Kuopion Etapit Maantieajo, Uuhimäki 15.6.2003
Elite 152 km
1. Stenvall Björn Porvoon Akilles 3:53:18 M-ELITE
2. Rossi Jussi Kuopion Pyöräilyseura 3:53:19 M-ELITE U23
3. Paajanen Esa Cycle Club Helsinki 3:53:19 M-ELITE U23
4. Turku Perttu Cycle Club Helsinki 3:53:19 M-ELITE
5. Santala Jukka-Pekka Koiviston Isku 3:53:19 M-ELITE
6. Nieminen Jari Pyörä-68 3:53:19 M-ELITE
7. Suurkuukka Aki Lappeenrannan Pyöräilijät 3:53:51 M-ELITE
8. Mäki Janne Laihian Luja 3:53:54 M-ELITE
9. Leppämäki Marko Koiviston Isku 3:53:54 M-ELITE
10. Kejo Mikko Ounaksen Pyörä-Pojat 3:55:49 M-ELITE
11. Källberg Peter TWD-Länken 3:56:19 M-ELITE
12. Teivaala Lauri Tampereen Pyörä-pojat 3:59:42 M-ELITE U23
13. Vilen Mika Cycle Club Helsinki 4:00:39 M-ELITE U23
14. Huovinen Jukka CC Picaro 4:01:09 M-ELITE
15. Göös Marko Kälviän Tarmo 4:01:09 M-ELITE
16. Pensas Risto Laihian Luja 4:06:17 M-ELITE U23
17. Backlund Kenneth IF Pedersöre Pojkarna 4:06:17 M-ELITE
18. Kyllönen Ilpo Koiviston Isku 4:06:17 M-ELITE
19. Mustonen Jyrki Kuopion Pyöräilyseura 4:06:17 M-ELITE U23
20. Tallsten Pär Porvoon Akilles 4:06:17 M-ELITE
21. Maunumäki Kari Kälviän Tarmo 4:06:17 M-ELITE
22. Timmerbacka Juhani Tampereen Pyörä-pojat 4:06:17 M-ELITE U23
23. Pesola Timo Kälviän Tarmo 4:06:17 M-ELITE
24. Tuikka Tommi CC Picaro 4:06:17 M-ELITE
25. Gustafsson Karo  Koiviston Isku 4:06:35 M-ELITE
26. Huovinen Pekka CC Picaro 4:06:43 M-ELITE
27. Hiltunen Seppo Cycle Club Helsinki 4:07:22 M-ELITE
28. Munnukka Antti Hämeenlinnan Tarmo 4:08:59 M-ELITE
29. Syvänen Jari Koiviston Isku 4:08:59 M-ELITE
30. Aintila Juha IK-32 4:18:15 M-ELITE
Korkka Jarno Pyörä-68 Kesk M-ELITE
Reinikainen Juha Tampereen Yritys Kesk M-ELITE
Paajanen Juha Cycle Club Helsinki Kesk M-ELITE U23
Autio Mikko Kiimingin Riento Kesk M-ELITE
Vastaranta Mikko Tampereen Pyörä-pojat Kesk M-ELITE U23
Martikainen Tommi Turun Urheiluliitto Kesk M-ELITE U23
Träskelin Antti Koiviston Isku Kesk M-ELITE
Bäckström Filip IK-32 Kesk M-ELITE U23
Turunen Tuomas Cycle Club Helsinki Ei läht M-ELITE U23
Mustonen Timo Kuopion Pyöräilyseura Ei läht M-ELITE
Salermo Marek Cycle Club Helsinki Ei läht M-ELITE
Kirikilpailu Aikahyvitys yht,kilpailuun
1 Stenvall Björn Porvoon Akilles 10 s  
2 Rossi Jussi Kuopion Pyöräilyseura 10 s  
3 Paajanen Esa Cycle Club Helsinki 4 s  
4 Santala Jukka-Pekka Koiviston Isku 4 s  
5 Vastaranta Mikko Tampereen Pyörä-pojat 3 s  
6 Suurkukka Aki Lappeenrannan Pyöräilijät 3 s  
7 Turku Perttu Cycle Club Helsinki 2 s  
8 Autio Mikko Kiimingin Riento 2 s  
       
Kilpa 110 km
1. Hannus Matias Porvoon Akilles 2:59:38 K/M-KILPA
2. Ranta Mikko Kouvolan Pyöräilijät 2:59:38 K/M-KILPA
