Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenteri 2017

Keski-Suomen aluecup
Pohjois-Suomen alueellinen kalenteri

 
Tammikuu
7.-8.1. SM cyclo-cross Helsinki/CCH
 
Helmikuu
3.-5.2. PM rata Tanska
24.2. Nastapyöräily Kuopio
 
Maaliskuu
5.3. Kultainen Kampi ratakilpailu Liikuntamylly/CCH
17.-19.3. GoExpo Helsinki Messukeskus
 
Huhtikuu
1.4. Urban Ride Oulu Oulu
17.4. 19. Lattomeriajo Pori/KoiIsku
22.4. Simo Klimscheffskij'n muistoajo Turku/TuUL
23.4. 60. TS Kortteli Turku/TuUL
29.-30.4. DH Suomi Cup Janakkala-Kalpalinna
30.4. Lieto XCO Lieto/TVC
 
Toukokuu
5.-7.5. Naisten kv. etappiajo (UCI 2.2) Helsinki/CCH
6.5.
Mikkelin kevätpyöräily
Mikkeli/Velo Saimaa ry
6.5. Höyryajot Haapamäki/Tähtisadeajot
6.5. Seutulan Kierros Vantaa/CCH
6.5.
Fiskars Bike Expo
Fiskars
7.5.
MTB Enduro Meriteijo Warm Up
Meriteijo
7.5.
KevätPolkaisu
Kerava/Zeus, CCH ja CA
7.5.
Jämsä MTB
Jämsä/CC Ilves
13.5. LUP Tempo Raasepori/LUP-82
13.5. Bioracer Evoc GP
Nurmijärvi/HyPy
13.5.
Evoc MTB&Run
Nurmijärvi/HyPy
14.5. Ilpon tempo Ulvila/KoiIsku
20.5.
Lohjanjärven ympäripyöräily
Lohja/MTB Lohja
20.-21.5.
MTB Enduro SM1
Messilä
20.5. Hervannan Kaivin GP Tampere/TY
20.5.
Teppanala MTB XCO
Imatra/TaiTä
20.5.
Raahe XC
Raahe/PK Team
20.5.
Tour de Tampere
Tampere/Kaupin Kanuunat
20.5.
BMX Suomi Cup
Helsinki
21.5. Rosendahl GP Tampere/TY
21.5. Giro d’Espoo –kuntoajo/kilpailu Espoo
25.5. Kuusankoski MTB Kuusankoski/KuUS
26.-28.5. Tavastia 3 Days Hyvinkää/HyPy ja CycloVision
27.5.
Aulanko MTB
Hämeenlinna/TCC
28.5.
Ridemore Cup -enduro
Mielakka
28.5. Peurunka XCM-400 Laukaa/Picaro
 
Kesäkuu
4.6.
Lapinkylän tempo
Kirkkonummi, IK-32
4.6. Korso 96 MTB Vantaa/KorsKa
8.-11.6. 4 D, nuorten etappiajot Vantaa, Porvoo/KorKa, CCH, Akilles
9.6. Mätäkivi KK Kriterium Vantaa/KorsKa
9.6. Ole Wackströmin Muistoajot Porvoo/Akilles
10.-11.6.
DH Suomi Cup
Kouvola, Mielakka
10.6. Fellmannin ajot Lahti/TWD ja TWL
10.6.
BMX Suomi Cup
Turku
11.6.
Pirkan pyöräily
Tampere
11.6. Porvoon ajot Porvoo/Akilles
16.6. SM aika-ajo Pikku-Syöte/Terva-ajot
16.-17.6.
Levi24
Levi
17.-18.6.
MTB Enduro SM2
Himos
17.-18.6. SM maantie Pikku-Syöte/Terva-ajot
24.-25.6.
Ratareisi 2017
Alastaro
 
