ILM/ SM MAANTIEPYÖRÄILY 14.7.2002
M-14 28 km
1 Hellman Rasmus IF Sibbo Vargarna  44:35:00
2 Aaltio Risto Idrottsklubben -32
3 Paajanen Paavo Kouvolan Pyöräilijät 
4 Sykäri Oscar Idrottsklubben -32
5 Blomqvist Nico Porvoon Akilles
6 Tingander Vili-Petteri Kangasalan Kisa
7 Blomqvist Keni Porvoon Akilles
8 Rehnstrand Edvard Porvoon Akilles
9 Pelttari Pasi Tampereen Pyörä-Pojat
10 Heikkinen Markus Tampereen Pyörä-Pojat
11 Haahti Ville Ounaksen Pyörä-Pojat
  Westergård Henrik Närpes Kraft
  Honkala Aaro Tampereen Pyörä-Pojat
  Yli-Harja Matti Kauhajoen Karhu
  Virnala Antti Teuvan Rivakka
  Viljanmaa Juha Kauhajoen Karhu
  Kivijärvi Antti Idrottsklubben -32
  Aro Anton Idrottsklubben -32
  Haapala Joonas Teuvan Rivakka
  Vallenius Teemu Idrottsklubben -32
M-12 15 km
1 Henttala Joonas Porvoon Akilles 24:22:00
2 Bomberg Daniel Porvoon Akilles
3 Kukkonen Joonas Kiimingin Riento
4 Witans Conny Närpes Kraft
5 Mansner Viktor IF Sibbo Vargarna 
6 Huhtasaari Jaakko Kauhajoen Karhu
7 Saarenpää Juuso Kauhajoen Karhu
8 Vuollet Lauri Ounaksen Pyörä-Pojat
9 Sykäri Topi Idrottsklubben -32
10 Törmänen Roope Kuusamon Erä-Veikot
11 Pakarinen Miika Tampereen Pyörä-Pojat
12 Paajanen Tuomas Kouvolan Pyöräilijät
13 Guldbrand Christoffer Porvoon Akilles
14 Hietaniemi Akusti Tampereen Pyörä-Pojat
15 Saloniemi Simo Kangasalan Kisa
16 Arvo Tapio Turun Urheiluliitto
17 Wackström Simon Porvoon Akilles
18 Peltomaa Jari Kauhajoen Karhu
  Teivaala Kalle Tampereen Pyörä-Pojat
  Alatarvas Simo Ounaksen Pyörä-Pojat
  Liljeblad Tero CC Helsinki
  Tötterman Otto Idrottsklubben -32
  Halme Samuel IF Sibbo Vargarna 
  Lilja Tuomas Ounaksen Pyörä-Pojat
N-14 15 km
1 Peltola Emma Porin Tarmo 24:38:00
2 Smedman Susanna Närpes Kraft
3 Viklund Sara Närpes Kraft
4 Naulapää Reetta Tampereen Pyörä-Pojat
5 Salovaara Heini Mäntsälän Urheilijat
6 Tasto Oona Turun Urheiluliitto
7 Muilu Mirka Tampereen Pyörä-Pojat
8 Korhonen Anni Idrottsklubben -32
9 Westermark Sabina IF Sibbo Vargarna 
10 Lehtonen Senna Tampereen Pyörä-Pojat
11 Wackström Nanna Porvoon Akilles
12 Ekegren Kirsti Idrottsklubben -32
13 Nissilä Laura Idrottsklubben -32
N-12 15 km
1 Peltola Hanna Porin Tarmo 24:53:00
2 Westermark Diana IF Sibbo Vargarna 
3 Lilja Laura Idrottsklubben -32
4 Teivaala Eeva Tampereen Pyörä-Pojat
5 Ståhl Jenny IF Sibbo Vargarna 
6 Haapakoski Heini Kouvolan Pyöräilijät 
7 Karoliina Palomaa Kauhajoen Karhu
8 Karin Ståhl IF Sibbo Vargarna 
9 Wackström Jenna Porvoon Akilles
10 Sero Bianca Idrottsklubben -32
11 Hongisto Riinamaria Oulun Tarmo
12 Koski Virva Turun Urheiluliitto
M-10 15 km
1 Lindqvist Sam IF Sibbo Vargarna  25:16:00
2 Ala-Lahti Samuli Laihian Luja
3 Välimaa Eemeli Ounaksen Pyörä-Pojat
4 Paajanen Mikko Kouvolan Pyöräilijät 
5 Kukkonen Topias Kiimingin Riento
6 Teivaala Olli Tampereen Pyörä-Pojat
7 Mäki Jiri-Kiril Jurvan Urheilijat
8 Bergman Dick IF Sibbo Vargarna 
9 Vuollet Eino Posion Visa
10 Härkönen Matti Ounaksen Pyörä-Pojat
11 Wackström Julian Porvoon Akilles
12 Välimäki Jere Tampereen Pyörä-Pojat
