SARJA  N-10,  5 km
Nimi Seura loppuaika
1 Aaltio Iiris Idrottsklubben -32 09:41,5
2 Törmänen Rosa Kuusamon Erä-Veikot 09:56,2
3 Kulmala Janina Turun Urheiluliitto 09:57,3
4 Kauppila Minttu Tampereen Pyörä-Pojat 10:00,5
5 Hongisto Katariina Oulun Tarmo 10:36,5
6 Sero Erika Idrottsklubben -32 10:56,5
7 Viklund Caroline Närpes Kraft 11:04,7
8 Vänni Krista Tampereen Pyörä-Pojat 11:08,8
9 Salonmaa Jenna Tampereen Pyörä-Pojat 11:35,1
SARJA  N-12, 5 km
1 Teivaala Eeva Tampereen Pyörä-Pojat 08:20,1
2 Peltola Hanna Porin Tarmo 08:30,2
3 Lilja Laura Idrottsklubben -32 08:38,8
4 Haapakoski Heini Kouvolan Pyöräilijät  09:00,4
5 Palomaa Karoliina Kauhajoen Karhu 09:04,5
6 Westermark Diana IF Sibbo Vargarna  09:06,1
7 Ståhl Jenny IF Sibbo Vargarna  09:06,1
8 Wackström Jenna Porvoon Akilles 09:24,2
9 Ståhl Karin IF Sibbo Vargarna  09:30,3
10 Hongisto Riinamaria Oulun Tarmo 09:51,2
11 Sero Bianca Idrottsklubben -32 09:52,6
12 Koski Virva Turun Urheiluliitto 10:20,5
13 Perälä Marja Kauhajoen Karhu DNF
SARJA  M-10  
1 Ala-Lahti Samuli Laihian Luja 08:56,8
2 Paajanen Mikko Kouvolan Pyöräilijät  09:08,8
3 Lindqvist Sam IF Sibbo Vargarna  09:10,8
4 Kukkonen Topias Kiimingin Riento 09:12,6
5 Mäki Jiri-Kiril Jurvan Urheilijat 09:15,7
6 Teivaala Olli Tampereen Pyörä-Pojat 09:30,2
7 Välimaa Eemeli Ounaksen Pyörä-Pojat 09:40,2
8 Härkönen Matti Ounaksen Pyörä-Pojat 09:41,2
9 Vuollet Eino Posion Visa 09:47,6
10 Bergman Dick IF Sibbo Vargarna  09:49,3
11 Wackström Julian Porvoon Akilles 09:59,5
12 Rantama Aku IF Sibbo Vargarna  10:08,2
13 Taipale Anton IF Sibbo Vargarna  10:09,6
14 Vallenius Joona Idrottsklubben -32 10:37,0
15 Svansjö Aaro Tampereen Pyörä-Pojat 10:56,2
16 Välimäki Jere Tampereen Pyörä-Pojat 11:07,5
17 Väyrynen Iiro Ounaksen Pyörä-Pojat 11:45,6
SARJA  M-12  
1 Kukkonen Joonas Kiimingin Riento 07:59,7
2 Henttala Joonas Porvoon Akilles 08:02,6
3 Sykäri Topi Idrottsklubben -32 08:05,8
4 Pakarinen Miika Tampereen Pyörä-Pojat 08:06,3
5 Mansner Viktor IF Sibbo Vargarna  08:17,2
6 Huhtasaari Jaakko Kauhajoen Karhu 08:26,1
7 Vuollet Lauri Ounaksen Pyörä-Pojat 08:29,2
8 Hietaniemi Akusti Tampereen Pyörä-Pojat 08:32,5
9 Halme Samuel IF Sibbo Vargarna  08:41,1
10 Laitala Joni Teuvan Rivakka 08:41,8
11 Törmänen Roope Kuusamon Erä-Veikot 08:42,6
12 Arvo Tapio Turun Urheiluliitto 08:44,5
13 Naulapää Tuomas Tampereen Pyörä-Pojat 08:45,1
14 Guldbrand Christoffer Porvoon Akilles 08:45,3
15 Lilja Tuomas Ounaksen Pyörä-Pojat 08:46,6
16 Bomberg Daniel Porvoon Akilles 08:48,9
17 Saarenpää Juuso Kauhajoen Karhu 08:51,4
18 Kuusisto Larieemeli Koiviston Isku 08:51,4
