Pitkäjärven ympäriajo 24.8.2003
Sija Nro Luokka Nimi Seura Aika
1. 30 M Vastaranta Mikko Pyörä-Pojat 1.55.30
2. 125 M Salermo Marek Cycle Club Helsinki 1.55.30
3. 127 M Jordas Björn Sibbo Vargarna 1.57.15
4. 2 M Kaarlampi Erik Kouvolan Pyöräilijät 1.57.20
5. 7 M Mustonen Jyrki Kuopion Pyöräilyseura 1.59.07
6. 1 M Hietala Jukka Hämeenlinnan Tarmo 2.01.11
7. 9 M Willman Pasi Tainionkosken Tähti 2.01.12
8. 8 M Mustonen Timo Kuopion Pyöräilyseura 2.03.12
9. 66 M Eklund Rauni Hämeenlinnan Tarmo 2.06.51
10. 64 M Ciupin Alexandru SäKy/CC Nopeus 2.06.52
11. 101 M Turunen Aki MäntsU 2.06.53
12. 5 M Koljonen Markku Kuopion Pyöräilyseura 2.09.55
13. 6 M Vainio Panu MTBCF 2.10.21
14. 4 M Mursu Jaakko Kuopion Pyöräilyseura 2.10.22
15. 54 M Bäckström Ronald Sibbo Vargarna 2.10.54
16. 62 M18 Cantelearist Roman SäKy/CC Nopeus 2.13.15
17. 13 M Manninen Olli-Pekka Mikkelin Pyöräilijät 2.13.20
18. 119 M Soidinsalo Sami   2.13.26
19. 120 M Kleemola Vesa-Matti   2.13.38
20. 61 M Galagan Evgheni SäKy/CC Nopeus 2.15.25
21. 43 M Tarlap Tarmo Porter Racing 2.15.26
22. 63 M18 Pacalev Alexandru SäKy/CC Nopeus 2.15.27
23. 102 M Ostamo Lauri Espoo 2.19.30
24. 117 M Minkkinen Hannu Zeus 2.19.57
25. 68 M18 Aaltio Risto IK-32 2.20.20
26. 104 M Kulmala Jari IK-32 2.20.20
27. 93 M Laine Klaus IK-32 2.20.22
28. 123 M Merisaari Mikko Ylipaino 2.22.08
29. 20 M Koimäki Hannu MTBC Espoo 2.22.09
30. 76 M Kautto Vesa IK-32 2.22.45
31. 24 M Kokkonen Rauno Hämeenlinna 2.22.46
32. 113 M Ohvo Janne MBC Espoo 2.24.06
33. 55 M Brouwer Siebe Topi Systems 2.25.12
34. 75 M Rantalahti Antti GD Family Men Racing 2.25.13
35. 103 M Sulev Luik Viro 2.25.49
36. 41 M Huttunen Tapio Loistava Polku 2.26.11
37. 81 M Ervast Marko Luistava Polku 2.26.19
38. 15 H Nyman Petri Snigel Speed 2.26.30
39. 114 M18 Vuotila Otto Riihimäen Kiista-Veikot 2.27.36
40. 26 M Moisio Ari   2.28.17
41. 126 N * Lamminsalo Malena Sibbo Vargarna 2.28.10
42. 12 H Koivula Petri Hämeenlinnan Moottorikerho 2.28.20
43. 124 M Leinonen Juha   2.28.22
44. 91 M Keppels Marcel Team Keppels.com 2.28.94
45. 131 M Parkkonen Markku   2.29.01
46. 83 M Kasanen Risto Luistava Polku 2.30.00
47. 87 N * Eloranta Johanna KangKi 2.30.06
48. 84 H Niiranen Kai Savonlinna 2.30.22
49. 86 M Kirjavainen Jussi Lahti 2.30.53
50. 11 M Kolmonen Henry CC Tailwind 2.30.53
51. 3 M Kallioniemi Jussi MTBCF 2.30.53
52. 16 H Nylund Heikki Helsinki 2.31.15
53. 121 M Konttila Mauri Luistava Polku 2.32.58
54. 71 M Räikkönen Veli-Matti   2.33.12
55. 106 M Segercrantz Robert IK-32 2.33.24
56. 39 M Kallio Mika Smapy 2.33.35
57. 105 M Nicklen Turo Espoo 2.34.33
58. 48 M Vuolli Antti FC Janina 2.34.44
59. 21 M Patteeuw Maarten IK-32 2.35.05
60. 45 M Kauppi Petri koreteks.net 2.36.57
61. 116 M Määttä Toni Cycle Club Helsinki 2.37.33
62. 82 M Raunio Mikko Helsinki 2.37.45
63. 79 H Kiuru Jussi   2.38.12
64. 14 M18 Lappalainen Jarkko RiiK-V 2.39.18
65. 73 M Maskuniitty Mikko   2.39.35
66. 36 M Hämäläinen Hannu Helsinki 2.39.56
