RSS
Uutisten RSS-syötteen voit tilata napauttamalla tätä  ikonia

Uutiset
83. Porvoon Ajot 12.6.2010
Elite 180 km
1. Carlström Kjell Sky Procycling / TWD-Länken 4:24:19
2. Paajanen Paavo TWD-Länken 4:25:02
3. Tiainen Sami TWD-Länken 4:28:07
4. Matti Manninen Porin Tarmo 4:28:07
5. Marek Salermo Team Velocitor 4:28:07
6. Mika Simola  TuUl 4:28:07
7. Niko Meriläinen HyPy 4:28:07
8. Mika Vilen CCT 4:28:07
9. Mikael Myllymäki CCH 4:28:07
10. Nils Penton Nordic Eco - vallentuna Cycling Team 4:28:07
Lue lisää
Lahti BMX-racing cup 2 11.6.2011
M-Elite


Sija Etunimi Sukunimi Seura 
1 Hannu Salin DHT
2 Juuso Mäenpää TaBC
3 Eki Vainikka RMR
4 Visa Malinen RMR
5 Jani Vesikko TaBC
6 Immo Laine MynTo
7 Jukka Mäennenä TaBC
8 Jari Asp MynTo
9 Tomi Mäkelä MynTo
Lue lisää
Fonson Muistoajo ja Uusimaa Kortteli 11.6.2011
Uusimaa Kortteli 11.6.2011


1 h+5 kierr.


Elite



1 77 Paajanen Paavo TWD-Länken 1:10:15
2 71 Carlström Kjell Sky Procycling / TWD-Länken 1:10:15
3 76 Paajanen Mikko TWD-Länken 1:11:24
4 81 Nils Penton Nordic Eco - vallentuna Cycling Team 1:11:24
5 59 Mika Simola  TuUl *-1 kierr
6 17 Tero Hämeenaho Team Continental *-1 kierr
7 33 Mikael Myllymäki CCH *-1 kierr
8 80 Jakob Södergrann Nordic Eco - vallentuna Cycling Team *-1 kierr
9 27 Teemu Viholainen Chebici-Isku *-1 kierr
10 84 Eerik Idarand CCH *-1 kierr
Lue lisää
MTB Marathon Laajavuori 11.6.2011
MTB Marathon Laajavuori 11.6.2011


Aika Nro Sukunimi Etunimi Seura Sarja
1. 2.31.31 79 Saarela Samuli Kokkola Miehet yeinen
2. 2.31.42 58 Viitamaa Mauri Kaupin Kanuunat Miehet yeinen
3. 2.32.20 146 Tuikka Tommi CC Picaro M40
4. 2.35.22 46 Sohkanen Simo Team Skins / HyPy Miehet yeinen
5. 2.37.59 53 Toivonen Ville Taipalsaaren Veikot Miehet yeinen
6. 2.38.59 129 Pohjasvuo Pasi Espoo M40
7. 2.39.18 54 Tyynelä Sami TWD Miehet yeinen
8. 2.39.26 77 Mäkelä Jaakko Tampere  Miehet yeinen
9. 2.39.50 24 Kuitto Antti Team Skins / HyPy Miehet yeinen
10. 2.40.18 65 Kunnari Jukka-Pekka CC Picaro Miehet yeinen
Lue lisää
KOH-I-NOOR-ajot 8.6.2011
2. osakilpailu 8.6.2011
Linja-ajo 45 min + 1 krs (32,5 km/11+ krs)
1. Olli Miettinen Picaro 51.49,4 25 p. Miehet
2. Olli Teivaala P-P 52.29,6 21 p. Miehet
3. Paavo Hiltunen Velo8 54.36,9 18 p. Miehet
4. Mauri Konttila Zeus 55.34,4 16 p. M-40
5. Jari Valkama HlTarmo 55.40,0 15 p. M-40
6. Sami Eloluoto TuUL 56.09,9 14 p. Miehet
7. Ismo Perttula PKK -1 krs 13 p. M-40
8. Tuomas Laine HlTarmo -1 krs 12 p. Miehet
9. Kalle Malin TaSi -1 krs 11 p. Miehet
10. Rauni Eklund HlTarmo -1 krs 10 p. M-50
Lue lisää
Ratapyöräilykilpailu 9.6.2011
N10

200 m / S pist. 2 km aika pist. yht. KK-pist
1 30 LUP-82 23;13 20 3;56.10 20 40 20
2 14 SPP-56 23;77 19 4;04.50 19 38 19
M10