19 Peltomaa Jari Kauhajoen Karhu 08:56,2
20 Kiuru Kasper Idrottsklubben -32 08:56,9
21 Wackström Simon Porvoon Akilles 09:00,6
22 Hyhko Ville IF Sibbo Vargarna  09:01,6
23 Teivaala Kalle Tampereen Pyörä-Pojat 09:09,9
24 Saloniemi Simo Kangasalan Kisa 09:12,9
25 Alatarvas Simo Ounaksen Pyörä-Pojat 09:14,9
26 Tötterman Otto Idrottsklubben -32 09:21,5
27 Witans Conny Närpes Kraft 09:22,1
28 Liljeblad Tero CC Helsinki 09:51,9
SARJA  M-14, 10 km  
1 Paajanen Paavo Kouvolan Pyöräilijät  14:50,9
2 Rehnstrand Edvard Porvoon Akilles 14:52,5
3 Pelttari Pasi Tampereen Pyörä-Pojat 14:54,5
4 Sykäri Oscar Idrottsklubben -32 14:54,6
5 Aaltio Risto Idrottsklubben -32 14:58,3
6 Heikkinen Markus Tampereen Pyörä-Pojat 15:36,2
7 Hellman Rasmus IF Sibbo Vargarna  15:44,0
8 Aro Anton Idrottsklubben -32 15:55,6
9 Blomqvist Nico Porvoon Akilles 15:59,8
10 Haapala Joonas Teuvan Rivakka 16:00,6
11 Viljanmaa Juha Kauhajoen Karhu 16:22,2
12 Blomqvist Keni Porvoon Akilles 16:22,6
13 Tingander Vili-Petteri Kangasalan Kisa 16:25,2
14 Yli-Harja Matti Kauhajoen Karhu 16:27,3
15 Honkala Aaro Tampereen Pyörä-Pojat 16:57,6
16 Virnala Antti Teuvan Rivakka 17:08,6
17 Vallenius Teemu Idrottsklubben -32 17:27,9
18 Kivijärvi Antti Idrottsklubben -32 17:46,4
19 Westergård Henrik Närpes Kraft 18:06,9
20 Haahti Ville Ounaksen Pyörä-Pojat 18:26,2
21 Lehtonen Janne Tampereen Pyörä-Pojat 18:34,0
22 Laitala Arttu Teuvan Rivakka 20:10,8
SARJA  N-14  
1 Peltola Emma Porin Tarmo 16:00,8
2 Naulapää Reetta Tampereen Pyörä-Pojat 16:20,1
3 Muilu Mirka Tampereen Pyörä-Pojat 16:23,8
4 Lehtonen Senna Tampereen Pyörä-Pojat 16:37,3
5 Somervuori Jonna Idrottsklubben -32 16:46,2
6 Tasto Oona Turun Urheiluliitto 16:48,7
7 Korhonen Anni Idrottsklubben -32 16:58,2
8 Smedman Susanna Närpes Kraft 17:04,8
9 Suomela Miia Tampereen Sisu 17:11,1
10 Wackström Nanna Porvoon Akilles 17:23,4
11 Viklund Sara Närpes Kraft 17:28,1
12 Salovaara Heini Mäntsälän Urheilijat 17:30,7
13 Nissilä Laura Idrottsklubben -32 18:38,2
14 Ekegren Kirsti Idrottsklubben -32 18:54,2
15 Vuoto Jenni Jurvan Voima 19:23,0
SARJA  N-16
1 Rehnstrand Åsa Porvoon Akilles 15:07,8
2 Sandell Clara IF Sibbo Vargarna  15:11,7
3 Räsänen Karoliina Tampereen Pyörä-Union 15:16,7
4 Arvo Elisa Turun Urheiluliitto 15:50,1
5 Yli-Harja Helena Kauhajoen Karhu 16:18,9
6 Niemelä Anne-Mari Tampereen Pyörä-Pojat 16:21,2
7 Siekkinen Reetta Säkylän Yritys 16:36,4
8 Leppänen Irina Säkylän Yritys 16:42,8
9 Witans Petra Närpes Kraft 16:50,5
10 Tötterman Anna-Stina Idrottsklubben -32 17:00,6
11 Puisto Noora Tampereen Sisu 17:16,4