13 Vallenius Joona Idrottsklubben -32
N-10 15 km
1 Kauppila Minttu Tampereen Pyörä-Pojat 27:54:00
2 Törmänen Rosa Kuusamon Erä-Veikot
3 Aaltio Iiris Idrottsklubben -32
4 Kulmala Janina Turun Urheiluliitto
5 Hongisto Katariina Oulun Tarmo
6 Sero Erika Idrottsklubben -32
7 Viklund Caroline Närpes Kraft
M-50 60 km
1 Kaarela Olavi CC Helsinki
2 Tanskanen Jaakko CC Helsinki
3 Tanttu Matti CC Helsinki
4 Leppänen Johannes Säkylän Yritys
5 Hammarberg Heikki Heinolan MTB-Club
6 Martinpelto Harri Järvenpään Pyöräilijät
7 Planting Erkki Kiimingin Riento
8 Kovanen Unto Mikkelin Pyöräilijät
9 Pelttari Tuomo Kiimingin Riento
10 Smedman Bengt Närpes Kraft
11 Kestilä Jouko Ounaksen Pyörä-Pojat
12 Ekegren Timo Idrottsklubben -32
13 Salminen Pentti CC Tailwind
14 Somervuori Jukka Idrottsklubben -32
M-55 60 km
1 Oksanen Jukka Piikkiön Kehitys
2 Stenström Ulf CC Helsinki
3 Tulkki Markku Säkylän Yritys
4 Paju Urho Tampereen Pyörä-Union
5 Koskihaka Markku Säkylän Yritys
6 Hietala Erkki Porvoon Akilles
7 Suominen Eero Piikkiön Kehitys
8 Rintala Jukka Porin Tarmo
9 Kari Veijo Porin Tarmo
10 Lång Matti Mikkelin Pyöräilijät
11 Vikman Kalevi Pyöräilyseura Zeus
  Kuosmanen Eelis Liperin Taimi
  Hätönen Tenho Piikkiön Kehitys
  Vuorinen Klaus Piikkiön Kehitys
  Vainionpää Esa Jurvan Voima
M-60 60 km
1 Laine Kimmo Tampereen Pyörä-Union
2 Lahti Paavo Tampereen Yritys
3 Hyttinen Matti Pyöräilyseura Zeus
4 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät 
5 Martikainen Olli Sukevan Kisa
6 Kallio Kaj Pyöräilyseura Zeus
N-30 60 km
1 Karhu Iiris Porvoon Akilles
2 Uppgård Charlotte Porvoon Akilles
3 Iisakkila Kristiina Tampereen Pyörä-Union
4 Matikainen Heli Piikkiön Kehitys
5 Laurio Aino CC Helsinki
5 Viitahalme Maria Tampereen Pyörä-Pojat
7 Niemi Päivi Tampereen Pyörä-Pojat
M-65 60 km
1 Myyryläinen Kyösti Tampereen Pyörä-Union
2 Puranen Lauri Idrottsklubben -32
3 Outinen Toivo Idrottsklubben -32
4 Saastamoinen Vilho Sukevan Kisa
5 Mäntylä Koitto Piikkiön Kehitys
M-70 60 km
1 Louhivuori Teuvo Tampereen Pyörä-Pojat
2 Vartiamäki Kaarlo Killinkosken Myrsky
3 Lehtilä Onni Piikkiön Kehitys
N-16 45 km  
1 Räsänen Karoliina Tampereen Pyörä-Union
2 Sandell Clara IF Sibbo Vargarna 
3 Tötterman Anna-Stina Idrottsklubben -32
4 Rehnstrand Åsa Porvoon Akilles
5 Arvo Elisa Turun Urheiluliitto
6 Yli-Harja Helena Kauhajoen Karhu
7 Puisto Noora Tampereen Sisu
8 Leppänen Irina Säkylän Yritys
9 Witans Petra Närpes Kraft
10 Ståhl Linda IF Sibbo Vargarna 
11 Kiijärvi Anne Idrottsklubben -32
M-16 60 km  
1 Liias Toni Turun Urheiluliitto
2 Teivaala Eero Tampereen Pyörä-Pojat
3 Lilja Janne Ounaksen Pyörä-Pojat
4 Uitto Pauli Kouvolan Pyöräilijät 
5 Huhtasaari Jarkko Kauhajoen Karhu
6 Peltonen Sebastian IF Sibbo Vargarna 
7 Kulmala Joona Turun Urheiluliitto
8 Träskböle Örjan Närpes Kraft
9 Sundell Tony Gamlakarleby IF
10 Suominen Matti Turun Urheiluliitto
11 Lemmetty Joonas Tampereen Pyörä-Pojat
12 Ylitolva Ari Ounaksen Pyörä-Pojat
13 Wackström Staffan Porvoon Akilles
14 Hyväri Ville Ounaksen Pyörä-Pojat
