TULOKSET
MAASTOPYÖRÄILYN SM JA ILM KILPAILUT 6.9.2003

Kyötikkälä, Kangasala

Miehet-14 10 kierrosta, 15km ILM, KK
1. Alus Markku MTBCF 0,40,10 0,00,00
2. Marttila Joni KoPy 0,43,15 0,03,05
3. Sykäri Topi IK-32 0,44,17 0,04,07
4. Pakarinen Miika TuUL   -2 kier.
5. Angelva Tuomas OP-P   -2
6. Tyrni  Aleksi IK-32   -2
7. Demidov Aleksei HlTarmo   -2
8. Alus Eero MTBCF   -2
9. Vallenius Teemu IK-32   -2
10. Kahila Ilari CCH   -2
11. Blomqvist Keni Akilles   -2
12. Mocan Alexandru UP, SäkY   -2
13. Koskelainen Henri Korska   DNS
14. Skytt Oskari Korska   DNS

15.

Kukkonen Joonas KiiRi   DNS

sija 12 Mocan Alexandru kilpailun ulkopuolella.

 
Naiset-16 8 kierrosta, 12km SM, KK
1. Somervuori Jonna IK-32 0,41,10 0,00,00
2. Ylitolva Anne OP-P 0,41,10 0,00,00
3. Tapio Kati OP-P 0,42,49 0,01,39
4. Huxley Aino IK-32 0,45,26 0,04,16
5. Kukkonen Jenni KiiRi   DNS
 
Miehet-12 7 kierrosta, 10,5km ILM, KK
1. Halme Samuel SibbV 0,37,01 0,00,00
2. Holmaranta Mike TuUL 0,39,34 0,02,33
3. Saloniemi Simo KangKi 0,40,00 0,02,59
4. Angelva Taneli OP-P   -1
5. Kukkonen Topias KiiRi   -1
6. Vallenius Joona  IK-32   -1
 
Naiset-14 6 kierrosta, 9km ILM, KK
1. Aaltonen Riikka JyPs 0,33,04 0,00,00
2. Lilja Laura IK-32 0,35,07 0,02,03
3. Kuuloja Eveliina P-P   -1
 
Miehet-10 4 kierrosta, 6km Kansallinen, KK
1. Mäkinen Konsta CCH 0,22,52 0,00,00
2. Silvenius Aku TWD 0,24,44 0,01,52
3. Hietala Joni HlTarmo 0,26,27 0,03,35
4. Rossi Joona  KuoPyS 0,27,40 0,04,48
5. Koivisto Teemu IK-32 0,28,47 0,05,55
6. Hietala Sami HlTarmo 0,30,41 0,07,49
7. Rimpilä Valtteri IK-32   -1
8.  Leppänen Vili TWD   DNS
 
Naiset-12 3 kierrosta, 4,5km Kansallinen, KK
1. Aaltio Iiris IK-32 0,22,55 0,00,00
 
Naiset-10 2 kierrosta, 3km Kansallinen, KK
1. Halme Suvi SibbV 0,12,20 0,00,00
2. Kuuloja Liisa P-P 0,15,18 0,02,58
 
Miehet Valio 7 kierrosta, 41,3km SM, Xc-cup
1. Vastaranta Mikko P-P 1,44,55 0,00,00
2. Autio Mikko KiiRi 1,50,11 0,05,16

3.

Jordas Björn SibbV 1,50,34 0,05,39
4. Rossi Jussi KuoPyS 1,51,41 0,06,46
5. Mustonen Jyrki KuoPyS 1,52,53 0,07,58
6. Mustonen Timo KuoPyS 1,52,58 0,08,03
7. Mustonen Janne Korska 1,53,08 0,08,13
8. Ukkola Janne KoPy 1,56,03 0,11,08
9. Vilen Mika CCH 1,57,11 0,12,16
10. Wickström Per-Gustav TuUL 1,58,08 0,13,13
11. Willman Pasi TaiTä 1,58,23 0,13,28
12. Turunen Aki MäntsU 2,01,25 0,16,30
13. Järvenpää Rami TuUL 2,03,36 0,18,41
14. Mursu Jaakko KuoPyS 1:46:27 -1
15. Nieminen Jari P-68 1:47:40 -1
16. Kulju Pasi RaaSePy 1:48:52 -1
17. Karjalainen Jere Korska 1:52:47 -1
18. Ciupin Alexandru UP, SäkY 1:53:40 -1
19. Tiitta Juha TWD -1 -1
20. Tyynelä Aki TWD -1 -1
21. Kaarlampi Erik KoPy   DNF
22. Munnukka Antti HlTarmo   DNF
  Turunen Tuomas CCH   DNS
  Korkka Jarno P-68   DNS
 
Miehet-18 5 kierrosta, 35,5km SM, Xc-cup
  Cantelearist Roman UP, SäkY 1,26,57 0,00,00
1. Ylitolva Ari OP-P 1,29,06 0,02,09
2. Uitto Pauli KoPy 1,29,50 0,02,53
3. Lappalainen Jarkko RK-V 1,30,32 0,03,35
4. Leinonen Antti KangKi 1,37,53 0,10,56
5. Vaara Visa JyPs 1,39,28 0,12,31
6. Virtanen Tommi JyPs 1,27,07 -1
  Skytt Mikael Korska   DNS
Nopein aika Cantelearist Roman kilpailun ulkopuolella numero 67.
 
