilä OP-P / Croc Sports 2.07.03
3 Tuomas Rantaiso PaksuKumi Team 2.11.55
4 Pasi Seppänen  2.12.00
5 Petteri Seppänen  2.14.04
6 Heikki Tormilainen OP-P 2.15.48
7 Joni Haataja OP-P 2.27.57
8 Martti Kaijansaari OTC 2.28.14
Lue lisää
Sappee DH 10.9.2017
Avoin
1 811 Ville Salo  0.59,50 1.01,90 0.59,50
2 802 Tomi Lampinen  1.02,08 1.13,64 1.02,08
3 804 Andris-Toomas Martinson U-DH 1.02,12 1.02,61 1.02,12
4 806 Taavi Ojandu U-DH 1.05,25 DNF 1.05,25
5 805 Allar Kivisaar U-DH 1.05,34 1.09,70 1.05,34
6 801 Tomi Miettinen  1.06,68 1.07,93 1.06,68
7 812 Eetu Heikkilä  1.10,18 DNF 1.10,18
8 807 Marko Kaldamäe U-DH 1.11,86 DNF 1.11,86
Lue lisää
Syysetapit maantie 10.9.2017+yhteistulos
M-elite ja M-18, 161,76 km (3 X 53,92 km)
1 151 Jesse Uusiperhe GIF-Chebici 4.08.01
2 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 4.09.18
3 139 Vladyslav Makogon OTC 4.09.18
4 156 Anssi Kesonen Racebike-Focus 4.09.18
5 146 Antti Mäkelä JäPy 4.09.18
6 132 Arto Vainionpää JurVo 4.09.18
7 150 Timo Pikkarainen GIF-Chebici 4.09.18
8 153 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 4.09.18
Lue lisää
Syysetapit kortteli 9.9.2017
M-Elite ja M-18 40 kierrosta
1 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 1.05.18,1
2 152 Jarkko Niemi GIF-Chebici 1.05.19,9
3 151 Jesse Uusiperhe GIF-Chebici 1.05.19,9
4 154 Arttu Malviniemi GIF-Chebici 1.05.19,9
5 157 Niki Birling IBD 1.05.19,9
6 156 Anssi Kesonen Racebike-Focus 1.05.19,9
7 139 Vladyslav Makogon OTC 1.05.19,9
8 162 Aimo Pyykkönen Akilles 1.05.19,9
Lue lisää
Nivala Pyörärinki 9.9.2017
XCM-SM miehet yleinen 75 km
1 2 Kusti Kittilä OTC - Croc Sports 3.14.32,5
2 8 Juha Kangaskokko OTC 3.14.40,5
3 15 Simo Sohkanen HyPy/TeamEVOC 3.21.00,8
4 19 Antti Kuitto HyPy/TeamEVOC 3.21.01,0
5 14 Eemil Uitto LaPy / Croc Sports 3.24.49,9
6 27 Arto Tikkala ProMTB/CrocSports 3.27.38,4
7 5 Markus Simelius WVC 3.31.19,5
8 24 Mikko Kupiainen HyPy/TeamEVOC 3.34.01,0
Lue lisää
Syysetapit tempo 10 km, 9.9.2017
M-Elite
1 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 13.22,8
2 158 Tommi Martikainen GIF-Chebici 13.23,4
3 152 Jarkko Niemi GIF-Chebici 13.43,8
4 125 Ukko Peltonen Medilaser ProMtb 13.51,7
5 162 Aimo Pyykkönen Akilles 13.52,9
6 145 Rasmus Eriksson GIF-Chebici 13.53,7
7 139 Vladyslav Makogon OTC 13.55,1
8 136 Johan Nordlund Racebike-Focus 13.56,0
Lue lisää
7 veljeksen XCM 3.9.2017
Miehet 65 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 3.17.20
2 Antti Kuitto Team EVOC / HyPy 3.36.52
3 Mikko Kupiainen Team Evoc 3.38.38
4 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3.52.15
5 Tommi Hassinen GIF mtb team 4.17.26
