VII-SATAKUNNAN AJO Su 14.05.2000
MAANTIEAJO 112km
TULOKSET
0:05
Sarja-KILPA / M18  112km Maantiepyöräily CUP ero kärk.
56 1 Vastaranta Jukka M18 TY 2:48:00 2:53:00 0:00:00
96 2 Vepsä Petri KoiIs 2:48:03 2:53:03 0:00:03
121 3 Tuukkanen Mikko M18 GIF 2:49:12 2:54:12 0:01:12
132 4 Pasila Harri TWD 2:49:12 2:54:12 0:01:12
120 5 Korin Matias M18 GIF 2:49:12 2:54:12 0:01:12
58 6 Vastaranta Mikko TY 2:49:12 2:54:12 0:01:12
57 7 Niemi Jarkko M18 TY 2:50:24 2:55:24 0:02:24
65 8 Turunen Tuomas M18 CCH 2:50:24 2:55:24 0:02:24
117 9 Palosaari Marcus M18 GIF 2:50:24 2:55:24 0:02:24
88 10 Kalliotie Kimmo M18 TuUl 2:50:24 2:55:24 0:02:24
104 11 Salokanto Marko TaSi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
82 12 Siltanen Mikko M18 Akilles  2:50:24 2:55:24 0:02:24
111 13 Mäkelä Jouko KangKi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
63 14 Laine Tuomas HlT 2:50:24 2:55:24 0:02:24
118 15 Kykyri Tommi M18 GIF 2:50:24 2:55:24 0:02:24
106 16 Göös Marko KäTa 2:50:24 2:55:24 0:02:24
59 17 Toljander Esa TY 2:50:24 2:55:24 0:02:24
119 18 Rättyä Juha M18 GIF 2:50:24 2:55:24 0:02:24
114 19 Ilonen Samu KangKi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
123 20 Leppämäki Pekka SPP-56 2:50:24 2:55:24 0:02:24
97 21 Juusola Petri KoiIs 2:50:24 2:55:24 0:02:24
85 22 Högström Casper M18 Akilles 2:50:24 2:55:24 0:02:24
99 23 Lampioinen Kimmo KoiIs 2:50:24 2:55:24 0:02:24
115 24 Salmela Marko KangKi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
75 25 Korkka Jarno P-68 2:50:24 2:55:24 0:02:24
103 26 Niveri Jyri M18 TaSi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
127 27 Pulliainen Jarkko IK-32 2:50:24 2:55:24 0:02:24
128 28 Salmela Mikko IK-32 2:50:24 2:55:24 0:02:24
66 29 Holm Samuel KoPy 2:50:24 2:55:24 0:02:24
110 30 Heinikainen Jari KangKi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
62 31 Timmerbacka Juhani  M18 P-P 2:50:24 2:55:24 0:02:24
109 32 Aaltonen Rainer KangKi 2:50:24 2:55:24 0:02:24
77 33 Uusivirta Anselmi KorsKa 2:50:24 2:55:24 0:02:24
98 34 Syvänen Jari KoiIs 2:50:24 2:55:24 0:02:24
72 35 Peura Vesa KauKa 2:50:24 2:55:24 0:02:24
86 36 Kuha Jussi Akilles 2:50:24 2:55:24 0:02:24
105 37 Aalto Mikko VaTo 2:50:24 2:55:24 0:02:24
83 38 Pensas Risto M18 Akilles  2:50:54 2:55:54 0:02:54 aikasakko 30 sek.
peesaaminen
79 39 Juntunen Veli-Pekka M18 KorsKa 2:56:28 3:01:28 0:08:28
124 40 Puska Niko M18 LaihLu 2:56:28 3:01:28 0:08:28
55 Elomaa Petri JurVo ei lähtenyt
61 Olander Henry P-P ei lähtenyt
64 Laine Samu TVC ei lähtenyt
69 Runsten Lari PoTa ei lähtenyt
73 Luoma-Aho Vesa KauKa ei lähtenyt
80 Vainio Kimmo MäntsU ei lähtenyt
87 Tallsten Pär Akilles ei lähtenyt
93 Kuusisto Tero KoiIs ei lähtenyt
100 Virtanen Kimmo TaSi ei lähtenyt
107 Mäkelä Julius M18 KangKi ei lähtenyt
116 Martikainen Tommi M18 KuoPS ei lähtenyt
130 Lintulaakso Tatu-Petteri CCH ei lähtenyt
131 Hällström Mika JäPy ei lähtenyt
134 Vainio Kimmo MäntsU ei lähtenyt
67 Rokka Timo M18 KoPy kesk.
68 Andersson Tomi PiKe kesk.
74 Niemelä Jarmo KauKa kesk.
76 Markkanen Teemu P-68 kesk.
78 Juntunen Pasi Korska kesk.
81 Mansner Jan-Magnus M18 Akilles kesk.
89 Lund Toni TuUl kesk.
90 Vepsä Marko TuUl kesk.
91 Vesala Matti TuUl kesk.
92 Kalliomäki Timo KoiIs kesk.
94 Lammi Mauri KoiIs kesk.
95 Santala Ville-Matti KoiIs kesk.
101 Viinikka Tapio TaSi kesk.
102 Kivelä Jori TaSi kesk.
108 Ruolahti Joonas M18 KangKi kesk.
122 Hällfors Janne M18 Zeus kesk.
136 Tuikka Tommi Picaro kesk.
195 Usin Risto M18 TuUL kesk.
Kiripisteet:
Jukka Vastaranta TY 10 pist.
Petri Vepsä KoiIsku 6 pist.
Pori 14.05.2000
Kilp. Ylituomari: Markku Tulkki