14. KAUHAJOKI TEMPO 12.6.2004

TULOKSET

N-10 5 km Aika
1 Jeannette Söderholm IF Sibbo Vargarna 09:52,0
2 Laura Vainonpää Kauhajoen Karhu 10:03,0
3 Liisa Ahonen Tampereen Pyörä-Union 10:39,0
4 Emilia Bomberg Porvoon Akilles 10:52,0
5 Anna Lahti Kälviän Tarmo 11:06,0
6 Laura Hakola Kauhajoen Karhu 11:14,0
7 Katriina Hongisto Oulun Tarmo 11:21,0
8 Kaarina Arvo Turun Urheiluliitto 11:27,0
9 Eveliina Sarismala Pyörä-Pojat 11:28,0
10 Julia Leppälä Kauhajoen Karhu 12:00,0
 
M-10 5 km
1 Topias Niemelä Kauhajoen Karhu 09:52,0
2 Mikko Kauppila Pyörä-Pojat 09:57,0
3 Waltteri Salonen Kauhajoen Karhu 10:51,0
4 Oskari Vainonpää Kauhajoen Karhu 11:05,0
5 Teemu Huhtasaari Kauhajoen Karhu 11:08,0
6 Marco-Tapani Niemi Tampereen Yritys 11:15,0
7 Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 11:39,0
8 Janne Viljanmaa Kauhajoen Karhu 11:41,0
 
N-12 5 km
1 Janina Kulmala Turun Urheiluliitto 09:39,0
2 Henna Pukkila Kauhajoen Karhu 10:06,0
3 Minttu Kauppila Pyörä-Pojat 10:23,0
4 Anna-Mari Saarinen Turun Urheiluliitto 10:26,0
5 Janna-Carla Niemi Tampereen Yritys 10:32,0
6 Kaisa Heikkilä Cyclos Kuusamo 10:33,0
7 Madli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 10:43,0
8 Liisa Kuuloja Pyörä-Pojat 10:57,0
 
M-12 5 km
1 Topias Kukkonen Kiimingin Riento 09:07,0
2 Sam Lindqvist IF Sibbo Vargarna 09:17,0
3 Olli Teivaala Pyörä-Pojat 09:26,0
4 Teemu Syrjä Jurvan Urheilijat 09:51,0
5 Miika Syrjä Jurvan Urheilijat 09:52,0
6 Juho Heittola Kauhajoen Karhu 10:02,0
7 Tapio Soini Kauhajoen Karhu 10:14,0
 
N-14 10 km
1 Diana Westermark IF Sibbo Vargarna 17:40,0
2 Anniina Syrjä Jurvan Urheilijat 18:09,0
3 Eeva Teivaala Pyörä-Pojat 18:13,0
4 Miimu Paavola Pyörä-Pojat 18:15,0
5 Hanna Peltola Porin Tarmo 18:54,0
6 Eveliina Kuuloja Pyörä-Pojat 19:31,0
7 Jenni Laine Mynämäen Toverit 19:43,0
8 Linnea Louhi Turun Urheiluliitto 19:56,0
9 Hanna Konttinen Voikkaan Viesti 20:02,0
10 Riinamaria Hongisto Oulun Tarmo 20:16,0
11 Virva Koski Turun Urheiluliitto 21:57,0
 
M-14 10 km
1 Joonas Kukkonen Kiimingin Riento 16:32,0
2 Jaakko Huhtasaari Kauhajoen Karhu 16:43,0
3 Jari Peltomaa Kauhajoen Karhu 16:44,0
4 Daniel Bomberg Porvoon Akilles 17:06,0
5 Tapio Arvo Turun Urheiluliitto 17:25,0
6 Juuso Saarenpää Kauhajoen Karhu 17:46,0
7 Janne Hoppendorff Kauhajoen Karhu 18:24,0
 
N-16 10 km
1 Emma Peltola Porin Tarmo 16:43,0
2 Jenni Kukkonen Kiimingin Riento 17:16,0
3 Mirka Muilu Pyörä-Pojat 17:38,0
4 Oona Tasto Turun Urheiluliitto 17:50,0
5 Susanne Smedman IF Kraft 18:10,0
6 Sabina Westermark IF Sibbo Vargarna 18:14,0
 
M-16 20 km
1 Juha Viljanmaa Kauhajoen Karhu 33:18,0
2 Jussi Laine Mynämäen Toverit 35:43,0
 
N-18 20 km
1 Elisa Arvo Turun Urheiluliitto 34:03,0
2 Heidi Pukkila Kauhajoen Karhu 34:30,0
3 Petra Vitans IF Kraft 36:53,0
 
M-18 20 km
1 Joona Kulmala Turun Urheiluliitto 28:10,0
 
Naiset 20 km
1 Aino Laurio Cycle Club Helsinki 31:16,0
2 Leena Haavisto Tampereen Pyörä-Union 31:54,0
3 Hanna Salmela Turun Urheiluliitto 32:41,0
4 Virva Leppänen CC Picaro 33:00,0
 
