2.Vesijärvitempo        
Masters Cup 14.osakilpailu
CC Tailwind
Hollola   24.8.2002      
           
M-10 5 Km       Aika
           
           
1 Paajanen Mikko Kouvolan Pyöräilijät 12:06:00 12:15:54 0:09:54
2 Tenkula Aleksi IK-32 12:05:00 12:15:34 0:10:34
           
N-12 5 Km        
           
1 Haapakoski Heini Kouvolan Pyöräilijät 12:08:00 12:17:32 0:09:32
           
M-12 5 Km        
           
1 Kiuru Kasper IK-32 12:10:00 12:19:33 0:09:33
2 Paajanen Tuomas Kouvolan Pyöräilijät 12:12:00 12:21:37 0:09:37
3 Witans Conny Närpes Kraft Cykelförening 12:11:00 12:21:01 0:10:01
           
N-14 10 Km        
           
1 Muilu Mirka Tampereen Pyörä-Pojat 12:16:00 12:36:38 0:20:38
2 Suomela Miia Tampereen Sisu 12:15:00 12:36:53 0:21:53
3 Smedman Susanna Närpes Kraft Cykelförening 12:14:00 12:36:18 0:22:18
           
M-14 10 Km        
           
1 Paajanen Paavo Kouvolan Pyöräilijät 12:20:00 12:39:21 0:19:21
2 Westergård Henrik Närpes Kraft Cykelförening 12:19:00 12:41:56 0:22:56
           
M-70 20 Km       Aika
           
1 Louhivuori Teuvo Tampereen Pyörä-Pojat 12:25:00 12:56:26 0:31:26
2 Vartiamäki Kaarlo Killinkosken Myrsky 12:24:00 12:58:42 0:34:42
3 Lehtilä Onni Piikkiön Kehitys 12:23:00 12:59:27 0:36:27
           
M-65 20 Km        
           
1 Puranen Lauri IK-32 12:30:00 13:00:50 0:30:50
2 Mäntylä Koitto Piikkiön Kehitys 12:29:00 13:00:01 0:31:01
3 Outinen Toivo IK-32 12:28:00 12:59:39 0:31:39
           
M-60 20 Km        
           
1 Lahti Paavo Tampereen Yritys 12:34:00 13:03:55 0:29:55
2 Munne Keijo Kouvolan Pyöräilijät 12:33:00 13:04:59 0:31:59
           
N-16 20 Km        
           
1 Witans Petra Närpes Kraft Cykelförening 12:36:00 13:14:58 0:38:58
           
N-40 20 Km        
           
1 Laurio Aino Cycle Club Helsinki 12:38:00 13:09:01 0:31:01
           
N-30 20 Km        
           
1 Nurminen Eeva CC Tailwind 12:41:00 13:12:46 0:31:46
2 Matikainen Heli Piikkiön Kehitys 12:42:00 13:15:10 0:33:10
3 Lehikoinen Pia Piikkiön Kehitys 12:40:00 13:14:44 0:34:44
           
Naiset yleinen (N-18 ja Elite) 20 Km      
           
1 Saarelainen Sari Let´s Go 12:47:00 13:16:14 0:29:14
2 Nieminen Tiina Lahden Kaleva 12:45:00 13:15:58 0:30:58
3 Luoma Heli CC Tailwind 12:43:00 13:20:47 0:37:47
           
  Iisakkila Kristiina Tampereen Pyörä-Union 12:46:00   DNS
  Lindberg Anna-Lena If Sibbo Vargarna 12:44:00   DNS
           
