1. KAUHAJOEN MAANTIEAJOT 13.6.2004

TULOKSET
N-10 13 km

1 Laura Vainonpää Kauhajoen Karhu 26.17
2 Jeannette Söderholm IF Sibbo Vargarna 26.57
3 Emilia Bomberg Porvoon Akilles 29.09
4 Liisa Ahonen Tampereen Pyörä-Union 29.50
5 Kaarina Arvo Turun Urheiluliitto 30.04
6 Katriina Hongisto Oulun Tarmo 30.14
7 Eveliina Sarismala Pyörä-Pojat 32.13
8 Laura Hakola Kauhajoen Karhu 33.35
9 Riia-Mari Törmänen Cyclos Kuusamo 34.07
10 Julia Leppälä Kauhajoen Karhu 35.14
11 Anniina Antila Kauhajoen Karhu 39.14

M-10 13 km
1 Topias Niemelä Kauhajoen Karhu 26.17
2 Oskari Vainonpää Kauhajoen Karhu 28.32
3 Waltteri Salonen Kauhajoen Karhu 28.32
4 Janne Viljanmaa Kauhajoen Karhu 29.56
5 Teemu Huhtasaari Kauhajoen Karhu 31.32
6 Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 31.32

N-12 13 km
1 Kaisa Heikkilä Cyclos Kuusamo 26.16
2 Henna Pukkila Kauhajoen Karhu 26.30
3 Rosa Törmänen Cyclos Kuusamo 26.57
4 Madli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 27.47
5 Anna-Mari Saarinen Turun Urheiluliitto 29.13

M-12 13 km
1 Sam Lindqvist IF Sibbo Vargarna 24.42
2 Lassi Lilleberg Laihian Luja 24.42
3 Topias Kukkonen Kiimingin Riento 24.42
4 Teemu Syrjä Jurvan Urheilijat 24.51
5 Miika Syrjä Jurvan Urheilijat 24.51
6 Juho Heittola Kauhajoen Karhu 24.57
7 Tapio Soini Kauhajoen Karhu 26.17

N-14 28 km
1 Diana Westermark IF Sibbo Vargarna 43.00
2 Miimu Paavola Pyörä-Pojat 43.00
3 Anniina Syrjä Jurvan Urheilijat 43.00
4 Hanna Peltola Porin Tarmo 47.14
5 Riinamaria Hongisto Oulun Tarmo 48.44
6 Linnea Louhi Turun Urheiluliitto 54.11
7 Virva Koski Turun Urheiluliitto 54.14

M-14 28 km
1 Jaakko Huhtasaari Kauhajoen Karhu 43.00
2 Jari Peltomaa Kauhajoen Karhu 43.00
3 Miika Pakarinen Turun Urheiluliitto 43.00
4 Juuso Saarenpää Kauhajoen Karhu 43.00
5 Roope Törmänen Cyclos Kuusamo 43.00
6 Joonas Kukkonen Kiimingin Riento 43.00
7 Daniel Bomberg Porvoon Akilles 43.00
8 Tapio Arvo Turun Urheiluliitto 43.00
9 Niklas Ehrstedt IK-32 43.00
10 Janne Hoppendorff Kauhajoen Karhu 43.00

N-16 28 km
1 Oona Tasto Turun Urheiluliitto 43.00
2 Jenni Kukkonen Kiimingin Riento 43.00
3 Susanne Smedman IF Kraft 43.00
4 Jenni Vuoto Jurvan Voima 43.08
5 Sabina Westermark IF Sibbo Vargarna 46.25

M-16 56 km
1 Juha Viljanmaa Kauhajoen Karhu 1.28.31

N-18 56 km
1 Elisa Arvo Turun Urheiluliitto 1.28.31
2 Heidi Pukkila Kauhajoen Karhu 1.28.31

Naiset 56 km
1 Hanna Salmela Turun Urheiluliitto 1.28.31
2 Aino Laurio Cycle Club Helsinki 1.28.31
3 Virva Leppänen CC Picaro 1.40.37

N-30 56 km
1 Anne Rautio Turun Urheiluliitto 1.28.37
2 Mari Mäki-Kullas Kangasalan Kisa 1.31.49

N-35 56 km
1 Heli Matikainen Piikkiön Kehitys 1.28.31

Miehet 112 km
1 Mikko Mäki-Kullas Kangasalan Kisa 2.50.09
2 Tiina Boman Chebici Team 2.50.09
3 Teemu Toivanen Kuopion Pyöräilyseura 2.50.09
4 Teemu Lemmettylä Chebici Team 2.50.17
5 Timo Kalliomäki Koiviston Isku 2.50.17

M-30 112 km
1 Jouko Mäkelä Tampereen Yritys  
2 Tapio Viinikka Hämeenlinnan Tarmo 2.50.09
3 Kari Helin Cycle Club Helsinki 2.50.09
4 Jari Berghem CC Tailwind 2.50.09
5 Tommi Mäkinen Mynämäen Toverit 2.50.17

M-35 112 km
1 Asko Sneck IK-32 2.50.09
2 Pekka Leppämäki Seinäjoen Pyöräpojat-56 2.50.09
3 Ossi Törmänen Cyclos Kuusamo 2.50.09
4 Petteri Ellilä Oulun Tarmo 2.50.09

M-40 84 km
1 Kari Raivio CC Picaro 2.06.17
2 Jarkko Saarinen Turun Urheiluliitto 2.06.17

M-45 84 km
1 Ole Blomback Jurvan Urheilijat 2.01.09
2 Alf Blomback Jurvan Urheilijat 2.01.09
3 Hannu Savolainen Hämeenlinnan Tarmo 2.06.17
4 Markku Laamanen Järvenpään pyöräilijät 2.06.17
5 Heikki Sundström Mikkelin Pyöräilijät 2.06.17
6 Heikki Kukkonen Kiimingin Riento 2.06.17

M-50 84 km
1 Jaakko Tanskanen Cycle Club Helsinki 2.01.09
2 Harri Martinpelto Järvenpään pyöräilijät 2.06.17
3 Rauni Eklund Hämeenlinnan Tarmo 2.06.17
4 Tuomo Pelttari Cyclos Kuusamo 2.06.17
5 Christer Gren Porvoon Akilles 2.10.33
6 Jorma Vuorinen Säkylän Yritys 2.10.33

M-55 84 km
1 Jukka Oksanen Piikkiön Kehitys 2.06.17
2 Pentti Salminen CC Tailwind 2.06.17
3 Ulf Stenström Cycle Club Helsinki 2.06.17
4 Olavi Kaarela Cycle Club Helsinki 2.06.17
5 Seppo Hovi Tampereen Pyörä-Union 2.06.17
6 Jukka Rintala Porin Tarmo 2.10.33
7 Eero Suominen Piikkiön Kehitys 2.20.57

M-60 56 km
1 Taisto Candolin Porin Tarmo 1.39.50
2 Klaus Vuorinen Piikkiön Kehitys 1.39.50

M-65 28 km
1 Koitto Mäntylä Piikkiön Kehitys 42.25
2 Reijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 43.00
3 Kauko Aalto Jurvan Voima 44.12

M-70 28 km
1 Kaarlo Vartiamäki Killinkosken Myrsky 47.35
2 Onni Lehtilä Piikkiön Kehitys 54.36
3 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 57.48