33. Maantiepyöräilyn SM-kilpailut , Kuopio
Kuopion Pyöräilyseura ry
TULOKSET: SM-Maantie 29.-30.6.2002
Sarja Sija Nimi Seura Aika  
N-18 1 Kunnari Mariel Ounaksen Pyörä-Pojat 2:01:18
2 Korhonen Heljä IK-32, Espoo 2:02:57
3 Huovila Teija Porvoon Akilles 2:04:00
4 Räsänen Karoliina Tampereen Pyörä-Union sama
5 Sundberg Saana Turun Urheiluliitto sama
6 Sandell Clara IF Sibbo Vargarna sama
7 Weckstöm Alisa IF Sibbo Vargarna sama
  8 Leinonen Eeva-Liisa IF Sibbo Vargarna sama  
Naiset 1 Sundstedt Pia GIF, Kokkola 2:03:50
2 Harju Mirella Turun Urheiluliitto 2:08:08
3 Karhu Iiris Porvoon Akilles sama
4 Ahlroos Sirpa IK-32, Espoo sama
5 Siren Maaria Team Velo Cycling sama
6 Karhu-Arola Päivi Porvoon Akilles sama
7 Lindberg Anne-Lena IF Sibbo Vargarna 2:08:22
8 Nieminen Tiina Lahden Kaleva 2:08:42
9 Uppgård Charlotte Porvoon Akilles 2:20:22
10 Räihä Heidi Porvoon Akilles sama
11 Leppänen Virva Säkylän Yritys 2:26:30
11 Uusivirta Minna Turun Urheiluliitto sama
Lindberg Eva-Kristina IF Sibbo Vargarna DNF
Rautio Anne Turun Urheiluliitto DNF
Hietamäki Minna Lahden Kaleva DNS
Saarelainen Sari Let`s Go DNS
Alaviiri Teija Ounaksen Pyöräpojat DNS
Lamminsalo Malena IF Sibbo Vargarna DNS
    Laurila Maija Tampereen Sisu DNS  
M-18 1 Alaluusua Juha-Matti Turun Urheiluliitto 3:45:00
2 Jääskeläinen Pekka IK-32, Espoo 3:45:00
3 Bergroth Jonas IK-32, Espoo 3:48:17
4 Paajanen Esa Tampereen Yritys 3:48:17
5 Äijälä Antti Tampereen Pyörä-Pojat 3:48:35
6 Bäckström Filip IK-32, Espoo 3:56:37
7 Teivaala Lauri Tampereen Pyörä-Pojat 4:04:25
8 Knuuttila Jaakko Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 4:16:00
9 Haapala Hermanni Teuvan Rivakka - 3 kierrosta
Häkkinen Timo Mikkelin Pyöräilijät DNF
Teivaala Eero Tampereen Pyörä-Pojat DNF
Vuolle Kimmo Tampereen Pyörä-Pojat DNF
Westermark Christian IF Sibbo Vargarna DNF
Bäckman Anders IF Sibbo Vargarna DNF
Rimpelä Manu Kangasalan Kisa DNF
Liias Toni Turun Urheiluliitto DNF
Suominen Matti Turun Urheiluliitto DNF
    Kulmala Joona Turun Urheiluliitto DNS  
Miehet 1 Heinikainen Jukka TWD-Länken 4:51:12
Elite 2 Veikkanen Jussi TWD-Länken sama U23
3 Carlström Kjell TWD-Länken 4:58:45
4 Karhu Kimmo Porvoon Akilles 4:59:44
5 Mäki Janne Laihian Luja 5:00:27
6 Mansner Jan-Magnus TWD-Länken sama U23
7 Vainionpää Arto Jurvan Voima 5:03:58
8 Kananen Kimmo TWD-Länken 5:04:40 U23
9 Vesa Jani Järvenpään Pyöräilijät sama U23
10 Santala Jukka-Pekka Koiviston Isku sama U23
11 Kaikkonen Janne IK-32, Espoo sama
12 Maunumäki Kari Kälviän Tarmo sama
13 Siltanen Mikko TWD-Länken sama
14 Vilen Mika Cycle Club Helsinki sama
15 Paajanen Juha Tampereen Yritys sama
16 Mäkelä Jouko Tampereen Yritys sama
17 Ahlroos Pasi IK-32, Espoo sama
18 Hanninen Mika Cycle Club Helsinki sama
19 Stenvall Björn Porvoon Akilles sama