12 Svansjö Veera Tampereen Pyörä-Pojat 17:18,7
13 Ståhl Linda IF Sibbo Vargarna  17:32,5
14 Westermark Sabina IF Sibbo Vargarna  17:36,6
15 Kiijärvi Anne Idrottsklubben -32 18:32,1
16 Vuolle Heidi Tampereen Pyörä-Pojat 18:33,1
SARJA  M-16, 20 km  
1 Kulmala Joona Turun Urheiluliitto 27:21,0
2 Teivaala Eero Tampereen Pyörä-Pojat 28:19,7
3 Hyväri Ville Ounaksen Pyörä-Pojat 28:43,8
4 Peltonen Sebastian IF Sibbo Vargarna  29:21,8
5 Storås Niclas Teuvan Rivakka 30:00,3
6 Ylitolva Ari Ounaksen Pyörä-Pojat 30:09,1
7 Liias Toni Turun Urheiluliitto 30:31,0
8 Nissilä Antti Idrottsklubben -32 30:32,5
9 Huhtasaari Jukka Kauhajoen Karhu 30:33,1
10 Wackström Staffan Porvoon Akilles 30:35,9
11 Lemmetty Joonas Tampereen Pyörä-Pojat 30:42,1
12 Huhtasaari Jarkko Kauhajoen Karhu 31:08,8
13 Suominen Matti Turun Urheiluliitto 31:27,4
14 Sundell Tony Gamlakarleby IF 31:43,3
15 Niemi Petri Tampereen Pyörä-Pojat 31:46,4
16 Lilja Janne Ounaksen Pyörä-Pojat 31:53,3
17 Uitto Pauli Kouvolan Pyöräilijät  31:55,6
18 Ranta Jukka Vantaan Pyöräilijät 32:15,3
19 Laitala Jari Teuvan Rivakka 32:17,0
20 Kosonen Janne Kuopion Pyöräilyseura 33:34,1
21 Träskböle Örjan Närpes Kraft 35:18,0
SARJA  N-30, 30 km  
1 Iisakkila Kristiina Tampereen Pyörä-Union 43:20,0
2 Lehtimäki Tarja-Leena Tampereen Pyörä-Pojat 46:36,4
3 Laurio Aino CC Helsinki 46:47,3
4 Nurminen Eeva CC Tailwind 47:09,9
5 Uppgård Charlotte Porvoon Akilles 48:45,0
6 Niemi Päivi Tampereen Pyörä-Pojat 50:54,6
7 Matikainen Heli Piikkiön Kehitys 51:23,4
8 Viitahalme Maria Tampereen Pyörä-Pojat 51:34,2
SARJA M-30  
1 Ahlroos Pasi Idrottsklubben -32 39:34,4
2 Leppämäki Marko Koiviston Isku 39:54,7
3 Mäkelä Jouko Tampereen Yritys 40:21,1
4 Törmänen Marko Idrottsklubben -32 40:29,6
5 Toivanen Timo-Jaakko CC Picaro 40:48,6
6 Kalliomäki Timo Koiviston Isku 40:59,9
7 Varala Janne Jurvan Voima 41:10,6
8 Rokka Juha Koiviston Isku 41:18,0
9 Mäki Janne Laihian Luja 41:32,9
10 Jokivuori Petri Järvenpään Pyöräilijät 41:46,3
11 Kaikkonen Janne Idrottsklubben -32 42:19,5
12 Karjalainen Pasi Järvenpään Pyöräilijät 43:03,1
13 Bergheim Jari CC Tailwind 44:11,2
14 Kivi Mikko Idrottsklubben -32 44:27,9
15 Välimäki Tommi CC Helsinki 44:32,5
16 Aintila Juha Idrottsklubben -32 44:47,8
17 Tulkki Marko Mäntsälän Urheilijat 44:51,5
18 Tervala Mika Heinolan MTB-Club 44:59,7
19 Penttinen Tero Idrottsklubben -32 45:07,1
20 Williams Jonathan Tampereen Pyörä-Pojat 45:47,4
21 Mutikainen Markus Säkylän Yritys 49:38,4
22 Hankiola Petri CC Helsinki 52:17,4
SARJA   M-35  
1 Tuikka Tommi CC Picaro 41:58,2
2 Pihkoluoma Mika Rauman Seudun Pyöräilijät 42:21,9