3. Eklund Rauni Hämeenlinnan Tarmo 2:59:38 K/M-45
4. Heikkilä Juho Cyclos Kuusamo 2:59:38 K/M-KILPA
5. Ikonen Jani Joensuun Pyöräilijät 2:59:45 K/M-KILPA
6. Lahtinen Jani Tampereen Yritys 2:59:48 K/M-KILPA
7. Koskela Markus Laihian Luja 2:59:48 K/M-KILPA
8. Päivänsalo Risto Porvoon Akilles 2:59:48 K/M-KILPA
9. Stenström Ulf Cycle Club Helsinki 2:59:48 K/M-55
10. Tainiola Markus Kangasalan Kisa 2:59:48 K/M-KILPA
11. Pahkanen Timo Oulun Tarmo 2:59:48 K/M-35
12. Savolainen Hannu Hämeenlinnan Tarmo 2:59:48 K/M-45
13. Tomperi Jussi Turun Urheiluliitto 2:59:48 K/M-KILPA
14. Hautasaari Jari Oulun Tarmo 2:59:49 K/M-45
15. Lipsonen Oiva CC Picaro 2:59:49 K/M-40
16. Asikainen Timo Joensuun Pyöräilijät 2:59:49 K/M-40
17. Pappinen Joonatan Kuopion Pyöräilyseura 2:59:51 K/M-KILPA
18. Tuunanen Kimmo Teuvan Rivakka 2:59:51 K/M-KILPA
19. Koljonen Markku Kuopion Pyöräilyseura 3:00:04 K/M-30
20. Ruotsalainen Jukka IK-32 3:00:04 K/M-KILPA
21. Eronen Marko Koiviston Isku 3:00:24 K/M-35
22. Lappalainen Aki Joensuun Pyöräilijät 3:00:45 K/M-KILPA
23. Mursu Jaakko Kuopion Pyöräilyseura 3:01:17 K/M-KILPA
24. Kontula Jaakko Cycle Club Helsinki 3:03:50 K/M-40
25. Helin Kari Cycle Club Helsinki 3:10:16 K/M-KILPA
26. Ellilä Petteri Oulun Tarmo 3:10:45 K/M-35
27. Tolonen Pekka Joensuun Pyöräilijät 3:28:01 K/M-KILPA
Santala Ville-Matti Koiviston Isku Kesk K/M-KILPA
Matti Tanttu Cycle Club Helsinki Kesk K/M-55
Hyytiäinen Ahti Cycle Club Helsinki Ei läht K/M-50
Vennonen Timo  Cycle Club Helsinki Ei läht K/M-30
M-18 110 km
1. Hoffman Aleksi IK-32 2:59:38 K/M-18
2. Hämäläinen Teemu Kouvolan Pyöräilijät 3:00:04 K/M-18
3. Bäckman Anders IF Sippo Vargarna 3:00:04 K/M-18
4. Kosonen Janne Kuopion Pyöräilyseura 3:28:01 K/M-18
Uitto Pauli Kouvolan Pyöräilijät Kesk K/M-18
Kasurinen Tatu Hämeenlinnan Tarmo Kesk K/M-18
Kulmala Joona Turun Urheiluliitto Ei läht K/M-18
Naiset 69 km
1. Nieminen Tiina Lahden Kaleva 1:58:52 N-ELITE
2. Karhu Iiris Porvoon Akilles 1:58:52 N-ELITE
2. Laurila Maija Tampereen Pyörä-pojat 1:58:52 N-ELITE U23
4. Lehtonen Kaisa Cycle Club Helsinki 1:58:56 N-ELITE U23
5. Ketonen Carina CC Tailwind 1:58:56 N-ELITE
6. Suominen Paula Turun Urheiluliitto 1:59:24 N-ELITE
7. Boman Tiina Järvenpään Pyöräilijät/CheT 1:59:24 N-ELITE
8. Räihä Heidi Porvoon Akilles 2:21:15 N-ELITE
Lindberg Anna-Leena IF Sippo Vargarna Ei läht N-ELITE U23
N-18  69 km
1. Korhonen Heljä IK-32 2:15:01 N-18
       
M-16  69 km
1. Teivaala Eero Tampereen Pyörä-pojat 1:58:52 M-16
2. Aaltio Risto IK-32 1:58:56 M-16
3. Pitkänen Panu IK-32 2:08:34 M-16
Träskböle Örjan Närpes Kraft Cykel Ei läht M-16