Miehet-30 5 kierrosta, 35,5km SM, Xc-cup
1. Heinikainen Jari KangKi 1,23,41 0,00,00
2. Hämäläinen Juha P-68 1,24,13 0,00,32
3. Kallioniemi Jussi MTBCF 1,25,08 0,01,27
4. Tulkki Marko MäntsU 1,26,26 0,02,45
5. Valkama Jari HlTarmo 1,26,59 0,03,18
6. Koljonen Markku KuoPyS 1,27,22 0,03,41
7. Inna Jani TWD 1,27,40 0,03,59
8. Aninko Markku TeRi 1,27,48 0,04,07
9. Koivisto Mikko KangKi 1,28,07 0,04,26
10. Vainio Panu MTBCF 1,31,03 0,07,22
11. Raitanen Ismo KangKi 1,32,11 0,08,30
12. Kiiskinen Marko JyPs 1,33,41 0,10,00
13. Vainio Kimmo MäntsU 1,36,19 0,12,38
  Kautto Vesa IK-32   DNF
  Aalto Mikko JurVo   DNF
 
Miehet-16 3 kierrosta, 23,6km SM, KK
1. Marttila Jari KoPy 0,50,46 0,00,00
2. Teivaala  Eero P-P 0,50,46 0,00,00
3. Sarmalahti Jarno KoPy 0,51,12 0,00,26
4. Aaltio Risto IK-32 0,51,14 0,00,28
5. Kyllönen Lauri KangKi 0,53,34 0,02,48
6. Vuotila Otto RK-V 0,55,27 0,04,41
7. Virtanen Tuukka Korska 0,56,32 0,05,46
8. Paajanen Paavo KoPy 0,56,39 0,05,53
9. Pitkänen Panu IK-32 0,59,26 0,08,40
10. Kutinlahti Antti IK-32 1,02,09 0,11,23
11. Blomqvist Nico Akilles 1,02,28 0,11,42
12. Pajanen Sami Korska 1,07,00 0,16,14
13. Sykäri Oscar IK-32   DNS
14. Liitiäinen Sauli Korska   DNS
 
Miehet-40 4 kierrosta, 29,5km ILM, Xc-cup
1. Hietala Jukka HlTarmo 1,01,59 0,00,00
2. Eklund Rauni HlTarmo 1,08,17 0,06,18
3. Sammalisto Pekka KangKi 1,09,23 0,07,24
4. Remes Matti P-P 1,11,20 0,09,21
5. Suihko Pekka JoensPy 1,14,58 0,12,59
6. Saarinen Jarkko TuUL 1,16,37 0,14,38
7. Jokela Aimo KangKi 1,17,32 0,15,33
8. Hautasaari Jari OuTa 1,20,10 0,18,11
9. Sammalisto Pekka JyPs 1,21,08 0,19,09
10. Kukkonen Heikki KiiRi 1,23,34 0,21,35
11. Savolainen Hannu HlTarmo 1,01,19 -1
12. Kahila Hemmo CCH 1,02,42 -1
13. Urpela Aaro KangKi 1,03,35 -1
14. Lesonen Markku PK-Team 1,04,27 -1
15. Birling Jari IK-32 1,05,51 -1
16. Sivula Risto KäTa   DNS
17. Minkkinen Hannu Zeus   DNS
 
Naiset 4 kierrosta, 29,5km SM, Xc-cup
1. Laurila Maija P-P 1,14,42 0,00,00
2. Koivulahti Katja HlTarmo 1,16,14 0,01,32
3. Eloranta Johanna KangKi 1,16,49 0,02,07
4. Lamminsalo Malena SibbV 1,18,17 0,03,35
5. Kaskentaus Riina MTBCF 1,38,14 0,23,32
 
Naiset-18 3 kierrosta, 23,6km SM, Xc-cup
1. Räsänen Karoliina P-Union 1,07,05 0,00,00
2. Korhonen Heljä IK-32   DNF
3. Isosalo Petra KäTa   DNS
 
Harraste 3 kierrosta, 17,7km Kansallinen, Xc-cup
1. Perttula Ismo KK 0,49,27 0,00,00
2. Tyynelä Sami TWD 0,51,55 0,02,28
3. Merimäe Melvin Kangasala 0,54,26 0,04,59
4. Ylönen Jani TWD 0,59,14 0,09,47
5. Ylä-Kojola Marco Espoo 1,00,26 0,10,59
6. Väätäinen Veijo KuoPyS 1,01,27 0,12,00
7. Helenius Sami Tampere 1,03,04 0,13,37
8. Soikkeli Mikko Kangasala 1,05,04 0,15,37
9. Peltonen Tommi JyPs   DNS