N-30 20 km
1 Anne Rautio Turun Urheiluliitto 30:22,0
2 Rita Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 39:08,0
 
N-35 20 km
1 Pirjo Konttinen Voikkaan Viesti 37:23,0
 
Miehet 27 km
1 Aki Turunen Cycle Club Helsinki 35:31,0
2 Marko Törmänen IK-32 35:45,0
3 Jussi Joensuu Cycle Club Helsinki 35:50,0
4 Timo Kalliomäki Koiviston Isku 36:53,0
5 Lauri Teivaala Pyörä-Pojat 38:20,0
6 Antti Hööpakka Laihian Luja 39:17,0
7 Mikko Mäki-Kullas Kangasalan Kisa 39:44,0
8 Jani Ylinen Killinkosken Myrsky 40:30,0
 
M-30 27 km
1 Teemu Jaakkola Ruskon Yritys 37:10,0
2 Samu Ilonen Turun Urheiluliitto 38:12,0
3 Tomi Andersson Piikkiön Kehitys 39:09,0
4 Kari Helin Cycle Club Helsinki 39:21,0
5 Jari Berghem CC Tailwind 40:31,0
6 Tapio Viinikka Hämeenlinnan Tarmo 42:41,0
7 Tommi Mäkinen Mynämäen Toverit 43:16,0
 
M-35 27 km
1 Petri Valkama Cycle Club Helsinki 37:56,0
2 Asko Sneck IK-32 38:53,0
3 Markku Aninko Teuvan Rivakka 39:37,0
4 Markku Mäkelä Killinkosken Myrsky 39:51,0
5 Pekka Leppämäki Seinäjoen Pyöräpojat-56 40:07,0
6 Janne Vanhala GIF 46:10,0
 
M-40 27 km
1 Kari Kasanen IK-32 38:22,0
2 Harry Riddar IF Kraft 38:43,0
3 Jarkko Saarinen Turun Urheiluliitto 39:58,0
4 Keijo Hongisto Oulun Tarmo 41:31,0
5 Ari Kansikas Kyröskosken Ponsi 43:27,0
 
M-45 27 km
1 Alf Blomback Jurvan Urheilijat 37:33,0
2 Ole Blomback Jurvan Urheilijat 38:01,0
3 Jorma Kuronen Sukevan Kisa 39:15,0
4 Jukka Hautamäki Laihian Luja 39:52,0
5 Jari Hautasaari Oulun Tarmo 40:21,0
6 Hannu Savolainen Hämeenlinnan Tarmo 40:22,0
7 Markku Laamanen Järvenpään pyöräilijät 41:24,0
8 Heikki Kukkonen Kiimingin Riento 43:23,0
 
M-50 27 km
1 Jaakko Tanskanen Cycle Club Helsinki 38:27,0
2 Harri Martinpelto Järvenpään pyöräilijät 38:33,0
3 Rauni Eklund Hämeenlinnan Tarmo 38:41,0
4 Pauli Töllinen CC Tailwind 38:52,0
5 Jorma Vuorinen Säkylän Yritys 40:06,0
6 Tuomas Ruokolainen CC Tailwind 40:34,0
7 Tuomo Pelttari Cyclos Kuusamo 40:36,0
8 Seppo Peltola Pyörä-68 42:26,0
9 Osmo Tiikkainen Sukevan Kisa 43:14,0
10 Christer Gren Porvoon Akilles 44:08,0
 
M-55 27 km
1 Urho Paju Tampereen Pyörä-Union 38:32,0
2 Olavi Kaarela Cycle Club Helsinki 38:52,0
3 Ulf Stenström Cycle Club Helsinki 39:26,0
4 Matti Tanttu Cycle Club Helsinki 39:36,0
5 Pentti Salminen CC Tailwind 39:47,0
6 Seppo Hovi Tampereen Pyörä-Union 39:58,0
7 Lasse Suomi Killinkosken Myrsky 40:22,0
8 Jukka Oksanen Piikkiön Kehitys 41:10,0
9 Johannes Leppänen CC Picaro 42:05,0
10 Eero Suominen Piikkiön Kehitys 44:02,0
11 Jukka Rintala Porin Tarmo 44:45,0
12 Markku Jylhä Kälviän Tarmo 53:22,0
 
M-60 27 km
1 Matti Raittila Tampereen Pyörä-Union 43:54,0
2 Taisto Candolin Porin Tarmo 45:40,0
3 Klaus Vuorinen Piikkiön Kehitys 55:54,0
 
M-65 27 km
1 Koitto Mäntylä Piikkiön Kehitys 42:05,0
2 Reijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 44:44,0
3 Kauko Aalto Jurvan Voima 46:51,0
 
M-70 27 km
1 Kaarlo Vartiamäki Killinkosken Myrsky 50:10,0
2 Onni Lehtilä Piikkiön Kehitys 53:16,0
3 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1:05:33