3.8.2002 XC CUPin 8. osakilpailu Lamminpäässä

TULOKSET

M-14 2 kierrosta 11,4 km
I. Alus Markku       MTBCF    31.01
2. Marttila Jari     KoPy     31.54
3. Marttila Joni     KoPy     33.36
4. Aaltio Risto      IK-32    37.23
5. Kyllonen Lauri    KangKi   38.21
6. Haapala Joonas    TeRi     39.55
7. Koskelainen Henri KorsKa   44.43

8. Aro Anton keskeytti

Kilpasarja 4 kierrosta 22,8 km
1. Tuunanen Kimmo   TeRi            1.02.33
2. Turunen Aki      MantsU          1.04.16
3. Tyynela Aki      TWD CC Tailwind 1.05.16
4. Ropponen Tommi   KuoPyS          1.06.47
5. Jarvenpaa Rami   TuUl            1.08.06
6. Sairanen Jaakko  TWD CCTailwind  1.08.59
7. Wickstrom Par Gustav TuUL        1.11.59
8. Poutiainen Jussi MTBCF           1.12.51.

Tero Niemi, Ismo Raitanen, Teemu Kovero ja Sami Aaltonen kesk

M-30 4 kierrosta 22,8km
1. Nieminen Mika      HyPo          59.25
2. Hietala Jukka      HlT           1.01.48
3. Jokela Risto-Matti KangKi        1.02.52
4. Tulkki Marko       MantsU        1.03.24
5. Vainio Panu        MTBCF         1.09.59
Kimmo Vainio kesk

M-Valio 6 kierrosta 34,2 km
1. Kaarlampi Erik     KoPy          1.25.23
2. Miettinen Ville    Zeus          1.28.36
3. Simpanen Juha-Pekka HMTBC        1.30.21
4. Rossi     Jussi    KuoPYS        1.31.23
5. Mäkela     Julius  KangKi        1.34.34
6. Munnukka Antti     HLT           1.37.00
7. Hyvari Toni        TWD CC TailWind 1.37.03
8. Karjalainen Jere   KorsKa        1.40.10
Jordas Bjorn keskeytti rengasrikon vuoksi

M-18 5 kierrosta 28.5 km
1. Uitto Pauli        KoPy          1.22.18
2. Rimpela Manu       KangKi        1.24.54
3. Pulliainen Jari    KorsKa        1.24.58
4. Skytt Mikael       KorsKa        1.25.52
5. Haapala Hermanni   TeRi          1.29.34
6. Leinonen Antti     KangKi        1.35.51
7. Lappalainen Jarkko Riik-V        1.42.06

M-16 3 kierrosta 17.1 km
1. Turunen Veikko     HyPo          57.03
2. Jalassalo Jonne    KorsKa        66.06

NAISET 3 kierrosta 17.1 km
1. Koivulahti Katja   KoiI          53.52
2. Ketonen Carina     KoPy          54.16
3. Lamminsalo Maleena Sibbo V       57.04
4. Pohjoisaho Elina   KangKi      1.01.53

M-40 3 kierrosta 17,1 km
1. Eklund Rauni Juhani HIT          46.39
2. Hammarberg Heikki  HMTBC         46.39
3. Savolainen Hannu   HIT           47.27
4. Sammalisto Pekka   KangKi        52.05
5. Saarinen Jarkko    TuUL          54.38
6, Sammalisto Pekka   JYPS          56.55
7. Suoniemi Heikki    JYPS        1.00.00
8. Birling Jari       IK-32       1.10.31

M-50 3 Kierrosta 17.1 km
1. Urpela Aaro        HTL           54.36
2. Jokela Aimo        KangKi        55.52
3. Sarkka Tapio       JoensPy       57.48
4. Kahila Hemmo       CCH         1.01.04
5. Rantala Jukka      KangKi      1.03.07

Harraste-sarja 2 kierrosta 11,4-km
1. Perttula Ismo      Kaupin Kanuunat 31.52
2. Lehtinen Jussi     TWD ccTailwind  36.10
3. Kukkonen Henri     Team Tuska      41.00
4. Mähönen Jani       Team Tuska      44.55

N-16 8 lyhyttä kierrosta 9,6 km
1. Räsänen Karoliina  P-Union       33.20

M-12 6 lyhyttä kierrosta 7,2 km
1. Tamminen Jami      MBC Espoo     25.57
2. Alus Eero          MTBCF         27.24
3. Skytt Oskar        Korska        27.36
4. Honkanen Mikko     Korska        28.33
5. Kahila Ilari       CCH           29.47

N-14 6 lyhyttä kierrosta 7,2 km
1. Ilmarinen Heini    Zeus          28.07
2. Korhonen Anni      IK-32         29.74
3. Tammisalo Anniina  VP            31,28

M-10 3 lyhyttä kierrosta 3,6 km
1. Tamminen Jussi     MBC Espoo     13.52
2. Rossi Joonas       KuoPyS        16.58
3. Hietala Jouni      MBC Espoo     17.23