KE-V, KiiRi, OuTa POHJOIS-POHJANMAAN ETAPPI 6.7.2001
KLW-KRITERIUM TULOKSET
M 10         6 km (3 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 1 Simo Alatarvas OP-P ######## ######## 14:40
2. 3 Simo Nivakoski PK Team ######## ######## 15:03
3. 4 Otso Suvilehto PK Team ######## ######## 16:46
4. 12 Ukri Suvilehto PK Team ######## ######## 19:53
N 10          6 km (3 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 6 Riinamaria Hongisto OuTa ######## ######## 14:47
M 12         6 km (3 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 8 Roope Törmänen KE-V ######## ######## 13:49
2. 9 Lauri Vuollet PoVi ######## ######## 13:50
3. 7 Joonas Kukkonen PK Team ######## ######## 13:52
4. 10 Janne Kaarre PK Team ######## ######## 15:03
N 12          6 km (3 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 11 Suvi Nivakoski PK team ######## ######## 18:14
M 16           20  km (10 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 16 Ari Ylitolva OP-P ######## ######## 32:37
JM-Luokka    20 km (10 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 25 Jyrki Mäkelä KiimU ######## ######## 33:31
2. 19 Mari Moisala OuTa ######## ######## 35:45
M 45             20 km (10 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 23 Tuomo Pelttari KiiRi ######## ######## 32:37
2. 21 Juha Tiikkainen RaaSePy ######## ######## 33:30
3. 24 Jouko Kestilä OP-P ######## ######## 33:31
M 18         40 km (20 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 27 Juha Räisänen PK Team ######## ######## 58:20
M 35              40 km (20 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 32 Ossi Törmänen KE-V ######## ######## 58:20
2. 36 Eero Räihä KiiRi ######## ######## 58:26
3. 35 Veijo Vahteri PK Team ######## ######## 58:20
4. 30 Jari Hautasaari OuTa ######## ######## 58:20
5. 31 Timo Pahkanen PK Team ########  -1 kierr.  -1 kierr.
5. 33 Keijo Hongisto OuTa ######## -2 kierr -2 kierr
M-Kilpa          40 km (20 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 42 Oiva Lipsonen Picaro ######## ######## 58:20
2. 46 Teemu Planting KiiRi ######## ######## 58:20
3. 47 Mikko Autio PK Team ######## ######## 58:20
4. 38 Ville Forsby KaKa ######## ######## 58:20
5. 40 Karo Gustafsson Picaro ######## ######## 58:20
6. 39 Vesa Peura KaKa ######## ######## 58:20
6. 43 Heikki Laurila KiiRi ######## ######## 58:20
6. 44 Antti Kolehmainen Picaro ######## ######## 58:20
6. 45 Kenneth Backlund IF P-P ######## ######## 58:20
6. 48 Mikko Kejo OP-P ######## ######## 58:20
6. 49 Ville Juntunen SuKi ######## ######## 58:20
6. 37 Tuomo Anttonen LprP ######## ######## 58:20
6. 51 Keijo Kurttila OuTa ######## ######## -1 kierr
7. 41 Petteri Ellilä OuTa ######## keskeytti keskeytti
Elite             40 km (20 kierr.) lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 65 Timo-Jaakko Toivanen Picaro ######## ######## 58:19
2. 68 Tero Hämeenaho TWD ######## ######## 58:20
3. 64 Juha Posio TuUL ######## ######## 58:20
4. 70 Kari Maunumäki KäTa ######## ######## 58:20
5. 66 Timo Pesola KäTa ######## ######## 58:20
6. 62 Janne Kaikkonen KE-V ######## ######## 58:20
8. 69 Ilpo Kyllönen KoiI ######## ######## 58:20
9. 59 Arto Vainionpää JurVo ######## ######## 58:20
10. 61 Jukka Huovinen OP-P ######## ######## 58:20
11. 71 Mikko Tuukkanen Länken ######## ######## 58:20
12. 63 Marko Keskitalo OP-P ######## ######## 58:20
12. 67 Pekka Huovinen OP-P ######## ######## 58:20
12. 34 Jari Syvänen KoiI ######## ######## 58:20