Ratapyöräilyn SM ja ILM kilpailut Velodromilla 26. - 28.7.2002
4 km takaa-ajon karsinta Elite
1. Kananen Kimmo TWD 4.57,74
2. Hiltunen Sami TWD 5.00,54
3. Heinikainen Jukka TWD 5.00,61
4. Juntunen Veli-Pekka KorsKa 5.03,48
5. Pasila Harri TWL 5.07,56
6. Mustonen Janne KorsKa 5.12,26
7. Rokka Juha KoiIs 5.14,04
8. Lehtimäki Toni TP-P 5.14,72
9. Träskelin Antti KoiIs 5.18,00
10. Högström Casper PoA 5.19,07
11. Meriläinen Niko IK-32 5.22,82
12. Nieminen Mika LaKa 5.30,15
13. Santala Jukka-Pekka KoiIs 5.33,80
14. Kalliotie Kimmo TuUL 5.40,02
15. Viikari Pekka IK-32 5.43,69
16. Suominen Ville TuUL 5.44,34
17. Illikainen Johannes OPP 5.49,87
Ajo pronssista  
3. Heinikainen Jukka TWD 4.57,13
4. Juntunen Veli-Pekka KorsKa 4.59,85
Ajo kullasta
1. Hiltunen Sami TWD 4.53,53
2. Kananen Kimmo TWD 5.02,32
3 km takaa-ajon karsinta Naiset
1. Saarelainen Sari Lets´go 4.10,85
2. Ahlroos Sirpa IK-32 4.13,75
3. Harju Mirella TuUL 4.21,05
4. Sirén Maaria TVC 4.21,10
5. Iisakkila Kristiina TP-U 4.26,25
6. Alaviiri Teija OPP 4.26,45
7. Lindberg Anna-Lena SibbV 4.27,46
8. Nieminen Tiina LaKa 4.27,79
9. Uusivirta Minna TuUL 4.29,42
10. Laurila Maija TaSi 4.40,62
11. Lehikoinen Pia PiKe 4.45,00
Hunyady Emese Itävalta 4.25,46 SM-kilpailujen ulkopuolella
Ajo pronssista
3. Harju Mirella TuUL 4.14,35
4. Sirén Maaria TVC 4.19,51
Ajo kullasta
1. Saarelainen Sari Lets´go 4.09,95
2. Ahlroos Sirpa IK-32 4.16,53
3 km takaa-ajon karsinta M18
1. Westermark Christian SibbV 3.56,50
2. Alaluusua Juha-Matti TuUL 3.57,03
3. Teivaala Lauri TP-P 3.57,78
4. Bergroth Jonas IK-32 4.03,52
5. Äijälä Antti TP-P 4.06,06
6. Bäckman Anders SibbV 4.09,23
7. Bäckström Filip IK-32 4.15,12
8. Stenroos Jarno PoPyKa 4.21,49
9. Humisto Kaj PoPyKa 4.42,50
Ajo pronssista
3. Teivaala Lauri TP-P 3.54,89
4. Bergroth Jonas IK-32 4.00,59
Ajo kullasta
1. Westermark Christian SibbV 3.58,31
2. Alaluusua Juha-Matti TuUL 3.58,78
3 km takaa-ajon karsinta M30
1. Ahlroos Pasi IK-32 3.46,96
2. Aintila Juha IK-32 4.04,96
3. Hanninen Mika CCH 4.09,00
4. Sero Juha IK-32 4.22,35
5. Tupala Sami CCH 4.33,31
Ajo pronssista
3. Hanninen Mika CCH 4.05,39
4. Sero Juha IK-32 4.21,57
Ajo kullasta
1. Ahlroos Pasi IK-32 2.54,40 (ylösajo)
2. Aintila Juha IK-32
3 km takaa-ajon karsinta M40
1. Lehikoinen Jukka PiKe 3.56,38
2. Huhtiniemi Juha CCH 3.57,06
3. Kyllönen Ilpo KoiIs 4.04,69
4. Laamanen Markku Jä-Py 4.24,27
5. Rudd Julian CCH 4.26,03
6. Kukkonen Heikki KiiRi 4.26,10
7. Ranta Tapani VP 4.38,00
Ajo pronssista
3. Kyllönen Ilpo KoiIs 3.32 (ylösajo)
4. Laamanen Markku Jä-Py
Ajo kullasta
1. Huhtiniemi Juha CCH 3.52,01
2. Lehikoinen Jukka PiKe 3.52,28