N-10 10 km
1. Laura Vainionpää Kauhajoen Karhu 21:53,0
2. Madli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 22:30,0
3. Anna-Mari Saarinen Turun Urheiluliitto 22:32,0
 
M-10 10 km
1. Valtteri Salonen Kauhajoen Karhu 21:41,0
2. Teemu Syrjä Jurvan Urheilijat 21:47,0
3. Miika Syrjä Jurvan Urheilijat 21:53,0
 
N-12 10 km
1. Taija Laitala Jurvan Urheilijat 20:12,0
2. Virva Koski Turun Urheiluliitto 22:25,0
 
M-12 10 km
1. Juuso Saarenpää Kauhajoen Karhu 19:11,0
2. Simo Saloniemi Kangasalan Kisa 19:50,0
3. Samuli Ala-Lahti Laihian Luja 20:04,0
 
N-14 10 km
1. Anniina Syrjä Jurvan Urheilijat 19:00,0
2. Jenni Vuoto Jurvan Voima 20:23,0
 
M-14 10 km
1. Jaakko Huhtasaari Kauhajoen Karhu 17:47,0
2. Miika Pakarinen Turun Urheiluliitto 17:58,0
3. Jari Peltomaa Kauhajoen Karhu 18:04,0
4. Matti Yli-Harja Kauhajoen Karhu 18:13,0
 
N-16 20 km
1. Petra Witans IF Kraft 37:31,0
2. Heidi Pukkila Kauhajoen Karhu 37:48,0
3. Noora Puisto Tampereen Sisu 38:41,0
4. Anu-Riikka Mäki Jurvan Urheilijat 39:35,0
5. Susanna Smedman IF Kraft 40:37,0
 
M-16 20 km
1. Jukka Huhtasaari Kauhajoen Karhu 32:25,0
2. Juha Viljanmaa Kauhajoen Karhu 35:29,0
 
N-18 20 km
1. Terhi Luhtala Turun Urheiluliitto 37:49,0
2. Maria Yli-Harja Kauhajoen Karhu 38:59,0
 
M-18 20 km
1. Juha-Matti Alaluusua Turun Urheiluliitto 27:06,0
2. Jarkko Huhtasaari Kauhajoen Karhu 30:47,0
3. Petri Niemi Tampereen Pyörä-Pojat 31:16,0
 
Naiset 20 km
1. Kristiina Iisakkila Tampereen Pyörä-Union 29:07,0
2. Hanna Salmela Turun Urheiluliitto 34:15,0
3. Heidi Hämäläinen Porin Tarmo 36:04,0
 
Kilpa 20 km
1. Taneli Vartio Porin Tarmo 28:36,0
2. Mikko Mäki-Kullas Kangasalan Kisa 28:39,0
3. Antti Hööpakka Kauhajoen Karhu 30:18,0
4. Rainer Aaltonen Kangasalan Kisa 31:13,0
5. Jani Ylinen Killinkosken Myrsky 32:00,0
 
Elite 20 km
1. Aki Turunen Mäntsälän Urheilijat 26:20,0
2. Esko Salminen Team Velocycling 27:07,0
3. Niko Puska Laihian Luja 28:41,0
4. Arto Vainionpää Jurvan Voima 28:59,0
5. Jonathan Williams Tampereen Pyörä-Pojat 29:06,0
6. Sakari Ala-Lahti Laihian Luja 29:16,0
7. Jussi Joensuu Korson Kaiku 32:27,0
 
M-30 20 km
1. Pasi Karjalainen Järvenpään Pyöräilijät 28:04,0
2. Teemu Jaakkola Ruskon Yritys 28:23,0
3. Tomi Andersson Piikkiön Kehitys 29:02,0
4. Markku  Aninko Teuvan Rivakka 30:25,0
5. Lega Simone Piikkiön Kehitys 30:42,0
 
M-35 20 km
1. Jari Purkunen Kuopion Pyöräilyseura 26:56,0
2. Mika Pihkoluoma Rauman Seudun Pyöräilijät 28:02,0
3. Alex Miettinen Cycle Club Helsinki 28:23,0
4. Pekka Leppämäki Seinäjoen PyöräPojat -56 29:25,0
5. Marko Moisio Laihian Luja 29:47,0
6. Mikko Kivi Idrottsklubben-32 29:50,0
 
M-40 20 km
1. Harry Riddar IF Kraft 28:26,0
2. Risto Sivula Kälviän Tarmo 29:20,0
3. Jarkko  Saarinen Turun Urheiluliitto 29:50,0
4. Jari Lampi Laihian Luja 30:12,0
5. Jari Mäki-Jouppila Vantaan Pyöräilijät 31:14,0
6. Hannu Autio Kangasalan Kisa 32:48,0
 
M-45 20 km
1. Alf Blomback Jurvan Urheilijat 27:18,0
2. Ole Blomback Jurvan Urheilijat 27:53,0
3. Kalevi Hänninen Teuvan Rivakka 29:48,0
4. Jukka  Hautamäki Laihian Luja 29:52,0
5. Markku  Laamanen Järvenpään Pyöräilijät 30:33,0
6. Raimo Nikander Multi-Sport Team 30:42,0
7. Jyri Reinvall Tampereen Sisu 32:59,0
 
M-50 20 km
1. Harri  Martinpelto Järvenpään Pyöräilijät 28:52,0
2. Pauli Töllinen CC Tailwind 29:17,0
3. Matti Muilu Tampereen Pyörä-Pojat 29:24,0
4. Jorma Vuorinen Säkylän Yritys 30:18,0
5. Seppo Peltola Pyörä-68 30:25,0
6. Matti Immonen Säkylän Yritys 30:39,0
7. Kari Alanko Piikkiön Kehitys 31:18,0
8. Jorma Huttunen Jyväskylän Pyöräilyseura 32:32,0
9. Bengt Smedman IF Kraft 33:14,0
 
M-55 20 km
1. Urho Paju Tampereen Pyörä-Union 28:43,0
2. Markku  Koskihaka Säkylän Yritys 29:35,0
3. Pentti Salminen CC Tailwind 30:04,0
4. Jukka  Oksanen Piikkiön Kehitys 31:10,0
5. Matti Raittila Tampereen Pyörä-Union 31:25,0
6. Eero Suominen Piikkiön Kehitys 32:05,0
7. Tenho Hätönen Piikkiön Kehitys 33:13,0
8. Toivo Nissinen Sukevan Kisa 35:23,0
 
M-60 20 km
1. Paavo Lahti Tampereen Yritys 29:46,0
2. Klaus Vuorinen Piikkiön Kehitys 36:17,0
 
M-65 20 km
1. Koitto Mäntylä Piikkiön Kehitys 30:44,0
2. Reijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 32:03,0
 
M-70 20 km
1. Teuvo Louhivuori Tampereen Pyörä-Pojat 31:15,0
2. Kaarlo Vartiamäki Killinkosken Myrsky 35:03,0
3. Onni Lehtilä Piikkiön Kehitys 39:10,0
4. Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 48:51,0
 
N-30 20 km
1. Kristiina Iisakkila Tampereen Pyörä Union 29:50,0
2. Heli Matikainen Piikkiön Kehitys 33:34,0
3. Rita Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 42:47,0