KE-V, KiiRi, OuTa POHJOIS-POHJANMAAN ETAPPI 7.7.2001
TULOKSET II-OSAKILPAILU: KIIMINKIAJO
M 8         10 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 12 Ukri Suvilehto PK Team ######## ######## 36:37
M 10         10 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 3 Simo Nivakoski PK Team ######## ######## 25:50
2. 4 Otso Suvilehto PK Team ######## ######## 27:37
N 10          10 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 6 Riinamaria Hongisto OuTa ######## ######## 25:49
M 12          10 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 7 Joonas Kukkonen PK Team ######## ######## 21:55
2. 8 Roope Törmänen KE-V ######## ######## 21:56
3. 10 Janne Kaarre PK Team ######## ######## 24:14
N 12            10 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 11 Suvi Nivakoski PK Team ######## ######## 30:24
M 45             58 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 23 Tuomo Pelttari KiiRi ######## ######## 1:31:07
2. 21 Juha Tiikkainen RaaSePy ######## ######## 1:31:07
3. 24 Jouko Kestilä OP-P ######## ######## 1:31:07
JM-LUOKKA   58 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 18 Heikki Kukkonen PK Team ######## ######## 1:31:07
2. 19 Mari Moisala OuTa ######## ######## 1:40:21
M 55           58 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 20 Juhani Säkkinen KE-V ######## ######## 1:38:43
M65          58 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 28 Seppo Vähätalo KE-V ######## ######## 1:51:18
M 35            116 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 30 Jari Hautasaari OuTa ######## ######## 2:47:50
2. 36 Eero Räihä KiiRi ######## ######## 2:47:50
3. 32 Ossi Törmänen KE-V ######## ######## 2:47:50
4. 31 Timo Pahkanen PK Team ######## ######## 2:47:50
5. 35 Veijo Vahteri PK Team ######## ######## 2:47:50
6. 33 Keijo Hongisto OuTa ######## ######## 2:56:53
M-Kilpa         116 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 38 Ville Forsby KaKa ######## ######## 2:45:42
2. 47 Mikko Autio PK Team ######## ######## 2:47:50
3. 42 Oiva Lipsonen Picaro ######## ######## 2:47:50
4. 46 Teemu Planting KiiRi ######## ######## 2:47:50
5. 49 Ville Juntunen SuKi ######## ######## 2:47:50
6. 45 Kenneth Backlund IF P-P ######## ######## 2:47:50
7. 39 Vesa Peura KaKa ######## ######## 2:47:50
8. 37 Tuomo Anttonen LprP ######## ######## 2:47:50
9. 41 Petteri Ellilä OuTa ######## ######## 2:47:50
10. 40 Karo Gustafsson Picaro ######## ######## 2:47:50
10. 43 Heikki Laurila KiiRi ######## ######## 2:47:50
10. 44 Antti Kolehmainen Picaro ######## ######## 2:47:50
10. 48 Mikko Kejo OP-P ######## ######## 2:47:50
10. 50 Matti Eskelinen PK Team ######## ######## 2:47:50
M 18         116 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 27 Juha Räisänen PK Team ######## ######## 2:47:50
Elite             116 km lähtöaika tuloaika loppuaika
1. 70 Kari Maunumäki KäTa ######## ######## 2:45:42
2. 69 Ilpo Kyllönen KoiI ######## ######## 2:45:42
3. 65 Timo-Jaakko Toivanen Picaro ######## ######## 2:45:42
4. 62 Janne Kaikkonen KE-V ######## ######## 2:47:38
5. 34 Jari Syvänen KoiI ######## ######## 2:47:50
6. 66 Timo Pesola KäTa ######## ######## 2:47:50
7. 64 Juha Posio TuUL ######## ######## 2:47:50
8. 59 Arto Vainionpää JurVo ######## ######## 2:47:50
9. 67 Pekka Huovinen OP-P ######## ######## 2:47:50
10. 68 Tero Hämeenaho TWD ######## ######## 2:47:50
11. 63 Marko Keskitalo OP-P ######## ######## 2:47:50
12. 71 Mikko Tuukkanen Länken ######## ######## 2:47:50
61 Jukka Huovinen OP-P ######## keskeytti keskeytti