Tulokset 2008

Tulokset 2008

5.10. Cyclocross SM, Kiiminki
29.9. Tavast MTB marathon, Hämeenlinna - pistetilanne
21.9. Timeless Super DH Cup finaali, Sappee
18.9. Sodankylän kunnan ja OPP:n avoimet XC-maastoajon mestaruuskilpailut, Sodankylä
14.9. Pirkka MTB-Marathon/SM-Marathon, Tampere
7.9. Tour de Helsinki
7.9. Meri-Teijo DH
7.9. Pyssymäki mtb, Nivala
2.9. Bianchi-cup, Monni-Hausjärvi
31.8. 18. Laihian ajot
31.8. 10. Nuuksion Pitkäjärven ympäriajo, Espoo
30.8. 15. Satakunnan ajot, Ulvila
26.8. Bianchi-cup, Siippoo
24.8. Nissan MTB-Finlandia, Hollola
24.8. Tour de Ora - Sodankylä-cup yhteiskilpailu
24.8. Peurunka-tempo
23.8. Timeless Super DH Cup Mielakka
23.8. Vaalajärven maantieajo
23.8. XXIII Leijona-ajot
21.8. Ratakisat, Velodromi
19.8. Bianchi-cup, Jokelanseutu
17.8. Lieto maantie (pdf) M18 ja M Elite - N16, N30, N40, M50, M65, M70 ja M75 - N18, N Elite, Kilpa, M30 ja M40 - yht. kilpailu N18 ja N Elite
17.8. DH SM Himos
16.8. Liedon tempo
16.8. Paritempo SM, Lieto
14.8. Ratakisat, Velodromi
14.8. Päijät-Hämeen maastocup 6/6, Lahti
12.8. Bianchi-cup, Seutulankylä
9.8. Kalevan kierroksen pyöräily, Pori
9.8. MTB XCO SM, Ounasvaara
8.-9.8. Puruveden ympäripyöräily
7.8. Ratakisat, Velodromi
5.8. Bianchi-cup, Keinukallio AM
3.8. Veteraanien PM maantie, Arlanda
3.8. Alvajärven ympäriajo
3.8. Ruskon tempo
2.8. Veteraanien PM tempo, Arlanda
31.7. Päijät-Hämeen maastocup 5/6, Orimattila
31.7. Ratakisat, Velodromi
29.7. Bianchi-cup, Palojoki
27.7. Rata SM joukkue, viesti ja linja-ajo
27.7. Kuusankoski MTB Maratooni
26.7. Rata SM takaa-ajot ja eräajot
25.7. Rata SM 500 m ja 1 km
22.7. Bianchi-cup, Velodromi
20.7. ISM maantie, Vantaa
19.7. ISM Tempo, Vantaa ISM joukkue
17.7. Ratakisat, Velodromi
16.7. Päijät-Hämeen maastocup 4/6, Anhava
15.7. Bianchi-cup, Rusutjärvi
13.7. Joupiska marathon
13.7. Mäntsälä-ajo
13.7. Kuusamon Kapusta-ajo
13.7. Joupiska marathon
12.7. Kuusamo Tempo
8.7. Bianchi-cup, Mätäkivenmäki
6.7. Ratapyöräilyn Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Rovaniemi
6.7. Ratapyöräilyn SM, osa 1, Helsinki
5.7. Riihimäki tempo
3.7. Päijät-Hämeen maastocup 3/6, Orinattila
3.7. Ratapyöräilyt, Helsinki
1.7. Bianchi-cup aika-ajo, Nukari
29.6. SM maantie M-elite ja U-23
28.6. SM maantie, N-18, M-18 ja Naiset, Pori
27.6. SM tempo ja joukkuekilpailu, Ulvila
26.6. BikePlanet Kultainen Kampi ratakilpailu
24.6. Bianchi-cup ja AM maantie, Seutula
15.6. Timeless SuperDH Cup, Kalpalinna, Turenki
15.6. Hyypänlaakso maantie, Kauhajoki (pdf)
15.6. ST1 Vanttaus maantieajo, Rovaniemi - yhteispisteet
14.6. Tapion lenkki, Rovaniemi
14.6. Ounastempo, Rovaniemi
14.6. Kauhajoki tempo (pdf)
13.6. KV rata, Raimo Vauhkosen muistokilpailu
12.6. Päijät-Hämeen maastocup 2/6, Vääksy
12.6. Helsinki GP
10.6. Bianchi-cup, Keimola
8.6. 80. Porvoon ajo
6.6. Hesburger tempo, Espoo loppupisteet
6.6. Lahti GP (pdf)
5.6. Junioreiden 4-päivän ajo, Bike Planet maantie, Vantaa
4.6. Junioreiden 4-päivän ajo, Velosport Nuoriso Ajot, Helsinki
3.6. Bianchi-cup, Hyvinkää
1.6. Oulujokiajo
1.6. Mynämäki TempoAjot
1.6. SM-kortteli, Tampere
1.6. Korso MTB Maratooni
29.5. Päijät-Hämeen maastocup 1/6
29.5. Ratapyöräilyt, Helsinki
27.5. Bianchi-cup, Leppävaara
25.5. Hyvinkään K-Rauta kuntoajo
25.5. Tupasvilla-tempo ja Scandic kortteli, Sodankylä
25.5. II Pyhäjärvi maantie, Säkylä
25.5. Kultainen Kampi ratakilpailut, Turku (pdf)
24.5. Säkylän tempo
24.5. Länsi-Uudenmaan tempo, Mustio
22.5. Ratapyöräilyt, Helsinki
20.5. Bianchi-cup, Kuusijärvi
18.5. Montan maantie, Muhos
18.5. Xiria kriterium, Tampere
17.5. Eskon tempo, Tampere
17.5. Nivalan tempo
15.5. Nuorten ratakilpailu, Helsinki
13.5. Bianchi-cup, Mellunkylä
11.5. 28. Rosendahl GP, Tampere
10.5. 4. Killin Kaivin GP ja KK, Tampere
8.5. Ratayöräilyt, Helsinki
6.5. Bianchi-cup, Myllykylä
4.5. Susikierros, Sipoo
3.5. Energia ajo, Sipoo
29.4. Bianchi-cup, Riihimäki
27.4. Tulva-ajo 2. päivä - yhteistulos
26.4. Tulva-ajo 1. päivä
22.4. Bianchi-cup, Eläintarha
20.4. 51. TS-kortteliajo, Turku
19.4. Olan Tempo, Vantaa
13.4. 10. Lattomeri-ajot, Pori
15.3. Kultainen Kampi sisärata, Liikuntamylly