M-55 20 Km       Aika
           
1 Paju Urho Tampereen Pyörä-Union 13:08:00 13:36:50 0:28:50
2 Koskihaka Markku Säkylän Yritys 13:07:00 13:36:05 0:29:05
3 Hietala Erkki Porvoon Akilles 13:02:00 13:31:35 0:29:35
4 Oksanen Jukka Piikkiön Kehitys 13:06:00 13:35:53 0:29:53
5 Rintala Jukka  Porin Tarmo 13:00:00 13:30:09 0:30:09
6 Tulkki Markku Säkylän Yritys 13:03:00 13:33:20 0:30:20
7 Suomi Lasse Killinkosken Myrsky 13:05:00 13:35:24 0:30:24
8 Stenström Ulf Cycle Club Helsinki 13:04:00 13:34:43 0:30:43
9 Kari Veijo Porin Tarmo 13:01:00 13:31:49 0:30:49
10 Suominen Eero Piikkiön Kehitys 12:55:00 13:26:11 0:31:11
11 Katila Juhani Mäntsälän Urheilijat 12:54:00 13:25:25 0:31:25
12 Lång Matti Mikkelin Pyöräilijät 12:57:00 13:28:29 0:31:29
13 Hätönen Tenho Piikkiön Kehitys 12:59:00 13:31:34 0:32:34
14 Kataja Aimo Seinäjoen Pyöräpojat-56 12:50:00 13:25:02 0:35:02
15 Kuosmanen Eelis Liperin Taimi 12:56:00 13:31:07 0:35:07
16 Vuorinen Klaus Piikkiön Kehitys 12:58:00 13:33:19 0:35:19
17 Hakala Pellervo Lippajärven Sisu 12:53:00 13:28:59 0:35:59
18 Vehviläinen Pekka Jyväskylän Pyöräilyseura 12:51:00 13:27:54 0:36:54
           
  Purra Pekka IK-32 12:52:00   DNS
           
M-50 20 Km        
           
1 Hyytiäinen Ahti Cycle Club Helsinki 13:25:00 13:52:29 0:27:29
2 Martinpelto Harri Järvenpään Pyöräilijät 13:24:00 13:52:30 0:28:30
3 Muilu Matti Tampereen Pyörä-Pojat 13:20:00 13:48:38 0:28:38
4 Salminen Pentti CC Tailwind 13:21:00 13:49:41 0:28:41
5 Tanskanen Jaakko Cycle Club Helsinki 13:22:00 13:51:01 0:29:01
6 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 13:23:00 13:52:16 0:29:16
7 Töllinen Pauli CC Tailwind 13:17:00 13:46:35 0:29:35
8 Vuorinen Jorma Säkylän Yritys 13:18:00 13:47:37 0:29:37
9 Immonen Matti Säkylän Yritys 13:19:00 13:49:11 0:30:11
10 Satusalmi Seppo Piikkiön Kehitys 13:12:00 13:42:53 0:30:53
11 Hynynen Pekka IK-32 13:13:00 13:43:59 0:30:59
12 Alanko Kari Piikkiön Kehitys 13:15:00 13:46:54 0:31:54
13 Smedman Bengt Närpes Kraft Cykelförening 13:16:00 13:47:57 0:31:57.8
  Kovanen Unto Mikkelin Pyöräilijät 13:14:00 13:45:57 0:31:57.8
15 Peltola Seppo Pyörä-68, Turku 13:11:00 13:43:22 0:32:22
           
  Kaarela Olavi Cycle Club Helsinki 13:26:00   DNS
           
           
M-45 20 Km       Aika
           
1 Eklund Rauni Juhani Hämeenlinnan Tarmo 13:34:00 14:02:01 0:28:01
2 Kilappa Ilkka Cycle Club Helsinki 13:35:00 14:03:02 0:28:02
3 Hakala Jarmo Piikkiön Kehitys 13:28:00 13:56:05 0:28:05
4 Keinänen Kari Vantaan Pyöräiljät 13:33:00 14:02:47 0:29:47
5 Laamanen Markku Järvenpään Pyöräilijät 13:32:00 14:02:52 0:30:52
6 Reinvall Jyri Tampereen Sisu 13:31:00 14:02:13 0:31:13
7 Gren Christer Porvoon Akilles 13:30:00 14:02:06 0:32:06
8 Mäkelä Antero Lippajärven Sisu 13:29:00 14:07:02 0:38:02
           
M-40 20 Km        
           
1 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 13:40:00 14:08:41 0:28:41
2 Lehikoinen Jukka Piikkiön Kehitys 13:38:00 14:07:17 0:29:17
3 Riddar Harry Närpes Kraft Cykelförening 13:42:00 14:11:27 0:29:27
4 Ranta Tapani Vantaan Pyöräilijät 13:39:00 14:09:28 0:30:28
           