67. 107 M Seppälä Juha   2.40.35
68. 112 M Harkio Antti   2.41.02
69. 118 M Sittnikow Roger IK-32 2.41.12
70. 27 M Tuominen Petri Luistava Polku 2.41.12
71. 92 M Kahila Hemmo Cycle Club Helsinki 2.41.19
72. 25 M Ansa Jyri Smapy 2.41.37
73. 89 M Vickholm Ville Ketkupolkka/Kickbike 2.44.23
74. 42 M Pakkasjärvi Niklas   2.44.49
75. 34 M Äijö Aleksi Team Haukka 2.45.19
76. 29 M Kemppainen Ville Team Haukka 2.45.20
77. 111 M Selroos Jorma Cycle Club Helsinki 2.45.22
78. 85 M Maaranniitty Pasi koreteks.net 2.46.13
79. 28 H Nyqvist Mika Helsinki 2.48.31
80. 108 M Pirinen Hannu   2.49.29
81. 35 M Hyväri Mikko Helsinki 2.51.02
82. 128 M Vierikko Hannu KetkupolkkaKickbike 2.52.11
82. 129 M Borremans Erwin Ketkupolkka BelgiaKickbike 2.52.11
83. 49 N * Löfhjelm Nina   2.54.50
84. 67 M Skog Christer Kouvolan Pyöräilijät 2.56.29
85. 46 N Vapaaoksa Jenni MTBCF 2.56.40
86. 90 M Lampinen Juhana   2.56.55
87. 18 M Sundström Nicklas MTBCF 2.56.56
88. 52 N Piira Leena Cycle Club Helsinki 2.59.25
89. 38 M18 Pitkänen Panu IK-32 2.59.58
90. 94 M Lila Timo   3.01.11
91. 70 H Kilpiö Tommi koreteks.net 3.04.48
92. 53 M Ruohola Jani   3.05.10
93. 96 M Partanen Mikko   3.05.37
94. 110 H Lajunen Jukka MTBCF 3.07.59
95. 97 M Parikka Juha   3.08.57
96. 69 H Lehtoranta Ilkka   3.09.35
97. 100 H Chemiak Konstantin    3.09.48
98. 44 H Savolainen Sami   3.09.49
99. 99 M Toivanen Timo   3.10.07
100. 98 M Nupponen Sami   3.10.08
101. 59 M Salonoja Mika   3.10.12
102. 115 N Kivioja Elina Cycle Club Helsinki 3.12.15
103. 95 M Lindroos Robin Snigel Speed 3.13.05
104. 74 M Lundberg Anders   3.14.36
105. 23 M Piispanen Antti Rupikulli Racing 3.17.00
106. 37 H Pitkänen Mikko IK-32 3.22.10
107. 57 M Ruohonen Veikko Project Diving Team 3.23.42
108. 58 M Raikamo Marko Project Diving Team 3.23.43
109. 109 M Kaskiviita Tero   3.25.27
110. 40 H Rantanen Mikko Team Cystrim 3.26.00
111. 60 H Sandberg Toni Team Cyctrim 3.26.02
112. 72 M Kölhi Sami Team Tosi Iso Vanne 3.49.07
112. 22 H Kareinen Kari Lprpy 3.30.35
113. 78 M Engman Antti Team Tosi Iso Vanne 3.31.38
114. 80 H Korpi Tero   3.39.23
115. 130 H Kaila Risto   3.39.24
116. 133 H Hämäläinen Mika   3.39.25
117. 77 H Lampi Marko ACT 3.41.39
118. 47 H Mikkola Mikko ACT 3.41.40
119. 65 H Niiranen Toni ACT 3.41.41
120. 51 H Toivola Juha   3.46.56
121. 50 N Määttänen Maarit   3.47.39
123. 122 M Laamanen Toni   4.25.15
10 M Raudus Timo Rajamäki kesk.
33 M Wickström Per-Gustav Turun Urheiluliitto kesk.
56 M Sultsi Pasi BBF kesk.
132 M Toiviainen Ilkka HkiTri Kesk.
  17 M Järvenpää Mika MTBCF ?
19 M Tuovinen Tommi Cycle Club Helsinki ?
31 H Uotila Tommi MTBCF ?
32 H Pasanen Tero Snigel Speed ?
88 M Aaltonen Rainer KangKi ?

Naisten kolme ensimmäistä huom: Voitte noutaa palkintonne Hesasta Velosportista Jaakko Tanskaselta.

Palkinnot:
Hallman, Nokian Renkaat ja Sportia World

Edeltäjän enduro Yamaha WR250 nelari Öhlinsin ja Husqvarnan maahantuojalta MP-Racing Oy