Heinäkuu
1.7.
Tahko MTB
Nilsiä
1.7. SM BMX Helsinki/BMXH
1.7.
Tampere MTB
Tampere/ProMTB
1.7.
Rajaväylän lenkki
Tornio
1.-2.7. 23. Satakunnan ajot Pori/KoiIsku
6.-9.7. SM Trial Tampere/P-P
7.7.
SM Kortteli
Tampere
8.7. Luoston tempo Sodankylä/OP-P
9.7. Luoston Road Sodankylä/OP-P
9.7. Royal ajo Lahti/RCT
14.-16.7.
Helsinki GP (UCI CL2)
Helsinki/Velo-FIN
15.-16.7.
Kauhajoki ajot
Kauhajoki
22.7.
SM rataHelsinki/CCH
22.7. XCE SM kilpailu Valkeakoski/ProMTB
22.7.
MTB Enduro Sappee
Sappee
22.-23.7.
DH SM
Sappee
22.-23.7. SM XCO Valkeakoski/ProMTB
22.-23.7. Willimiesajot Lappeenranta/LprPy
23.7. 6. Vuelta Vantaa kuntoajotapahtuma Vantaa/ACT
27.-29.7.
MTB Enduro SM3
Levi
27.-29.7.
Maratonpyöräily Kilpisjärvi-Tornio
Kilpisjärvi
28.-30.7. SM ja ISM Rata Helsinki/CCH
29.7. Alvajärven Ympäriajo Pihtipudas/AlvajRy
 
Elokuu
4.-5.8.
DM Suomi Cup
Porvoo, Kokonniemi
5.8. Mäntsälän ajo Mäntsälä/MU
5.8. Tienoon Tempo Lieto/TVC
5.8. OP nuorisokortteli Lieto/TVC
5.8.
Syöte MTB
Pudasjärvi
5.8.
Jämi84
Jämijärvi
6.8. OJ-Maantieajo Lieto/TVC
6.8. Porvoon Kuntoajot Porvoo/Akilles
6.8.
Puruveden ympäriajo
Puruvesi/Punkaharjun urheilijat
12.-13.8.
ISM aika-ajo ja maantie
Pikku-Syöte/Terva-ajot
12.8.
Imatra MTB
Imatra/Imatran Urheilijat
12.8.
Luoterin pyöräily
Anttola
13.8.
Ridemore Cup -enduro
Fiskars
13.8. Finlandia maastopyöräily Lahti/TWL ja TWD
17.-20.8.
Jussi Veikkanen Bike Experience
Pajulahti
18.-19.8.Himos Epic MTB
Jämsä
19.-20.8. Turku Touring Pyöräily Turku/TuUL
19.8. Rokua MTB Rokua
19.8. 27. Laihian ajo Laihia/LaiL
19.8.
Mäntsälän ajot
Mäntsälä/MU
20.8.
Mäntsälä tempo
Mäntsälä/MU
25.-27.8. Saariselkä MTB Stage Saariselkä/IY
26.-27.8.
Vierumäki XCO etappiajo
Vantaa/KorsKa
26.8.
Kallaveden kierros
Kuopio/KuoPs
26.8.
BMX Suomi Cup
Tampere
26.-27.8.
MTB Enduro SM4
Tahko
27.8. Velotour Helsinki/Velotour
 
Syyskuu
2.9.
Rukan Tunturiajot
Ruka, Kuusamo
3.9. Tähtisadeajot Jyväskylä/Tähtisadeajot
9.9. Pyssymäki XCM SM ja ISM XCM Nivala/PyöRi
9.-10.9. Syysetapit, tempo, kortteli, maantie Pori/PoTa
9.-10.9.
DH Suomi Cup
Nilsiä, Tahko
16.9.
BMX Suomi Cup
Laukaa
17.9.
Ridemore Cup -enduro
Kokonniemi
17.-24.9.
MM maantie Norja
23.-24.9.
MTB Enduro SM5
Sappee
23.9. Lieto Gravel Tour kuntotapahtuma Lieto/TVC
 
Lokakuu
1.10. 12. Pirkka MTB, XCM Ylöjärvi/TY
  SM cyclo-cross (2018) Ylöjärvi/P-P