Sarja: Naiset, Elite

Sijoitus Sukunimi Etunimi Seura
Aika
Ero
1 SIREN Maaria Team Velo Cycling 2:12:49  
2 HARJU Mirella Turun Urheiluliitto s.a.  
3 LAURILA Maija Tampereen P-P s.a.  
4 ALAVIIRI Teija Ounaksen Pyörä-Pojat s.a.  
5 KARHU Iirs Porvoon Akilles s.a.  
6 KETONEN Carina CC Tailwind s.a.  
7 LINDBERG Anna-Lena IF Sibbo Vargarna s.a.  
8 SAARELAINEN Sari Let's Go s.a.  
9 BOMAN Tiina Järvenpään Pyöräilijät s.a.  
10 NIEMINEN Tiina Lahden Kaleva 2:13:19 0:00:30
11 LEHTONEN Kaisa CC Helsinki 2:14:14 0:01:25
12 SALMELA Hanna Turun Urheiluliitto 2:42:09 0:29:20
13 VIITAHALME Maria Tampereen P-P 3:23:09 1:10:20
14 MATINHEIKKI Ritva Järvenpään Pyöräilijät s.a.  
15 LUOMA Heli CC Tailwind 3:25:49 1:13:00
16 RAUTIO Anne Turun Urheiluliitto s.a.  
17 KIVIOJA Elina CC Helsinki s.a.  
SUOMINEN Paula Turun Urheiluliitto DNF  
UUSIVIRTA Minna Turun Urheiluliitto DNS  
UPPGÅRD Charlotte Jurvan Voima DNS  

Sarja: M-Juniorit (M18)

Sijoitus Sukunimi Etunimi Seura
Aika
Ero
1 ALALUUSUA Juha-Matti Turun Urheiluliitto 3:04:49  
2 HOFFMAN Aleksi IK-32 3:06:37 0:01:48
3 BÄCKMAN Anders IF Sibbo Vargarna 3:06:56 0:02:07
4 TEIVAALA Eero Tampereen P-P 3:23:20 0:18:31
5 WACKSTRÖM Staffan Porvoon Akilles s.a.  
6 KULMALA Joona Turun Urheiluliitto s.a.  
7 HÄKKINEN Timo Mikkelin Pyöräilijät s.a.  
8 HUHTASAARI Jarkko Kauhajoen Karhu s.a.  
9 HUHTASAARI Jukka Kauhajoen Karhu s.a.  
10 NISSILÄ Antti IK-32 s.a.  
11 VIRTANEN Tommi Jyväskylän Ps s.a.  
12 KOSONEN Janne Kuopion Pyöräilyseura s.a.  
13 KASURINEN Tatu Hämeenlinnan Tarmo s.a.  
14 MANSNER Kim Porvoon Akilles 3:23:38 0:18:49
15 HYVÄRI Ville CC Tailwind 3:24:01 0:19:12
16 LIIAS Toni Turun Urheiluliitto 3:24:35 0:19:46
17 PAAJANEN Paavo Kouvolan Pyöräilijät 3:26:54 0:22:05
18 HAAPALA Hermanni Teuvan Rivakka 3:27:30 0:22:41
19 UITTO Pauli Kouvolan Pyöräilijät 3:31:34 0:26:45
20 LEMMETTY Joonas Tampereen P-P 3:36:52 0:32:03
HARJU Jens Turun Urheiluliitto DNF  
HÄMÄLÄINEN Teemu Kouvolan Pyöräilijät DNF  
TURUNEN Veikko Hyvinkään Ponteva DNF  
LEINONEN Antti Kangasalan Kisa DNF  
SUOMINEN Matti Turun Urheiluliitto DNS  
PELTONEN Sebastian IF Sibbo Vargarna DNS  

Sarja: N-Juniorit (N18)

Sijoitus Sukunimi Etunimi Seura
Aika
Ero
1 KUNNARI Mariel Ounaksen P-P 1:54:42  
2 KORHONEN Heljä IK-32 s.a.  
3 RÄSÄNEN Karoliina Tampereen PU s.a.  
4 SANDELL Clara Sibbo Vargarna s.a.  
5 SOMERVUORI Jonna IK-32 1:58:07 0:03:25
6 ISOTALO Petra Kälviän Tarmo 2:40:42 0:46:00
7 OONA Tasto Turun Urheiluliitto 2:41:42 0:47:00
8 LUHTALA Terhi Turun Urheiluliitto 2:42:45 0:48:03