LÄNSI-UUDENMAAN TEMPOT
MUSTIO 25.5.2002
JÄRJ. LÄNSI-UUDENMAAN PYÖRÄILIJÄT 82
(ajat h:min:sek)
M-10 5 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Paavo Lahti TOYA

0:40:26

N-12 10 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Laura Lilja IK-32

0:21:25

M-12 10 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Topi Sykäri IK-32 0:19:08
2. Niklas Ehrsted IK-32 0:23:23
N-14 10 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Kirsti Ekegren IK-32

0:21:53

M-14 10 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Oskar Sykäri IK-32

0:17:50

M-70 10 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Onni Lehtilä PiKe 0:19:53
M-65 10km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Koitto Mäntylä PiKe 0:15:48
2. Lauri Puranen IK-32 0:15:56
3. Toivo Outinen IK-32 0:16:11
M-16 20 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Vesa Aaltonen IK-32

0:36:39

Naiset ELITE 20 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Leena Paakki CCH 0:37:01
2. Virva Leppänen Säk.Y. 0:37:47
3. Kaisa Ekegren IK-32 0:42:22
N-30 20 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Heli Matikainen PiKe

0:35:00

M-50 20 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Ahti Hyytiäinen CCH 0:27:24
2. Olavi Kaarela CCH 0:27:30
3. Harri Martinpelto JäPy 0:28:04
3. Pentti Salminen TWD 0:28:04
5. Jorma Vuorinen Säk.Y 0:28:30
6. Mattii Tanttu CCH 0:28:36
7. Pauli Töllinen TWD 0:29:02
8. Matti Immonen Säk.Y 0:29:31
9. Tapani Aaltonen IK-32 0:29:40
10. Unto Kovanen MiPy 0:30:06
11. Johannes Leppänen Säk.Y 0:30:28
12. Kari Alanko PiKe 0:30:41
13. Pekka Hynynen IK-32 0:31:12
14. Seppo Peltola P-68 0:32:46
15. Timo Ekegren IK-32 0:36:08
16. Bjarne Dahlman LuP-82 0:37:24
M-55 20 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Markku Koskihaka Säk.Y 0:28:38
2. Erkki Hietala Akilles 0:28:41
3. Paavo Lahti T.Y. 0:29:44
4. Markku Tulkki Säk.Y 0:29:46
5. Jukka Oksanen PiKe 0:29:53
6. Jukka Rintala PoTa 0:30:18
7. Kari Veijo PoTa 0:31:22
8. Matti Lång MiPy 0:31:45
9. Juhani Katila M.U. 0:32:03
10. Tenho Hätönen PiKe 0:34:15
11. Eero Suominen PiKe 0:35:03
12. Pellervo Hakala LipSi 0:36:10
13. Klaus Vuorinen PiKe 0:37:13
KILPA 60 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Antti Lehikoinen IK-32 1:08:57
2. Aki Turunen M. U. 1:11:29
3. Tommi Selroos CCH 1:13:21
4. Sami Kilpeläinen PiKe 1:16:36
5. Tomi Andersson PiKe 1:16:37
M-30 60 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Marko Tulkki M. U. 1:16:24
2. Markus Kemetter HelTri 1:16:29
3. Mikko Kivi IK-32 1:17:05
4. Tommi Välimäki CCH 1:17:57
M-35 60 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1 . Jari Purkunen KPS 1:14:02
2. Jari Valkama HLT 1:15:07
3. Asko Sneck IK-32 1:16:24
4. Juha Sero IK-32 1:32:53
5. Juhani Nykänen LipSi 2:23:43
M-40 50 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Harry Riddar Kraft 1:14:45
2. Hannu Savolainen HLT 1:14:50
3. Leif Vikman CCH 1:18:46
4. Tapani Ranta V.P. 1:19:32
M-45 60 km
Sijoitus:  Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Ilkka Kilappa CCH 1:13:02
2. Rauni‑Juhani Eklund HLT 1:13:10
3. Tuomo Ahosalmi HyPo 1:15:59
4. Lasse Riikonen IK-32 1:18:08
4. Kari Keinänen V.P. 1:18:08
6 Markku Laamanen JäPy 1:18:44
7. Hannu Minkinen Zeus 1:22:37
ELITE 60 km
Sijoitus: Nimi: Seura: Loppuaika:
1. Timo Erjomaa TuUL 1:08:06
2. Antti Munnukka HLT 1:08:48