Avantti-Cup / Keinukallio / 24.8.2004 / 14km

aurinkoista, rata osittain märkä, +16 astetta, tuuli 170-2

KAIKKI KILPAILIJAT

sija nimi aika kier. luokka seura
1 Matias Hannus 47:23:00 5 Elite Akilles
2 Per-Gustav Wickström 48:22:00 5 Elite TuUl
3 Jussi Kallioniemi 48:37:00 5 Elite MTBCF
4 Tuomas Turunen 49:02:00 5 Elite CCH
5 Jere Karjalainen 49:11:00 5 M30 KorsKa
6 Marko Tulkki 50:05:00 5 M30 MäU
7 Björn Jordas 51:39:00 5 Elite SV
8 Panu Vainio 51:41:00 5 M30 MTBCF
9 Otto Vuotila 52:47:00 5 M18 RKV
10 Jouni Pohjolainen 52:55:00 5 M30 Zeus
11 Markku Piitulainen 54:40:00 5 M40 Zeus
12 Kristian Alatalo 56:26:00 5 M40 Zeus
13 Petri Lindqvist 56:53:00 5 Harraste MCT
14 Jarkko Lappalainen 57:18:00 5 Elite RKV
15 Petri Palander 58:22:00 5 M30 CCH
16 Maleena Lamminsalo 59:28:00 5 N SV
17 Jari Kulmala 47:34:00 4 M40 IK-32
18 Timo Marttinen 47:39:00 4 Harraste MCT
19 Jukka Matikainen 49:20:00 4 Harraste Zeus
20 Jenni Vapaaoksa 50:12:00 4 N MTBCF
21 Matti Järvinen 54:10:00 4 Harraste Zeus
22 Jonna Somervuori 55:29:00 4 N18 IK-32
23 Jukka Somervuori 57:04:00 4 M50 IK-32
24 Elena Lamminsalo 57:34:00 4 N SV
DNF Lasse Hurmalainen DNF DNF M30 TWD


ELITE

sija nimi aika kier. luokka seura
1 Matias Hannus 47:23:00 5 Elite Akilles
2 Per-Gustav Wickström 48:22:00 5 Elite TuUl
3 Jussi Kallioniemi 48:37:00 5 Elite MTBCF
4 Tuomas Turunen 49:02:00 5 Elite CCH
5 Björn Jordas 51:39:00 5 Elite SV
6 Jarkko Lappalainen 57:18:00 5 Elite RKV

M18
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Otto Vuotila 52:47:00 5 M18 RKV

M30
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Jere Karjalainen 49:11:00 5 M30 KorsKa
2 Marko Tulkki 50:05:00 5 M30 MäU
3 Panu Vainio 51:41:00 5 M30 MTBCF
4 Jouni Pohjolainen 52:55:00 5 M30 Zeus
5 Petri Palander 58:22:00 5 M30 CCH
Lasse Hurmalainen DNF DNF M30 TWD

M40
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Markku Piitulainen 54:40:00 5 M40 Zeus
2 Kristian Alatalo 56:26:00 5 M40 Zeus
3 Jari Kulmala 47:34:00 4 M40 IK-32

M50
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Jukka Somervuori 57:04:00 4 M50 IK-32

NAISET
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Maleena Lamminsalo 59:28:00 5 N SV
2 Jenni Vapaaoksa 50:12:00 4 N MTBCF
3 Jonna Somervuori 55:29:00 4 N18 IK-32
4 Elena Lamminsalo 57:34:00 4 N SV

HARRASTE
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Petri Rindqviist 56:53:00 5 Harraste MCT
2 Timo Marttinen 47:39:00 4 Harraste MCT
3 Jukka Matikainen 49:20:00 4 Harraste Zeus
4 Matti Järvinen 54:10:00 4 Harraste Zeus

M/N10
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Konsta Mäkinen 12:14 1 M/N10 CCH
2 Joel Närhi 12:38 1 M/N10 KorsKa
3 Sasu Halme 21:17 1 M/N10 SV

M/N12
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Jani Sandelin  12:54 1 M/N12 CCH
2 Suvi Halme 13:14 1 M/N12 SV
3 Alexsander Hindsberg 13:18 1 M/N12 SV

M/N14
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Samuel Halme 22:18 2 M/N14 SV
2 Laura Lilja 24:03 2 M/N14 IK-32
3 Oskar Skyttä 24:40 2 M/N14 KorsKa

M/N16
sija nimi aika kier. luokka seura
1 Teemu Viholainen 30:18 3 M/N16 CCH
2 Ilkku Olkkonen 30:19 3 M/N16 RKV
3 Aino Huxei 40:29 3 M/N16 IK-32