04.08.2002 klo 11.00
17. Tarmo-Tempo Tulokset
Väliaikalähtöinä
Miehet 10v, matka 10 km aika ero
1 Kerola Taneli Porin Pyörä-Karhut 0:21:44
Väliaikalähtöinä
Naiset 12v, matka 10 km
1 Kuuri-Riutta Johanna Porin Pyörä-Karhut 0:21:58
Väliaikalähtöinä
Miehet 12v, matka 10 km
1 Pihlaja Riku Kauhajoen Karhu 0:22:21
Väliaikalähtöinä
Naiset 14v, matka 10 km
1 Peltola Emma Porin Tarmo 0:18:00
2 Smedman Susanna Närpes Kraft Cykelförening 0:19:31 0:01:31
3 Lepistö Lotta Porin Tarmo 0:19:47 0:01:47
Väliaikalähtöinä
Miehet 14v, matka 10 km
1 Haapala Joonas Teuvan Rivakka 0:18:29
2 Honkala Aaro Tampereen Pyörä-Pojat 0:19:04 0:00:35
Väliaikalähtöinä
Miehet 16v, matka 20 km
1 Mäkelä Niko Porin Tarmo 0:36:09
Väliaikalähtöinä
Naiset 18v, matka 20 km
1 Luhtala Terhi Jurvan Urheilijat 0:37:09
2 Luoma Heli CC Tailwind 0:38:02 0:00:53
Väliaikalähtöinä
Miehet 18v, matka 20 km
1 Vuolle Kimmo Tampereen Pyörä-Pojat 0:28:50
2 Stenroos Jarno Porin Pyörä-Karhut 0:30:13 0:01:23
3 Haapala Hermanni Teuvan Rivakka 0:31:34 0:02:44
4 Raitolampi Juha Porin Pyörä-Karhut 0:31:40 0:02:50
5 Manninen Timo Porin Pyörä-Karhut 0:33:49 0:04:59
Väliaikalähtöinä
Naiset 30v, matka 20 km
1 Mäki-Kullas Mari Kangasalan Kisa 0:33:18
Väliaikalähtöinä
Miehet 30v, matka 20 km
1 Kivi Mikko Idrottsklubben-32 0:29:13
2 Berghem Jari CC Tailwind 0:30:06 0:00:53
3 Lega Simone Piikkiön Kehitys 0:30:53 0:01:40
Väliaikalähtöinä
Miehet 35v, matka 20 km
1 Pihkoluoma Mika Rauman Seudun Pyöräilijät 0:28:13
2 Purkunen Jari Kuopion Pyöräilyseura 0:28:48 0:00:35
3 Valkama Jari Hämeenlinnan Tarmo 0:29:02 0:00:49
4 Salminen Petri Porin Tarmo 0:29:52 0:01:39
5 Eronen Marko Koiviston Isku 0:31:02 0:02:49
6 Tupala Sami Cycle Club Helsinki 0:31:33 0:03:20
Väliaikalähtöinä
Naiset 40v, matka 20 km
1 Laurio Aino Cycle Club Helsinki 0:31:55
Väliaikalähtöinä
Miehet 40v, matka 20 km
1 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 0:28:45
2 Riddar Harry Närpes Kraft Cykelförening 0:29:34 0:00:49
3 Kontula Jaakko Cycle Club Helsinki 0:29:36 0:00:51
4 Savolainen Hannu Hämeenlinnan Tarmo 0:29:39 0:00:54
5 Hautamäki Jukka Laihian Luja 0:30:40 0:01:55
Väliaikalähtöinä
Miehet 45v, matka 20 km
1 Kilappa Ilkka Cycle Club Helsinki 0:28:05
2 Hakala Jarmo Piikkiön Kehitys 0:28:28 0:00:23
3 Eklund Rauni Juhani Hämeenlinnan Tarmo 0:28:42 0:00:37
4 Lampioinen Kimmo Koiviston Isku 0:28:54 0:00:49
5 Reinvall Jyri Tampereen Sisu 0:31:24 0:03:19
6 Laamanen Markku Järvenpään Pyöräilijät 0:31:32 0:03:27
Väliaikalähtöinä
Miehet 50v, matka 20 km
1 Hyytiäinen Ahti Cycle Club Helsinki 0:28:05
2 Martinpelto Harri Järvenpään Pyöräilijät 0:28:46 0:00:41
3 Kaarela Olavi Cycle Club Helsinki 0:29:00 0:00:55
4 Tanskanen Jaakko Cycle Club Helsinki 0:29:34 0:01:29
