Tulokset 2011

Kauden 2011 tulokset

16.10. Imatra MTB
2.10. Cyclocrossin SM Keravan Keinukallio
2.10. OPP:n mestaruuskilpailut (xco)
25.9. Teivo XCM ja KK XCO
24.9. Sappee DH
18.9. Meri-Teijo DH
17.9. Tähtisadeajot, Jyväskylä
17.9. BMX-cup, Lahti
15.9. Sodankylän kunnan xco mestaruuskilpailut
11.9. Kalpalinna DH, NKC
11.9. Pirkka MTB maraton ja SM maraton
6.9. Bianchi-cup Hausjärvi
4.9. MSC-etapit, Jokioinen
3.9. BMX-cup #4, Mikkeli
3.9. Saariselkä MTB-maraton
3.9. SM-tempo, Säkylä
30.8. Bianchi-cup Malminkartano pistetilanne
28.8. Pyhä XCO
28.8. Säkylän sähköetapit 2. pv
27.8. Säkylän sähköetapit 1. pv
27.8. Luukin MTB maratooni
25.8. Ratapyöräilykilpailut, Helsinki
23.8. Bianchi-cup, Keimola
21.8. Merida MTB Finlandia, Messilä
21.8. 21. Laihian ajo
21.8. Intersport Rovaniemi-cup 5/5, Toramo
21.8. Kortteliajon SM, Helsinki Eläntarha
20.8. Hirvensalon DH, Turku
18.8. Leevin päivän ratakilpailu, Helsinki
16.8. Bianchi-cup, Järvenpää
14.8. BMX-racing cup #3, Tampere
14.8. PSM-rata, Kuusamo
14.8. Ruskon tempo
13.8. Korso XCO pistetilanne
13.8. Messilä DH
13.8. Kuusamoajo
11.8. Viking LIne ratakilpailu, Helsinki
10.8. Sangin tempo, Oulu
9.8. Bianchi-cup, Keinukallio
7.8. Peurunka Tempo, Laukaa
7.8. Tornikeskus DH, Klaukkala
7.8. Pyssymäki MTB maratooni, Nivala
7.8. Puruveden ympäripyöräily ja yhteistulos, Punkaharju
7.8. Allatum-maantieajo, Lieto
7.8. Bianchi-cup Klaukkala
6.8. Harjun Tempo, Punkaharju
6.8. Tienoon Tempo, Lieto
4.8. Veeran päivän ratakilpailu, Helsinki
2.8. Lounais-Suomen AM rata, Turku
2.8. Bianchi-cup, Porvoo
31.7. Kuusankoski MTB Marathon
31.7. Masters PM maantie, Sipoo
31.7. Alvajärven ympäriajo
30.7. Masters PM aika-ajo, Sipoo
27.7. Viking Line ratakilpailu, Helsinki
26.7. Bianchi-cup Palojoki
24.7. Joupiska XCM
24.7. SM ja ISM rata 500 m ja 2 km
23.7. SM ja ISM rata takaa-ajot ja eräajot
22.7. SM Rata 4 km joukkue, 1 km, N 500 m, linja-ajo
19.7. Bianchi-cup AM rata, Helsinki
17.7. Laajavuori DH SM ja Suomi-Cup
17.7. MTB XCO ISM ja SM, Hyvinkää
16.7. Rata SM Helsinki
16.7. Närpiön tempo
14.7. Alisan päivän ratakilpailut
12.7. Bianchi-cup, Korso
9.-10.7. Rata SM Omnium
10.7. ISM maantie
9.7. ISM tempo ja joukkuekilpailu, Luosto
7.7. Klaus'in päivän ratapyöräilyt
5.7. Bianchi-cup AM tempo, Evitskog
5.7. Next Bike Cup
5.7. Satakunta Cup, Rauma
3.7. Maantie SM U-23 ja M-Elite, Säkylä
2.7. Kultainen Kampi rata, Seinäjoki
2.7. Liakan Tempo
2.7. Maantie SM N-18, M-18 ja Naiset
1.7. Tempo SM N-18, M-18, U-23 ja Naiset
30.6. Roi Cup
28.6. Bianchi-cup AM maantie, Seutulankylä