3 Purkunen Jari Kuopion Pyöräilyseura 42:59,0
4 Ala-Lahti Sakari Laihian Luja 43:20,4
5 Meskanen Timo Sukevan Kisa 43:46,1
6 Vilen Mika CC Helsinki 43:49,3
7 Palander Petri CC Helsinki 44:09,1
8 Leppämäki Pekka Seinäjoen Pyörä-Pojat -56 44:10,0
9 Sneck Asko Idrottsklubben -32 44:29,5
10 Geiger Klaus Idrottsklubben -32 44:44,3
11 Silvénius Markku CC Tailwind 44:52,4
12 Väyrynen Markku Ounaksen Pyörä-Pojat 45:20,9
13 Degerman Jan-Olof CC Helsinki 45:46,0
14 Teräväinen Kari Idrottsklubben -32 46:48,3
15 Vainio Kimmo Mäntsälän Urheilijat 47:10,7
16 Sero Juha Idrottsklubben -32 49:47,8
17 Kulmala Jari Idrottsklubben -32 51:24,1
SARJA  M-40  
1 Syvänen Jari Koiviston Isku 41:33,8
2 Kainulainen Arto Kuopion Pyöräilyseura 43:00,4
3 Riddar Harry Närpes Kraft 43:35,1
4 Lehikoinen Jukka Piikkiön Kehitys 43:46,5
5 Kyllönen Ilpo Koiviston Isku 43:58,4
6 Niemelä Jarmo Tampereen Pyörä-Pojat 44:02,8
7 Kontula Jaakko CC Helsinki 44:29,2
8 Savolainen Hannu Hämeenlinnan Tarmo 44:29,8
9 Lipsonen Oiva CC Picaro 44:59,0
10 Vikman Leif CC Helsinki 45:44,0
11 Ranta Tapani Vantaan Pyöräilijät 46:02,5
12 Kukkonen Heikki Kiimingin Riento 46:45,5
13 Hänninen Kalevi Teuvan Rivakka 48:07,1
14 Mikkonen Ari Liperin Taimi 48:23,3
15 Matikainen Markku CC Picaro 48:39,5
SARJA  M-45  
1 Blomback Alf Jurvan Urheilijat 40:54,6
2 Huhtiniemi Juha CC Helsinki 41:48,1
3 Vahteri Veijo Kiimingin Riento 41:59,8
4 Blomback Ole Jurvan Urheilijat 42:12,6
5 Eklund Rauni Juhani Hämeenlinnan Tarmo 42:27,1
6 Lampioinen Kimmo Koiviston Isku 42:30,5
7 Hakala Jarmo Piikkiön Kehitys 42:39,5
8 Kilappa Ilkka CC Helsinki 42:43,1
9 Hautasaari Jari Oulun Tarmo 43:28,1
10 Högström Frank Porvoon Akilles 43:57,6
11 Puumala Eero CC Picaro 43:59,3
12 Ahosalmi Tuomo Hyvinkään Ponteva 44:48,9
13 Keinänen Kari Vantaan Pyöräilijät 45:11,6
14 Kulmala Kyösti Turun Urheiluliitto 45:41,7
15 Laamanen Markku Järvenpään Pyöräilijät 46:34,1
16 Reinvall Jyri Tampereen Sisu 47:37,7
17 Tiikkainen Osmo Sukevan Kisa 49:12,3
SARJA  M-50  
1 Kaarela Olavi CC Helsinki 42:29,4
2 Muilu Matti Tampereen Pyörä-Pojat 42:57,3
3 Martinpelto Harri Järvenpään Pyöräilijät 43:09,6
4 Tanskanen Jaakko CC Helsinki 43:10,5
5 Pelttari Tuomo Kiimingin Riento 43:23,0
6 Salminen Pentti CC Tailwind 43:31,1
7 Töllinen Pauli CC Tailwind 43:44,3
8 Karjalainen Martti Hämeenlinnan Tarmo 43:46,3
9 Tanttu Matti CC Helsinki 43:53,9
10 Planting Erkki Kiimingin Riento 44:08,9
11 Kestilä Jouko Ounaksen Pyörä-Pojat 44:57,1
12 Vuorinen Jorma Säkylän Yritys 45:03,7
13 Immonen Matti Säkylän Yritys 45:24,1
14 Leppänen Johannes Säkylän Yritys 46:04,0
