Showing all items from: Yleiset
Oulu Tervaetapit aika-ajo 4.7.2015

M 10,9 km

189 Rasmus Eriksson GIF 14.12,8
2 91 Marko Törmänen OTC 14.17,1
3 74 Petter Mattsson GIF 14.22,2
4 90 Hyppönen Petri OTC 14.23,3
5 92 Juha Kangaskokko OTC 14.23,6
6 76 Juhani Timmerbacka OTC 14.31,3
7 64 Arttu Malviniemi GIF 14.42,8
8 62 Ville Luoto KäTa 14.47,9
Lue lisää
Maarian päivän rata 3.7.2015
1 km aika-ajo
1. Juhani Tammisto CCH 1.09,63 105
2. Tommi Nieminen UP 1.11,37 90
3. Janne Nurminen CCH 1.12,17 80
4. Lauri Arte CCH 1.12,97 70
5. John Lawson CCH 1.13,14 60
6. Pia Pensaari TVC 1.14,65 50
7. Juhana Hietala CCH 1.15,31 40
8. Teemu Viholainen Akilles 1.15,37 30
Lue lisää
Bianchi-cup 30.6.2015 Velodrom
3 km naiset Sarja
1 Salovaara Heini HyPy/AHH 4.23,32 NA
2 Aintila Cecilia IK-32 4.25,10 N-18
3 km kilpailun ulkopuolella
1 Antikainen Nuutti CCH 4.10,70 M-16
4 km avoin luokka
1 Pajanne Kari IK-32 5.10,86 Elite
2 Kettunen Seppo IK-32 5.28,82 Elite
3 Korpi Antti IK-32 5.33,20 Elite
Lue lisää
Rovaniemi-cup 28.6.2015
Miehet 15 km
1 Heikki Haaparanta OPP 40.10
2 Heikki Tormilainen OPP 41.50
3 Hannu Jänkälä OPP 44.12
4 Tommi Haapakangas  OPP 45.25
5 Turo Torvinen OPP 47.25
6 Pekka Välimaa OPP 47.37
7 Markku Väyrynen OPP-1
8 Iiro Väyrynen OPP-1
Lue lisää
SM maantie miehet ja U23 28.6.2015

M-ELITE

13 Samuel Pökälä TWL 4.34.02
2 1 Jussi Veikkanen TWL 4.38.23
3 24 Matti Helminen CCH 4.38.24
4 11 Mikko Kejo CV 4.38.56
5 49 Mika Simola TuUL 4.38.56
6 39 Juha Kangaskokko OTC 4.38.56
7 12 Valtteri Repo CV 4.38.57
8 2 Jesse Kaislavuo TWL 4.39.03
Lue lisää
Tahko DH-SM 27.6.2015
ELITE
Sija No Nimi Seura Aika-ajo FINAALI
129 Mika Sukanen HyPy 1.22,39 1.18,86
2 38 Antti Lampen HyPy 1.22,20 1.19,51
3 7 Joonas Savolainen DHT 1.20,08 1.19,79
4 70 Anssi Koskinen RR 1.23,92 1.20,29
5 2 Visa Linnala KAF 1.24,97 1.23,92
6 88 Janne Lampen HyPy 1.29,17 1.24,67
7 25 Riku Länsiö Hypy 1.32,82 1.25,08
8 9 Eikku Luttinen DHT 1.31,06 1.28,86
Lue lisää
SM maantie M-18 ja naiset 27.6.2015
N-ELITE 106 km
1 1 Lotta Lepistö IK-32 3.08.25
2 12 Laura Vainionpää KaKa 3.08.28
3 24 Pia Pensaari TVC 3.08.28
4 4 Rosa Törmänen IK-32 3.08.28
5 18 Heini Salovaara HyPy 3.08.30
6 28 Suvi Lavonen OTC 3.08.30
7 21 Antonia Gröndahl TuUL 3.08.31
8 13 Veera Väkevä CCH 3.08.32
Lue lisää
SM maantie N-18 ja Vantaankoski Race Vantaa 27.6.2015

N-18 53 km

141 Viivi Puskala CCH 1.27.33
2 44 Vilhelmiina Suvisaari SV 1.28.59
3 43 Emma Lahti KäTa 1.29.00
4 46 Cecilia Aintila IK-32 1.29.01
5 42 Petra Rautiainen CCH 1.31.28

45 Kajsa Salmela KorsKa DNF
Lue lisää
Uunonpäivän ratakilpailu 25.6.2015
Aikuisten 500 metriä
1. Wille-Oskari Riihelä CCH 35,49 
2. Lauri Arte CCH 36,20 
3. Juhani Tammisto CCH 36,53 
4. Harry Strömberg UP 38,63 
5. Vesa Visti HTL 38,78 
6. Robert Brandt HTL 38,86 
7. Jaana Hyvärinen UP 39,00 
8. Matti Mantila CCH 43,71 
Lue lisää
24.6. SM aika-ajo ja kansallinen, Noormarkku
N-ELITE 27 km
1 38 Lotta Lepistö IK-32 38.40,2 
2 37 Merja Särkioja CCH 39.45,7 
3 35 Sari Saarelainen LeGo 39.46,2 
4 34 Outi Jussila P-P 40.57,5 
5 23 Minna Myötänen IK-32 41.27,9 
6 36 Laura Vainionpää KaKa 41.28,8 
7 14 Mirka Vahtera IK-32 41.38,6 
8 33 Heini Salovaara HyPy 41.45,7 
Lue lisää

Sivu 50 / 108:staEnsimmäinen   Edellinen   45  46  47  48  49  [50]  51  52  53  54  Seuraava   Viimeinen