20 Helminen Matti Cycle Club Helsinki sama
21 Kakko Juha Kouvolan Pyöräilijät sama
22 Vastaranta Mikko Tampereen Yritys sama U23
23 Turunen Tuomas Cycle Club Helsinki sama U23
24 Hämeenaho Tero Tampereen Yritys sama U23
25 Jalomäki Jarno Keravan Zeus sama
26 Autio Mikko Kiimingin Riento sama U23
27 Lehtimäki Toni Tampereen Pyörä-Pojat sama
28 Martikainen Tommi Kuopion Pyöräilyseura sama U23
29 Turku Perttu Cycle Club Helsinki sama
30 Göös Marko Kälviän Tarmo sama
31 Hyytiäinen Olli Järvenpään Pyöräilijät sama U23
32 Mustonen Janne Korson Kaiku sama
33 Hiltunen Sami TWD-Länken sama
34 Selin Christian TWD-Länken 5:05:11
35 Timmerbacka Juhani Tampereen Pyörä-Pojat 5:22:30 U23
36 Kovanen Marko Mikkelin Pyöräilijät - 7 kierrosta
 Aalto Mikko, Jurvan Voima DNF
 Ala-Lahti Sakari, Laihian Luja DNF
 Elomaa Petri, Jurvan Voima DNF
 Erjomaa Timo, Turun Urheiluliitto DNF
 Gustafsson Karo, CC Picaro, Jyväskylä DNF
 Hiltunen Seppo, Cycle Club Helsinki DNF
 Holm Samuel, Kouvolan Pyöräilijät DNF
 Holm Tuomas, Kouvolan Pyöräilijät DNF
 Huovinen Jukka, Ounaksen Pyörä-Pojat DNF
 Huovinen Pekka, Ounaksen Pyörä-Pojat DNF
 Högström Casper, Porvoon Akilles U23 DNF
 Ilander Olli, Porvoon Akilles DNF
 Joensuu Jussi Korson Kaiku DNF
 Jokivuori Petri Järvenpään Pyöräilijät DNF
 Juntunen Veli-Pekka Korson Kaiku U23 DNF
 Järvikari Sami Porvoon Akilles DNF
 Kalliotie Kimmo Turun Urheiluliitto U23 DNF
 Keurulainen Miika Turun Urheiluliitto DNF
 Källberg Peter Länken Cykel DNF
Miehet  Laine Tuomas Hämeenlinnan Tarmo U23 DNF
Elite  Leppämäki Marko Koiviston Isku DNF
 Meriläinen Niko IK-32, Espoo U23 DNF
 Munnukka Antti Hämeenlinnan Tarmo U23 DNF
 Mustonen Jyrki Kuopion Pyöräilyseura U23 DNF
 Mustonen Timo Kuopion Pyöräilyseura DNF
 Myyryläinen kari Porvoon Akilles DNF
 Mäkelä Julius Kangasalan Kisa U23 DNF
 Niemi Tapio Tampereen Yritys DNF
 Nieminen Mika Lahden Kaleva DNF
 Paulo Kimmo Cycle Club Helsinki DNF
 Pensas Risto Laihian Luja U23 DNF
 Pesola Timo Kälviän Tarmo DNF
 Porvali Vesa Järvenpään Pyöräilijät U23 DNF
 Posio JuhaCycle Club Helsinki DNF
 Puska NikoLaihian Luja U23 DNF
 Ranta Mikko Kouvolan Pyöräilijät DNF
 Rossi Jussi Kuopion Pyöräilyseura U23 DNF
 Salermo Marek Cycle Club Helsinki DNF
 Stensröm Oscar TWD-Länken DNF
 Suurkuukka Aki Lappeenrannan Pyöräilijät       DNF
 Syvänen Jari Koiviston Isku DNF
 Toivanen Timo-Jaakko CC Picaro, Jyväskylä DNF
 Uusivirta Anselmi Korson Kaiku U23 DNF
 Varala Janne Jurvan Voima DNF
 Viikari Pekka IK-32, Espoo DNF
Laukka Joona TWD-Länken DNF
 Pasila Harri TWD-Länken DNS
 Hakala Olli Tampereen Yritys DNS
 Kalliomäki Timo Koiviston Isku DNS
 Kuha Jussi Porvoon Akilles DNS
 Salokanto Marko Tampereen Sisu U23 DNS
 Santavirta Robin Järvenpään Pyöräilijät U23 DNS
 Tallsten Pär Porvoon Akilles DNS
 Träskelin Antti Koiviston Isku U23 DNS