Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenteri 2014

Keski-Suomen aluecup
Pohjois-Suomen alueellinen kalenteri

Tammikuu
18.1. Wattbike Cup 2014 Espoo

Helmikuu
15.2. Wattbike Cup 2014 Imatra

Maaliskuu
8.3. Kuusamo Grand Tour 2014 Kuusamo/Cyclos
9.3. KK sisäratakilpailu  Myllypuro/CCH

Huhtikuu
21.4. 16. Lattomeriajo Pori/KoiI
26.4. SK Muistoajo Turku/TuUL
27.4. 57. TS Kortteli Turku/TuUL

Toukokuu
3.-4.5. 21. Satakunnan ajo Ulvila/KoiI
10.5. Länsi-Uudenmaan tempot Mustio/LUP-82
10.5. Nurmijärvi MTB Nurmijärvi/HyPy
10.5. Nurmijärvi ajot, 90/180 km Nurmijärvi/HyPy kuntotap.
10.5. Nurmijärvi GP Nurmijärvi/HyPy
10.5. Perheen kuntoajo Seutulankylä/CCH
17.5. Lieto XCO Lieto/TVC
17.5. Järvikylän tempot Nivala/PyöRi
17.5. KK kortteli/SM kortteli Tampere/TY
18.5. FUJI-Peloton GP Tampere/TY
18.5. 4-satanen MTB Laukaa/Picaro
18.5. KevätPolkaisu, Kerava, kuntotapahtuma
18.5. Peurunka MTB 4-satanen Laukaa/Picaro kuntotapahtuma
24.5. Lohjanjärven ympäripyöräily kuntotapahtuma
24.5. Aulanko MTB Hämeenlinna/TWC
24.5. Pyhän tempo OP-P/Pyhätunturi
25.5. Luoston kortteli OP-P/Luosto
25.5. 41. Viiden pitäjän ajot, Porvoo
24.-25.5. AHH etappiajot Riihimäki (Hikiä)/HyPy

Kesäkuu
1.6. Kallaveden kierros KuoPs kuntotapahtuma
1.6. Tarmon maantie Pori/PoTa
1.6. Viitasaari XCO Viitasaari/CC Picaro
1.6. Tour de Tampere Tampere/PKK kuntotapahtuma
6.-8.6. Kultainen Kampi 4-D ajot Helsinki/Vantaa/Porvoo
7.6. Fellmannin ajot Lahti/TWL
8.6. Korso 96 MTB Marathon Korso/Korska
8.6. Porvoon ajo Porvoo/Akilles
8.6. Pirkan pyöräily Pirkanmaa/HLU kuntotapahtuma
14.6. Midnight Sun Track Race Sodankylä/OP-P
14.6. MTB Marathon Laajavuori Jyväskylä/JYPS
14.-15.6. SM rata, Omnium Helsinki/CCH
14.-15.6. Ruka GP Kuusamo/Cyclos
14.6. Kauhajoki tempo Kauhajoki/KaKa
15.6. Hyypänlaakson maantie Kauhajoki/KaKa
27.6. SM tempo Riihimäki/HyPy
28.6. Kesäinen pyöräilytapahtuma, Siuntio kuntotapahtuma
28.6. SM maantie, N, N-18, M-18 Riihimäki/HyPy
28.6. Tahko MTB, kuntotapahtuma
29.6. SM maantie, M, M-U23 Riihimäki/HyPy

Heinäkuu
5.-6.7. Terva-ajot Pikku-Syöte/Terva-ajot ry
6.7. Vaasa XCO Vaasa/WVC
6.7. BMX Racing SM, Helsinki
11.-13.7 Tervaetapit Muhos-Oulu/OTC
13.7. Royal-Pyöräily Lahti/RCT kuntotapahtuma
12.-13.7. MTB Nordic Cup 2# Valkeakoski/P-P
19.7. SM rata Helsinki/CCH
19.7. XCE SM kilpailu Rovaniemi/OP-P
19.7. Tour de Mäntyharju Classic kuntotapahtuma
20.7. Tour de Mäntyharju maasto kuntotapahtuma
20.7. SM DH Rovaniemi/OP-P
20.7. SM XCO Rovaniemi/OP-P
25.-27.7. Messilä Bike Weekend (DH cup) Messilä/RMR
26.7. Joupiska XCM Seinäjoki/SPP-56
26.7. Botnia MTB, Vöyri kuntotapahtuma
27.7. Peurunka-Pyöräily (maantie) Laukaa/Picaro kuntotapahtuma
25.-27.7. SM rata Helsinki/CCH

Elokuu
2.8. Syöte MTB Syöte/Krossikommuuni kuntotapahtuma
2.8. Alvajärven ympäriajo Pihtipudas/AlvajR
2.8. Jämi84-MTB
2.-3.8. Puruvesiajot PeNo kuntotapahtuma
3.8. SM paritempo, Olan tempo Vantaa/CCH
9.-10.8. Syöteajo Pikku-Syöte/OTC kuntotapahtuma
9.-10.8. SFI:n mestaruuskilpailut Vihti/IK-32
9.8. Tienoon Tempo Lieto/TVC
10.8. OJ maantieajo, Lieto/TVC
10.8. Satasen kuntoajo, maantie Vantaa/Ciclistor
10.8. 24. Merida MTB Finland Hollola/TWL kuntotapahtuma
16.8. Luoterin pyöräily, Mikkeli kuntotapahtuma
16.8. Imatra MTB  Imatra/IU
16.8. Pyssymäki MTB maraton Nivala/PyöRi
16.8. Route 300 Turku/TuUL
16.8. ISM maantie, master ja juniorit Mäntsälä/MU
17.8. Myllyn Pyöräily Turku/TuUL  kuntotapahtuma
17.8. ISM tempo, master ja juniorit Kangasala/P-Union, KangKi 
23.8. Rokua MTB Rokua/Terva-ajot ry
23.8. Laihian ajo Laihia/LaihL
24.8. Peurunka-Tempo Laukaa/Picaro kuntotapahtuma
24.8. Pyhäjärvi ajo Säkylä/SäkY
23.-24.8. Kv. MTB kilpailu, XCO Vierumäki Vantaa/KorsKa
30.8. MTB Green Race Marathon Team KK/Taivassalo
30.-31.8. Saariselkä MTB Weekend Saariselkä/Inarin Yritys
31.8. Tour de Helsinki Helsinki/WCR kuntotapahtuma

Syyskuu
6.9. Luukin XCM Espoo/CCH
6.9. Ruskon Tempo Rusko/P-68
7.9. Tähtisadeajot Jyväskylä/Tähtisadeajot kuntotapahtuma
7.9. Pyhä XC Pyhätunturi/OP-P
13.-14.9. kv, XCO H2 Hyvinkää/HyPy
14.9. Sorasyöte, cyclocross Pikku-Syöte/OTC kuntotapahtuma
20.9. SM XCM/ Tour de Hyvinkää Hyvinkää/HyPy
28.9. XCM cupin finaali Tampere/TY

Lokakuu
11.10. Continental - Visilla Talot Cyclocross Tampere/V8
12.10. Kontula CX Helsinki/CCH
19.10. SM Cyclocross Tampere/V8