15 Kosonen Janne Kuopion Pyöräilyseura
16 Huhtasaari Jukka Kauhajoen Karhu
17 Nissilä Antti Idrottsklubben -32
18 Ranta Jukka Vantaan Pyöräilijät
M-30 120 km  
1 Ahlroos Pasi Idrottsklubben -32 2:57:03
2 Karhu Kimmo Porvoon Akilles
3 Varala Janne Jurvan Voima
4 Pesola Timo Kälviän Tarmo
5 Jokivuori Petri Järvenpään Pyöräilijät
6 Niemi Tapio Tampereen Yritys
7 Vainionpää Arto Jurvan Voima
8 Panttila Ari-Juhani Kangasalan Kisa
9 Tulkki Marko Mäntsälän Urheilijat
10 Mäki Janne Laihian Luja
11 Niveri Jyri Tampereen Sisu
12 Göös Marko Kälviän Tarmo
13 Karjalainen Pasi Järvenpään Pyöräilijät
14 Leppämäki Marko Koiviston Isku
15 Ikonen Tomi Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat
16 Rokka Juha Koiviston Isku
17 Kalliomäki Timo Koiviston Isku
18 Mäkelä Jouko Tampereen Yritys
19 Toivanen Timo-Jaakko CC Picaro
20 Reinikainen Juha Tampereen Yritys
21 Kaikkonen Janne Idrottsklubben -32
22 Aintila Juha Idrottsklubben -32
23 Kivi Mikko Idrottsklubben -32
24 Penttinen Tero Idrottsklubben -32
25 Hankiola Petri CC Helsinki
26 Lahtinen Jani Tampereen Yritys
M-35 120 km
1 Hanninen Mika CC Helsinki 3:05:20
2 Aalto Mikko Jurvan Voima 3:08;21
3 Granholm Roger Närpes Kraft
4 Vilen Mika CC Helsinki
5 Shuvalow Simo CC Helsinki
6 Ala-Lahti Sakari Laihian Luja
7 Leppämäki Pekka Seinäjoen Pyörä-Pojat -56
8 Degerman Jan-Olof CC Helsinki
9 Eronen Marko Koiviston Isku
10 Tuikka Tommi CC Picaro
11 Sneck Asko Idrottsklubben -32
12 Palander Petri CC Helsinki
13 Pahkanen Timo Oulun Tarmo
14 Niiranen Risto Kuopion Pyöräilyseura
16 Pihkoluoma Mika Rauman Seudun Pyöräilijät
17 Purkunen Jari Kuopion Pyöräilyseura
18 Kulmala Jari Idrottsklubben -32
19 Vainio Kimmo Mäntsälän Urheilijat 3:13:11
20 Teräväinen Kari Idrottsklubben -32
  Pohjolainen Jouni Pyöräilyseura Zeus
  Törmänen Ossi Kuusamon Eräveikot
23 Sero Juha Idrottsklubben -32
M-40 120 km
1 Kyllönen Ilpo Koiviston Isku 3:08:40
2 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 3:09:10
3 Syvänen Jari Koiviston Isku
4 Kainulainen Arto Kuopion Pyöräilyseura
5 Lehtelä Pertti Tampereen Sisu
6 Lipsonen Oiva CC Picaro
7 Kontula Jaakko CC Helsinki
8 Asunmaa Jari CC Helsinki
9 Kukkonen Heikki Kiimingin Riento
10 Ranta Tapani Vantaan Pyöräilijät
11 Savolainen Hannu Hämeenlinnan Tarmo
12 Hongisto Keijo Oulun Tarmo
13 Matikainen Markku CC Picaro
14 Kivelä Jori Kangasalan Kisa
15 Jaalivaara Jorma CC Helsinki
16 Niemelä Jarmo Tampereen Pyörä-Pojat
M-45 120 km
1 Huhtiniemi Juha CC Helsinki 3:11:56
2 Blomback Alf Jurvan Urheilijat
3 Eklund Rauni Juhani Hämeenlinnan Tarmo
4 Lampioinen Kimmo Koiviston Isku
5 Piitulainen Markku Pyöräilyseura Zeus
6 Blomback Ole Jurvan Urheilijat
7 Högström Frank Porvoon Akilles
8 Hautasaari Jari Oulun Tarmo
9 Puumala Eero CC Picaro
10 Ahosalmi Tuomo Hyvinkään Ponteva
11 Laamanen Markku Järvenpään Pyöräilijät
12 Minkkinen Hannu Pyöräilyseura Zeus
13 Kulmala Kyösti Turun Urheiluliitto
14 Vahteri Veijo Kiimingin Riento
15 Keinänen Kari Vantaan Pyöräilijät
16 Linna Pertti CC Helsinki
17 Gren Christer Porvoon Akilles