28.6. Next Bike Cup
26.6. I Leijona GP, Hämeenlinna
22.6. Rovaniemi-cup
21.6. Bianchi-cup Leppävaara
19.6. II Habanero XCO Cup, Salo
19.6. Louskun Tempo
18.6. Antikkala DH
18.6. Tervaetapit, kokonaiskilpailu
18.6. Tervaetapit maantie
18.6. Paritempo SM, Kirkkonummi
18.6. Tervaetapit tempo, Oulu
17.6. Tervaetapit 500 m rata aika-ajo
16.6. Aaron päivän ratakilpailut, Helsinki
14.6. Bianchi-cup AM maasto, Hyvinkää
12.6. 83. Porvoon ajot
11.6. BMX-racing cup 2, Lahti
11.6. Fonson Muistoajo ja Uusimaa Kortteli, Porvoo
11.6. MTB Marathon Laajavuori
9.6. Nuorten ratakilpailu, Helsinki
8.6. KOH-I-NOOR -ajot 2. osakilpailu
8.6. OPP:n Intersport Rovaniemi-cup osa 2
7.6. Bianchi-cup Rusutjärvi
5.6. Vaasa XCO
5.6. 40. Mynämäki ajot
3.6. Fellmanin ajot, Lahti
2.6. Tour de Kids, Lämsänjärven ympäriajo
2.6. Bianchi-cup DH, Klaukkala
31.5. Bianchi-cup paritempo, Seutula
29.5. Hyvinkää DH
29.5. Kauhajokiajo, Hyypänlaakson maantie
28.5. Kauhajokiajo, Koivulehti-kortteli
28.5. Intersport Rovaniemi-cup
28.5. Kauhajokiajon tempo
26.5. Viking Line Vilman päivän ratakilpailu, Helsinki
24.5. Bianchi-cup Mellunkylä
24.5. Pyörä-Suvala XC-cup 1/3
22.5. POP Liedon Osuuspankki XCO, Lieto
22.5. if Etappiajo maantie ja yhteistulos
22.5. Laajavuori DH. Jyväskylä
22.5. Pyhä maantie
21.5. Nema BMX-race, Turku
21.5. Luoston tempo
21.5. if Etappiajot tempo, Säkylä
19.5. Ratakilpailu, Helsinki
17.5. Bianchi-cup Kuusijärvi
15.5. 6. Keravan Kevät Polkaisu
15.5. Nivalan Pyörärinki kortteli
15.5. DH Suomi-cup, Kalpalinna
15.5. Rosendahl GP, Tampere
15.5. Skins XCO ja etapit, Hyvinkää
14.5. Skins XCM, Rajamäki
14.5. 7. Killin Kaivin GP ja nuorisokorttelit, Tampere
14.5. Raahen Tempo
12.5. Viking Line nuorten ratakilpailu, Helsinki
11.5. Bianchi-cup Vantaa-Myllykylä
8.5. Tarmo-maantie, Pori
7.5. 22. Tarmo-tempo, Pori
5.5. Melinan päivän ratakilpailu, Helsinki
3.5. Bianchi-cup Petikko
30.4. Olan Tempo, Vantaa
26.4. Bianchi-cup Eläintarha
25.4. Satakunnan ajot, maantie II ja yhteiskilpailu
24.4. Satakunnan ajot, prologi ja maantie I
19.4. Bianchi-cup Arolampi
17.4. TS Kortteli ja yhteiskilpailu
16.4. Simo Klimscheffskij´n muistokilpailu
12.4. Bianchi-cup Rantakulma
10.4. 13. Lattomieriajo, Pori
26.3. Antikkalan Talvi-DH, Kuopio
20.3. Sappee DH, Pälkäne
13.2. Wattbike SM, Helsinki
12.3. Kultainen Kampi sisäratakilpailu, Helsinki
5.3. Winter King of Calpis
26.2. Nallicross, Oulu
19.2. Messilä Bikepark Talvi-DH
29.1.2011 Wattbike, Kerava
12.12.2010 Wattbike, Liikuntamylly
12.12.2010 Joulupyöräilyt Liikuntamyllyssä