6 Heikki Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 4.24.32
7 Olli Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 4.35.51
8 Tapio Kymäläinen Kona Enduro Team/ Helsinki 4.49.17
Lue lisää
Tähtisadeajot 3.9.2017
Miehet 60 km
1 Järvinen Mikko  2.06.56,000
2 Turunen Mikael IBD Cycling 2.08.10,876
3 Niemi Jarkko GIF Chebici 2.09.39,952
4 Jelonen Henri Petoteam 2.11.52,131
5 Oja Hannu Kalajoki 2.15.42,832
6 Koivisto Antti-Ville KuoPys 2.15.54,458
7 Hakkarainen Teemu CC Picaro 2.19.55,902
8 Sihvola Juho Tampere 2.19.59,237
Lue lisää
Hyvinkää XCO 2.9.2017
M-12 12 km
1 Elias Hämäläinen HyPy / Croc Sports 38.15
2 Nuutti Toivonen KorsKa 41.47
3 Viljami Jalonen KorsKa 43.24
4 Aaro Nieminen KorsKa 46.37
5 Genrih Kireev KorsKa 48.37
6 Atte Snäll HyPy 49.51
7 Kalle Kylmäniemi ProMTB / Medilaser MTB Team 50.44
8 Iiro Halminen HyPy 1.06.29
Lue lisää
Pensaari ja Mäenpää voittoon Velotourilla Škoda maantiecupin osakilpailussa
N-Elite 100 km:
1) Pensaari, Pia TVC 2.49.47, 2) Puskala, Viivi Cycle Club Helsinki sa, 3) Lehtinen, Eva Reaktor Stanga Racing, 4) Syrjä, Maija AHH Cycling Team, 5) Kangaskokko, Suvi AHH Cycling Team, 6) Affolter, Ulla IBD Cycling, 7) Purhonen, Tatja Cycle Club Helsinki, 8) Joronen, Hanna IBD Cycling
Lue lisää
Vierumäki XCO Etapit 26.-27.8.2017
M-Elite 17,5 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 1.13.54,0
2 Simo Sohkanen Team EVOC / HyPy 1.18.20,0
3 Antti Kuitto Team EVOC / Hypy 1.18.42,0
4 Dani Härginen CCH 1.19.21,0
5 Arto Tikkala ProMTB / Croc Sports 1.21.19,0
6 Hannu Anttila WVC / WasaBikeService 1.21.20,0
Lue lisää
BMX Racing Suomi Cup #3 Tampere 26.8.2017
Miehet 13, Naiset 14
1 Edvin Leppänen BTu
2 Axel Kantanen BMXH
3 Joel Autio BTu
4 Max Mäenpää TaBC
5 Pyry Panula RR
6 Niko Matilainen TaBC
7 Alexander Shvedchikov BMXH
Lue lisää
Mäntsälä Tempo 20.8.2017
M-55 21,2 km
1164 Jan Elmgren CCH 28.32,74
2 163 Riddar Harry Kraft 29.57,20
3 160 Harri Hautala OTC 30.33,15
4 165 Pekka Puurunen LaPy 31.43,95
5 162 Jan Rolin LUP-82 32.12,97
6 161 Kurt Saarni TVC 34.41,55
Lue lisää
Mäntsälän ajo 19.8.2017
M 94 km
1 Niki Birling IBD 2.19.30
2 Anssi Kesonen Racebike-Focus 2.21.20
3 Esa Skyttä Akilles 2.21.43
4 Antti Mäkelä JäPy 2.21.43
5 Jukka Karjalainen RCT 2.21.43
6 Ville Pursiainen Racebike-Focus 2.21.43
7 Anssi Häkkinen IBD 2.21.43
8 Seppo Lantela Rideep/Alavus 2.23.25
Lue lisää
Laihian tempo 19.8.2017

Miehet 20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tommi Martikainen Gamlakarleby Idrottsförening 25.23
2 VladyslavMagokon Oulu Triathlon &Cycling 26.21
3 Kim Berg WasaVelocity 27.35
