75. Borgåloppet - Porvoon ajot 8.6.2003
Elite 185 km
1 Kjell Carlström TWD-Länken 4:30:22
2 Jussi Veikkanen TWD-Länken s.a
3 Marek Salermo CCH 4:33:13
4 Jukka Heinikainen TWD-Länken s.a
5 Oscar Stenström CCH s.a
6 Pasi Ahlroos IK-32 4:35:10
7 Timo-Jaakko Toivanen Picaro 4:36:05
8 Tero Hämeenaho CheT 4:36:49 Kirivoitto
9 Markku Ainsalu Estonian National team 4:37:22
10 Jani Vesa CheT 4:39:15
11 Marko Leppämäki KoiI 4:39:21
12 Jukka Huovinen Picaro s.a
13 Björn Stenvall Akilles s.a
14 Raivo Maimre Estonian National team s.a
15 Janne Mäki LaihLu s.a
16 Juha Kakko KoPy 4:39:59
17 Kimmo Kananen TWD-Länken U23 -kierr.
18 Deniss Birjukov Estonian National team -kierr.
19 Romet Puuram Estonian National team -kierr.
20 Christian Westermark Akilles U23 -kierr.
20 Andrei Lapstenkov Estonian National team3 -kierr.
20 Pekka Huovinen Picaro -kierr.
20 Petri Jokivuori CheT -kierr.
20 Vesa Porvali CheT -kierr.
20 Esa Paajanen CCH -kierr.
20 Mika Vilen CCH -kierr.
20 Juha Paajanen CCH -kierr.
20 Juha Huhtiniemi CCH -kierr.
20 Mika Hanninen CCH -kierr.
20 Arto Vainionpää JurVo -kierr.
20 Ilpo Kyllönen KoiI -kierr.
20 Jukka-Pekka Santala KoiI -kierr.
20 Antti Träskelin KoiI -kierr.
20 Jari Syvänen KoiI -kierr.
20 Karo Gustafsson KoiI -kierr.
20 Jussi Rossi KuoPyS U23 -kierr.
20 Timo Mustonen KuoPyS -kierr.
20 Timo Pesola KäTa -kierr.
20 Marko Göös KäTa -kierr.
20 Risto Pensas LaihLu U23 -kierr.
20 Niko Puska LaihLu U23 -kierr.
20 Aki Suurkuukka LprP -kierr.
20 Aki Turunen MäntsU -kierr.
20 Mikko Kejo OPP -kierr.
20 Jarno Korkka P-68 -kierr.
20 Jari Nieminen P-68 -kierr.
20 Pasi Willman TaiTä -kierr.
20 Jonathan Williams P-P -kierr.
20 Jyri Niveri TaSi -kierr.
20 Timo Erjomaa TuUL -kierr.
20 Pekka Jääskeläinen TuUL -kierr.
20 Sami Hiltunen TWD-Länken -kierr.
20 Peter Källberg TWD-Länken -kierr.
54 Filip Bäckström IK-32 U23 -kierr.
55 Jyrki Mustonen KuoPyS U23 -kierr.
56 Seppo Hiltunen CCH -kierr.
Kesk.
Antti Munnukka HäTa
Juha Aintila IK-32
Jussi Joensuu KorsKa
Kari Maunumäki KäTa
Kari Myyryläinen Akilles
Indrek Rannama Estonian National team
Andri Lebedev Estonian National team U23
Oskari Kargu Mäe Ratturite Klub
Mart Ojavee Mäe Ratturite Klub
Vahur Valvas Mäe Ratturite Klub
Mirko Põldma Mäe Ratturite Klub
Artur Gornischeff Mäe Ratturite Klub
Ardo Krits Mäe Ratturite Klub
Olli Hyytiäinen CheT
Robin Santavirta CheT
Juha Posio CCH
Perttu Turku CCH
Jonas Bergroth IK-32 U23
Janne Varala JurVo
Mikko Aalto JurVo
Samuel Holm KoPy
Mikko Vastaranta P-P
Ville Suominen TuUL
Kimmo Kalliotie TuUL U23
Helmet Tamkõrv TWD-Länken
Andre Aduson Mäe Ratturite Klub
82 lähti
Kilpa/M18 120 km
1 Juha-Matti Alaluusua TuUL M18 3:02:23
2 Teemu Hämäläinen KoPy M18 3:06:15
3 Mathias Hannus Akilles s.a
4 Rauni Eklund HäTa s.a
5 Kimmo Tuunanen TeRi s.a
6 Marko Tulkki MäntsU s.a
7 Jussi Tomperi TuUL s.a
8 Markus Koskela LaihLu s.a
9 Jyrki Lepistö PoTa s.a