5 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 0:29:36 0:01:31
6 Töllinen Pauli CC Tailwind 0:29:39 0:01:34
7 Vuorinen Jorma Säkylän Yritys 0:29:42 0:01:37
8 Salminen Pentti CC Tailwind 0:29:50 0:01:45
9 Immonen Matti Säkylän Yritys 0:30:49 0:02:44
10 Satusalmi Seppo Piikkiön Kehitys 0:31:03 0:02:58
11 Smedman Bengt Närpes Kraft Cykelförening 0:32:39 0:04:34
12 Peltola Seppo Pyörä-68 0:33:01 0:04:56
Väliaikalähtöinä
Miehet 55v, matka 20 km
1 Paju Urho Tampereen Pyörä-Unioni 0:29:29
2 Suomi Lasse Killinkosken Myrsky 0:29:35 0:00:06
3 Tulkki Markku Säkylän Yritys 0:29:58 0:00:29
4 Koskihaka Markku Säkylän Yritys 0:30:02 0:00:33
5 Oksanen Jukka Piikkiön Kehitys 0:30:26 0:00:57
6 Kari Veijo Porin Tarmo 0:31:46 0:02:17
7 Suominen Eero Piikkiön Kehitys 0:32:04 0:02:35
8 Hätönen Tenho Piikkiön Kehitys 0:33:56 0:04:27
9 Vuorinen Klaus Piikkiön Kehitys 0:37:33 0:08:04
Väliaikalähtöinä
Miehet 60v, matka 20 km
1 Lahti Paavo Tampereen Yritys 0:30:39
2 Tuohimaa Arvi Porin Pyörä-Karhut 0:33:40 0:03:01
3 Niemelä Antero Porin Tarmo 0:38:44 0:08:05
Väliaikalähtöinä
Miehet 65v, matka 20 km
1 Puranen Lauri Idrottsklubben-32 0:31:11
2 Mäntylä Koitto Piikkiön Kehitys 0:32:08 0:00:57
3 Aalto Kauko Vaasan Toverit 0:32:43 0:01:32
4 Enlund Aulis Pyörä-68 0:40:11 0:09:00
Väliaikalähtöinä
Miehet 70v, matka 20 km
aika ero
1 Louhivuori Teuvo Tampereen Pyörä-Pojat 0:31:57
2 Vartiamäki Kaarlo Killinkosken Myrsky 0:35:03 0:03:06
3 Lehtilä Onni Piikkiön Kehitys 0:37:05 0:05:08
Väliaikalähtöinä
Naiset, matka 20 km
1 Iisakkila Kristiina Tampereen Pyörä-Unioni 0:29:20
2 Ahlroos Sirpa Idrottsklubben-32 0:30:25 0:01:05
Väliaikalähtöinä
Miehet Kilpa, matka 20 km
1 Ilonen Samu Kangasalan Kisa 0:27:51
2 Selroos Tommi Cycle Club Helsinki 0:27:52 0:00:01
3 Kilpeläinen Sami Piikkiön Kehitys 0:29:36 0:01:45
4 Vartio Taneli Porin Tarmo 0:29:45 0:01:54
5 Mäki-Kullas Mikko Kangasalan Kisa 0:29:49 0:01:58
6 Andersson Tomi Piikkiön Kehitys 0:30:17 0:02:26
7 Viinikka Tapio Hämeenlinnan Tarmo 0:30:20 0:02:29
8 Jaakkola Teemu Ruskon Yritys 0:30:39 0:02:48
9 Haapamäki Olli-Pekka Kangasalan Kisa 0:30:47 0:02:56
Väliaikalähtöinä
Miehet Elite, matka 20 km
1 Ahlroos Pasi Idrottsklubben-32 0:26:28
2 Leppämäki Marko Koiviston Isku 0:27:09 0:00:41
3 Munnukka Antti Hämeenlinnan Tarmo 0:27:18 0:00:50
4 Rokka Juha Koiviston Isku 0:27:43 0:01:15
5 Salminen Esko Team Velo Cycling 0:27:45 0:01:17
6 Siltanen Mikko TWD-Länken 0:27:54 0:01:26
7 Timmerbacka Juhani Tampereen Pyörä-Pojat 0:28:02 0:01:34
8 Niemi Tapio Tampereen Yritys 0:28:07 0:01:39
9 Lehtimäki Toni Tampereen Pyörä-Pojat 0:28:12 0:01:44
10 Träskelin Antti Koiviston Isku 0:28:14 0:01:46
11 Santala Jukka-Pekka Koiviston Isku 0:28:52 0:02:24