15 Satusalmi Seppo Piikkiön Kehitys 46:18,3
16 Hynynen  Pekka IK-32 46:48,1
17 Alanko Kari Piikkiön Kehitys 47:03,9
18 Smedman Bengt Närpes Kraft 48:04,7
19 Kovanen Unto Mikkelin Pyöräilijät 48:06,1
20 Huttunen Jorma Jyväskylän Pyöräilyseura 48:09,1
21 Särkkä Tapio Joensuun Pyöräilijät 49:39,4
22 Mäenpää Eero Pyöräilyseura Zeus 50:54,9
23 Somervuori Jukka Idrottsklubben -32 52:58,5
24 Ekegren Timo Idrottsklubben -32 54:59,4
SARJA  M-55  
1 Paju Urho Tampereen Pyörä-Union 42:54,3
2 Koskihaka Markku Säkylän Yritys 43:14,8
3 Hietala Erkki Porvoon Akilles 44:21,6
4 Oksanen Jukka Piikkiön Kehitys 44:26,0
5 Suomi Lasse Killinkosken Myrsky 44:58,6
6 Tulkki Markku Säkylän Yritys 45:08,9
7 Stenström Ulff CC Helsinki 45:09,9
8 Rintala Jukka Porin Tarmo 46:03,7
9 Raittila Matti Tampereen Pyörä-Pojat 46:10,3
10 Kari Veijo Porin Tarmo 48:05,3
11 Lång Matti Mikkelin Pyöräilijät 48:31,2
12 Katila Juhani Mäntsälän Urheilijat 49:06,8
13 Hätönen Tenho Piikkiön Kehitys 49:51,0
14 Vikman Kalevi Pyöräilyseura Zeus 52:18,8
15 Kuosmanen Eelis Liperin Taimi 53:01,1
16 Nissinen Toivo Sukevan Kisa 53:34,5
17 Vuorinen Klaus Piikkiön Kehitys 55:20,4
SARJA  M-60  
1 Lahti Paavo Tampereen Yritys 45:11,8
2 Strömsholm Esko Porin Tarmo 48:02,1
3 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät  48:12,4
4 Martikainen Olli Sukevan Kisa 55:59,5
SARJA  M-65  
1 Mäntylä Koitto Piikkiön Kehitys 47:03,3
2 Puranen Lauri Idrottsklubben -32 47:23,9
3 Mäki Lauri Laihian Luja 47:30,0
4 Myyryläinen Kyösti Tampereen Pyörä-Union 48:03,9
5 Outinen Toivo Idrottsklubben -32 48:07,8
6 Saastamoinen Vilho Sukevan Kisa 59:47,0
SARJA  M-70  
1 Louhivuori Teuvo Tampereen Pyörä-Pojat 47:02,1
2 Vartiamäki Kaarlo Killinkosken Myrsky 52:19,6
3 Lehtilä Onni Piikkiön Kehitys 53:10,0
4 Dahlvik Helge IK Myran 1:03:21
Joukkuekilpailu M-10
1 Sibbo Vargarna 29,08,3
2 Ounaksen Pyörä-Pojat 31,07,0
3 Tampereen Pyörä-Pojat 31,33,9
Joukkuekilpailu N-10
1 Tampereen Pyörä-Pojat 32,44,2
Joukkuekilpailu M-12
1 Tampereen Pyörä-Pojat 25,23,9
2 Porvoon Akilles 25,36,8
3 Sibbo Vargarna 25,59,9
4 Kauhajoen Karhu 26,13,7
5 IK-32 26,24,1
6 Ounaksen Pyörä-Pojat 26,30,7
Joukkuekilpailu N-12
1 Sibbo Vargarna 27.42,5
  Joukkuekilpailu M-14
1 IK-32 45.48,5
2 Porvoon Akilles 46,14,9
3 Tampereen Pyörä-Pojat 47,28,3
4 Teuvan Rivakka 53,20,0
Joukkuekilpailu N-14
1 Tampereen Pyörä-Pojat 49,21,2
2 IK-32 52,22,6
Joukkuekilpailu M-16
1 Turun Urheiluliitto 1.29,14
2 Ounaksen Pyörä-Pojat 1,30,46
3 Tampereen Pyörä-Pojat 1,30,48
Joukkuekilpailu N-16
1 Sibbo Vargarna 50,20,8
2 Tampereen Pyörä-Pojat 52,13,0