Rocsport XC-Cup, 7. osakilpailu MAASTOPYÖRÄILY
Joensuu, Lykynlampi, 28.7.2002
M-10 2 kierrosta Lyhyt rata (2,5 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Väätäinen Ville 0:22:30 0:00:00 KuoPyS
2 Angelva Taneli 0:22:31 0:00:01 Ounaksen Pyörä-pojat
3 Hietala Joni 0:25:15 0:02:45 HL Tarmo
4 Rossi Joona 0:25:44 0:03:14 KuoPyS
M-12 2 kierrosta Lyhyt rata (2,5 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Angelva Tuomas 0:18:35 0:00:00 Ounaksen Pyörä-pojat
2 Kahila Ilari 0:19:03 0:00:28 CCH
3 Skytt Oskar 0:19:07 0:00:32 KorsKa
4 Aaltonen Pasi 0:20:02 0:01:27 Jyväskylän Pyöräilyseura
5 Honkanen Mikko 0:22:17 0:03:42 KorsKa
M-14 3 kierrosta Lyhyt rata (2,5 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Alus Markku 0:20:22 0:00:00 MTBcf
2 Marttila Joni 0:22:01 0:01:39 Kouvolan Pyöräilijät ry
3 Marttila Jari 0:22:24 0:02:02 Kouvolan Pyöräilijät ry
N-14 3 kierrosta Lyhyt rata (2,5 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Aaltonen Riikka 0:30:31 0:00:00 Jyväskylän Pyöräilyseura
M-16 4 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Hoffman Aleksi 1:08:17 0:00:00 Idrottsklubben - 32
2 Uitto Pauli 1:14:56 0:06:39 Kouvolan Pyöräilijät ry
3 Holopainen Jouni 1:16:36 0:08:19 KuoPyS
4 Virtanen Tommi 1:23:13 0:14:56 Jyväskylän Pyöräilyseura
5 Vaara Visa 1:40:08 0:31:51 Jyväskylän Pyöräilyseura
Leskinen Henri     JoensPy 1 kierros vajaa
Turunen Veikko KESK   Hyvinkään Ponteva  
M-30 4 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Hietala Jukka 1:09:32 0:00:00 HmlTarmo
2 Nieminen Mika 1:11:26 0:01:54 Hyvinkään Ponteva
3 Vainio Panu 1:24:58 0:15:26 MTBcf
M-40 3 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Hammarberg Heikki 0:53:50 0:00:00 Heinolan MTB-Club ry
2 Eklund Rauni 0:56:16 0:02:26 HmlTarmo
3 Asikainen Timo 0:57:50 0:04:00 JoensPy
4 Suihko Pekka 0:59:57 0:06:07 JoensPy
5 Aaltonen Kari 1:00:02 0:06:12 Jyväskylän Pyöräilyseura
6 Saarinen Jarkko 1:03:14 0:09:24 TuUL
7 Sammalisto Pekka 1:04:40 0:10:50 Jyväskylän Pyöräilyseura
8 Lappalainen Eero 1:06:34 0:12:44 JoensPy
9 Suoniemi Heikki 1:09:49 0:15:59 Jyväskylän Pyöräilyseura
  Mikkonen Ari KESK   LipTa
M-50 3 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Urpela Aaro 1:04:15 0:00:00 HTL
2 Särkkä Tapio 1:09:54 0:05:39 JoensPy
3 Kahila Hemmo 1:12:38 0:08:23 CCH
M-harraste 2 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Mursu Jaakko 0:40:43 0:00:00 KuoPyS
2 Huovinen Jouni 0:41:02 0:00:19 KuoPyS
3 Hurskainen Simo 0:41:53 0:01:10 JoensPy
4 Natri Marko 0:42:02 0:01:19 JoensPy
5 Turunen Simo 0:45:27 0:04:44 Hyvinkään Ponteva
6 Väätäinen Veijo 0:47:43 0:07:00 Kuopion Pyöräilyseura
  Kareinen Kari KESK   Rajan Nuoret
M-valio 6 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Kaarlampi Erik 1:38:33 0:00:00 Kouvolan Pyöräilijät ry
2 Autio Mikko 1:42:55 0:04:22 KiiRi
3 Rossi Jussi 1:44:38 0:06:05 KuoPyS
4 Mäkelä Julius 1:47:15 0:08:42 KangKi
5 Kangaskokko Juha 1:50:42 0:12:09 KiiRi
  Karjalainen Jere 1 kierros jälj   KorsKa
  Mustonen Jyrki KESK   KuoPyS
M-18 5 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Leppänen Iiro 1:27:58 0:00:00 Ounaksen Pyörä-pojat
2 Skytt Mikael 1:36:14 0:08:16 KorsKa
3 Rimpelä Manu 1:43:22 0:15:24 KangKi
4 Lappalainen Aki 1:48:54 0:20:56 JoensPy
5 Leinonen Antti 1:51:27 0:23:29 KangKi
  Lappalainen Jarkko KESK   Riihimäen Kiista-Veikot
  Hoffman Aleksi KESK   Idrottsklubben -32
M-kilpa 4 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Koivisto Mikko 1:14:28 0:00:00 KangKi
2 Turunen Aki 1:14:50 0:00:22 Mäntsälän Urheilijat
3 Tuunanen Kimmo 1:16:28 0:02:00 TeRi
4 Wickström Per-Gustaf 1:18:08 0:03:40 TuUL
5 Ropponen Tommi 1:21:27 0:06:59 KuoPyS
6 Kiiskinen Marko 1:28:38 0:14:10 Jyväskylän Pyöräilyseura
7 Sairanen Jaakko 1:32:18 0:17:50 CC Tailwind+A1
Naiset 3 kierrosta Pitkä rata (5,7 km)
SIJOITUS Nimi Aika Ero kärkeen Seura
1 Ketonen Carina 1:02:14 0:00:00 Kouvolan Pyöräilijät ry
2 Lamminsalo Maleena 1:05:20 0:03:06 Sibbo Vargarna