10 Anders Bäckman SibboV M18 s.a
11 Sami Mattila SäkY s.a
12 Tero Santaoja CCH s.a
13 Jukka Ruotsalainen IK-32 U23 s.a
14 Samu Ilonen KangKi s.a
15 Jarkko Huhtasaari KangKi s.a
16 Jari Kainulainen CCH s.a
16 Jaakko Kontula CCH s.a
16 Jari Asunmaa CCH s.a
16 Ulf Stenström CCH s.a
16 Markku Silvenius CC Tailwind s.a
16 Juho Heikkilä Cyclos Kuusamo s.a
16 Pasi Karjalainen JäPy s.a
16 Heikki Hammarberg Heinolan MTBC s.a
16 Jari Valkama HäTa s.a
16 Hannu Savolainen HäTa s.a
16 Asko Sneck IK-32 s.a
16 Jari Kulmala IK-32 s.a
16 Jari Heinikainen KangKi s.a
16 Manu Rimpelä KangKi s.a
16 Rainer Aaltonen KangKi s.a
16 Kimmo Lampionen KoiI s.a
16 Mikko Ranta KoPy s.a
16 Olli-Pekka Manninen MiPy s.a
16 Timo Häkkinen MiPy M18 s.a
16 Jussi Kallioniemi MTBCF s.a
16 Kimmo Vainio MäntsU s.a
16 Timo Pahkanen Oulun Tarmo s.a
16 Juha Hämäläinen P-68 s.a
16 Teemu Jaakkola RuY s.a
16 Jouni Lundgren TuUL s.a
16 Rami Järvenpää TuUL s.a
16 Hannu Minkkinen Zeus s.a
16 Markku Piitulainen Zeus s.a
43 Marko Eronen KoiI 3:07:10
44 Toni Liias TuUL M18 3:07:26
45 Per-Gustav Wickström TuUL s.a
46 Antti Nissilä IK-32 M18 3:07:45
47 Risto Päivänsalo Akilles 3:10:04
48 Petri Palander CCH 3:12:20
49 Ville Forsby KauhKa s.a
50 Antti Leinonen KangKi M18 3:12:30
51 Kari Keinänen CCH s.a
52 Jani Strömsholm CCH 3:19:00
53 Hermanni Haapala TeRi M18 3:19:10
54 Kaj Humisto Porin Pyörä-Karhut M18 3:30:30
55 Jorma Jaalivaara CCH 3:38:40
56 Heikki Niemi CC Tailwind 3:39:25
57 Tatu Kasurinen HäTa M18 3:47:53
Kesk.
Sami Järvikari Akilles
Sami Kuusela Akilles
Timo Vennonen CCH
Ahti Hyytiäinen CCH
Matti Tanttu CCH
Kari Helin CCH
Mikko Kivi IK-32
Mikko Mäki-Kullas KangKi
Visa Forsby KauhKa U23
Ville-Matti Santala KoiI
Taneli Vartio PoTa
Sebastian Peltonen SibboV M18
Joona Kulmala TuUL M18
Toni Liias TuUL M18
Matti Suominen TuUL M18
Björn Jodas SibboV
73 lähti
Naiset/N18/M16 72 km
1 Kim Mansner Akilles M16 1:56:54
2 Staffan Wackström Akilles M16 s.a
3 Eero Teivaala P-P M16 s.a
4 Maija Laurila P-P N-Elite 1:59:05
5 Iiris Karhu Akilles N-Elite s.a
6 Tiina Nieminen LaKa N-Elite s.a
7 Maaria Sirén TVC N-Elite s.a
8 Risto Aaltio IK-32 M16 s.a
9 Jens Harju TuUL M16 2:02:20
10 Teija Alaviiri OPP N-Elite s.a
11 Paula Suominen TuUL N-Elite s.a
12 Anna-Lena Lindberg SibboV N-Elite s.a
13 Edvard Rehnstrand Akilles M16 s.a
14 Kaisa Lehtonen CCH N-Elite s.a
15 Nico Blomqvist Akilles M16 2:08:19
16 Minna Uusivirta TuUl N-Elite 2:09:10
17 Karoliina Räsänen P-Union N18 s.a
18 Maria Viitahalme P-P N-Elite s.a
19 Heljä Korhonen IK-32 N18 2:10:21
20 Mariel Kunnari OPP N18 s.a
21 Niko Tikander LprP M16 2:23:28
22 Olga Bernitz CCH N-Elite 2:24:02
23 Örjan Träskböle Kraft M16 2:24:40
24 Elina Kivioja CCH N-Elite s.a
25 Hanna Salmela TuUL N-Elite 2:25:14
Kesk.
Åsa Rehnstrand Akilles N18
Heidi Räihä Akilles N-Elite
Heli Luoma CC Tailwind N-Elite
Johanna Eloranta KangKi N-Elite
Paavo Paajanen KoPy M16
30 lähti