  Savolainen Hannu Hämeenlinnan Tarmo 13:41:00   DNS
           
M-35 20 Km        
           
1 Pihkoluoma Mika Rauman Seudun Pyöräilijät 13:55:00 14:23:02 0:28:02
2 Valkama Jari Hämeenlinnan Tarmo 13:53:00 14:22:02 0:29:02
3 Palander Petri Cycle Club Helsinki 13:52:00 14:21:26 0:29:26
4 Silvenius Markku CC Tailwind 13:49:00 14:18:36 0:29:36
5 Tupala Sami Cycle Club Helsinki 13:48:00 14:18:24 0:30:24
6 Teräväinen Kari IK-32 13:51:00 14:21:31 0:30:31
7 Utriainen Urpo Jyväskylän Pyöräilyseura 13:45:00 14:16:31 0:31:31
8 Purkunen Jari Kuopion Pyöräilyseura 13:56:00 14:27:40 0:31:40
9 Kulmala Jari IK-32 13:50:00 14:22:58 0:32:58
           
  Geiger Klaus IK-32 13:46:00   DNS
  Sneck Asko IK-32 13:54:00   DNS
  Nykänen Juhani Lippajärven Sisu 13:47:00   DNS
           
M-30 20 Km        
           
1 Karjalainen Pasi Järvenpään Pyöräilijät 14:04:00 14:32:29 0:28:29
2 Tulkki Marko Mäntsälän Urheilijat 14:02:00 14:30:48 0:28:48
3 Kivi Mikko IK-32 14:07:00 14:35:59 0:28:59
4 Tervala Mika Heinola MTB Club 14:00:00 14:29:29 0:29:29
5 Berghem Jari CC Tailwind 14:06:00 14:35:56 0:29:56
6 Tanskanen Jaakko Cycle Club Helsinki 13:59:00 14:29:06 0:30:06
7 Välimäki Tommi Cycle Club Helsinki 14:05:00 14:35:08 0:30:08
8 Williams Jonathan Tampereen Pyörä-Pojat 14:01:00 14:31:35 0:30:35
9 Mutikainen Markus Säkylän Yritys 14:03:00 14:36:27 0:33:27
           
M-16 20 Km       Aika
           
1 Ranta Jukka Vantaan Pyöräilijät 14:09:00 14:42:34 0:33:34
           
M-18 20 Km        
           
1 Paajanen Esa Tampereen Yritys 14:11:00 14:40:21 0:29:21
2 Kasurinen Tatu Hämeenlinnan Tarmo 14:12:00 14:44:58 0:32:58
           
Miehet yleinen (Kilpasarja ja Elite) 20 Km      
           
1 Hiltunen Sami TWD-Länken 14:25:00 14:50:47 0:25:47
2 Lehikoinen Antti IK-32 14:21:00 14:47:37 0:26:37
3 Turunen Aki Mäntsälän Urheilijat 14:18:00 14:44:58 0:26:58
4 Munnukka Antti Hämeenlinnan Tarmo 14:22:00 14:49:09 0:27:09
5 Toivanen Timo-Jaak. CC Picaro 14:24:00 14:51:31 0:27:31
6 Joensuu Jussi Korson Kaiku 14:23:00 14:51:08 0:28:08
7 Kovanen Marko Mikkelin Pyöräilijät 14:17:00 14:46:01 0:29:01
8 Nieminen Mika Lahden Kaleva 14:20:00 14:49:02 0:29:02
9 Heino Mikko Lahden Kaleva 14:19:00 14:48:30 0:29:30
10 Gustafsson Karo CC Picaro 14:16:00 14:45:45 0:29:45
           
  Selroos Tommi Cycle Club Helsinki 14:15:00   DNS
           
           
Rangaistukset        
           
Naiset:          
45.  Nieminen Tiina   20 sek.    
           
M-30          
120. Tervala Mika   20 sek.    
           
Syy: Huoltoauto seurasi mukana.      
  Kilpailuohjeiden noudattamatta jättäminen.    
           
           
           
           
  Ylituomari        
    Antti Hakala