200 m
2 km aika

1 46 TP-P 21;38 20 3;52.27 20 40 20
N12

200 m
2 km aika

1 26 SV 20;43 20 3;20.19 20 40 20
2 33 CCH 21;47 19 3;35.36 19 38 19
3 45 CCH 21;87 18 3;51.20 18 36 18
M12

200 m
2 km aika

1 24 CCH 19;29. 20 3;24.93 19 39 20
2 27 Akilles 21;03 18 3;18.41 20 38 19
3
KorsKa 19;91 19 3;36.72 18 37 18
4 47 SPP-56 21;43 17 3;46.85 17 34 17
Lue lisää
OPP:n Intersport Rovaniemi-cup 8.6.2011
N6 0,4 km: 1) Viivi Raudasoja 2.35, 2) Emma Välimaa OPP 3.01

M6 0,4 km: 1) Ahti Yrjänheikki OPP 2.08

N8 0,8 km: 1) Seliina Manninen OPP 4.02, 2) Essi Martikainen OPP 4.26

M8 0,8 km: 1) Eero Yrjänheikki OPP 3.20, 2) Eero Hedman OPP 3.21, 3) Sampo Mäkinen OPP 3.22

N10 1,2 km: 1) Elli Hedman OPP 5.09

M10 2 km: 1) Aabel Lehtoranta OPP 6.58,6, 2) Niko Heikkilä OPP 6.58,8

M12 3 km: 1) Simeon Manninen OPP 12.20, 2) Eemil Lehtoranta OPP 12.37, 3) Turo Torvinen OPP 13.16, 4) Mika Piironen 13.19, 5) Eeli Nykänen

M70 3 km: 1) Oiva Lukkari OPP 20.06...
Lue lisää
Bianchi-cup Rusutjärvi 7.6.2011
41,2 km matka


sija nimi seura sarja aika
1. Nurmi Roope Akilles M18 0:57:57
2. Meriläinen Niko HyPy Elite 0:57:57
3. Laanterä Kalle Zeus Elite 0:57:57
4. Pajari Matti Velositor Elite 0:57:57
5. Hämeenaho Tero Velo8 Elite 0:57:57
6. Kahila Ilari TWD Elite 0:57:57
7. Ihalainen Teemu Chebichi Elite 0:57:57
8. Bäckman Anders TWD Elite 0:57:57
9. Vilen Mika CCT Elite 0:57:57
10. Päivänsalo Risto Velositor Elite 0:57:57
11. Pulkkinen Pasi HyPy M40 0:57:57
12. Färlin Juha Akilles Elite 0:57:57
Lue lisää
Bianchi-cup paritempo, 31.5.2011
Junioriluokat (10 km)

1. Ville Hirvenoja CCH M-14 18.19,0
2. Viivi Puskala CCH N-12 20.46,0
Venla Hirvenoja CCH N-12

Avoin luokka (31,8 km)

1. Niko Meriläinen HyPy Miehet 44.55,8
Asko Sneck HyPy M-40
2. Mikko Kivi IK-32 M-40 45.10,3
Jari Kulmala IK-32 Miehet
3. Petri Lindqvist Zeus M-30 45.41,1
Kristian Alatalo Zeus M-50
4. Raimo Taavitsainen CCH M-40 45.47,3
Jari Kainulainen CCH M-40
5. Ville-Pekka Reponen IK-32 Miehet 47.16,6
Tomi Kallio IK-32 M-30
6. Riina Miettinen HyPy Naiset 49.14,6
Heljä Korhonen HyPy Naiset
7. Tuomas Turunen CCH Miehet 50.03,1
Elisa Turunen CCH Naiset
8. Juho Lahti CCH Miehet 50.16,4
Ville Ilves IK-32 Miehet
9. Jorma Jaalivaara CCH M-50 50.34,3
Jari Asunmaa Zeus M-50...
Lue lisää
Vaasa XCO 5.6.2011
2 KIERROSTA x 3.6km

M – 10

Sija Nimi Seura Aika
1. Eemil Lehtoranta OPP 0:23:24
2. Aabel Lehtoranta OPP 0:26:17
3. Ville Lampiselkä KäTa 0:30:03
4. Eero Nokkonen P-P 0:30:48




M – 12

Sija Nimi Seura Aika
1. Kosta Oksman P-P 0:22:03
2. Simeon Manninen OPP 0:22:59
3. Jaakko Sillankorva Korson Kaiku 0:24:40
4. Jere Hara PKK 0:26:07
5. Jesse Angervo TVC 0:36:04
Lue lisää

Sivu 112 / 117:staEnsimmäinen   Edellinen   107  108  109  110  111  [112]  113  114  115  116  Seuraava   Viimeinen