4 Timo Pikkarainen Gamlakarleby Idrottsförening 27.38
5 Jimi Aalto (kategoria 3) Jurvan Voima 28.31
6 Markus Simelius WasaVelocity 28.40
7 Joona Oravamäki Jurvan Voima 29.07
8 Janne Varala Jurvan Voima 29.21
Lue lisää
Vernerin päivän nuorisokilpailut 17.8.2017
N10 200 m 500 m yhteisaika KK-pisteet 2 km
1. Elisabet Kapanen TP-P 20,30 50,01 1.10,31 20 3.32,43
2. Sofa Alhonen IK-32 23,71 57,58 1.21,29 17 
3. Cecilia Jensen SV 25,45 1.04,00 1.29,45 15 
M10
1. Küzma Kornijenko CCH 24,04 56,73 1.20,77 20 
2. Tapio Sutinen CCH 25,53 58,29 1.23,82 17 
3. Samuli Yli-Pelkonen CCH 25,14 1.00,27 1.25,41 15 
Lue lisää
Bianchi-cup Keimola 15.8.2017
1 Eemil Uitto Croc Sport Elite 45.58 
2 Erkko Salonen CCH M40 47.10 
3 Marko Saukko CCH M40 50.15 
4 Mikko Alajoki HyPy M40 47.32 -1
5 Resa Kortetjärvi KorsKa M30 48.55 -1
6 Teemu Rantsi HePo K3 50.27 -1
7 Timo Marttinen IBD Harraste 50.37 -1
8 Tuomas Turunen CCH K3 50.37 -1
Lue lisää
27. Finlandia MTB, Messilä 13.8.2017
PITKÄ 70 km
1 3 Aimo Pyykkönen Porvoon Akilles 3.32.29,8
2 4 Eemil Uitto LaPy/CrocSports 3.32.38,4
3 55 Jari Heinikainen Team Lahden polkupyörähuolto 3.33.05,5
4 5 Sauli Pihamaa Team Lapierre / Lapy 3.45.53,7
5 6 Sami Tyynelä LaPy 3.46.19,1
6 58 Vili Arvonen ProMtb / Medilaser mtb Team 3.49.37,3
7 50 Timo Lehtinen   3.50.56,0
8 68 Kare Eskola Korson Kaiku 3.52.41,9
Lue lisää
ISM-kilpailut Pudasjärvi 13.8.2017
M-12 20 km
1 210 Nicolas Grönlund Cycle Club Helsinki 39.41
2 200 Aatu Yli-Pelkonen Cycle Club Helsinki 40.51
3 215 Mico Tuominen Team Velo Cycling 40.51
4 213 Nuutti Toivonen Korson Kaiku 40.51
5 205 Jeehu Kareisto OTC 41.03
6 212 Anton Ingves Närpes Kraft
44.37
7 211 Eeli Lantto OTC 44.46
8 206 Ivar Källberg Närpes Kraft
46.32
Lue lisää
Imatran MTB, Imatra 12.8.2017
M-Elite 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 2.38.04
2 Samuli Visuri CCH 2.46.58
3 Antti Kuitto Team EVOC / Hypy 2.47.40
4 Simo Sohkanen Team EVOC 2.50.42
5 Petri Syrjäläinen LaPy 2.55.27
6 Mikko Kupiainen Team EVOC 2.59.06
7 Mikael Turunen IBD Cycling 2.59.48
8 Pekka Nieminen Imatran Urheilijat 3.01.18
Lue lisää
ISM tempo, Pudasjärvi 12.8.2017
M-12 7,5 km
1 200 Aatu Yli-Pelkonen Cycle Club Hels 15.02,1
2 210 Nicolas Grönlund Cycle Club Hels 15.05,0
3 205 Jeehu Kareisto OTC 15.14,6
4 214 Mico Tuominen Team Velo Cycli 15.35,9
5 213 Nuutti Toivonen Korson Kaiku 16.01,9
6 207 Kalle Pesälä OTC 16.14,3
7 211 Eeli Lantto OTC 16.56,4
8 201 Tuukka Posio OP-P Ounaksen P 17.10,0
Lue lisää

Sivu 12 / 41:staEnsimmäinen   Edellinen   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Seuraava   Viimeinen