Kilpailun järjestäjä Velodrom 80
Kultainen Kampi to. 3.6.2.004
Helsingin Velodrom
Nuorisoratakilpailut
N10 Seura 500 m pist. Austr.T.A pist. yht.  
1. Söderholm Jeanette SibbV 55.11 4. 2.15.85 4. 8  
2. Emilia Riikonen IK-32 1.05.39 1. 2.30.54 2. 3  
3. Arvo Kaarina TuUL 1.02.56 2. ylösajo 1. 3  
M10
1. Mäkinen Konsta CCH 53.91 3. 2.20.28 3. 6  
2. Riihelä Ville-Oskari TWD 56.70 1. luovutus 0 1  
N12
1. Aaltio Iiris IK-32 52.16 3. 2.16.22 3. 6  
2. Saarinen Annamari TuUL 52.52 1. 2.17.95 1. 2  
M12
1. Sandelin Jani CCH 47.20 5. 2.01.37 5. 10  
2. Lindgvist Sam SibbV 49.85 3. 2.05.99 3. 6  
3. Tenkula Aleksi IK-32 53.72 1. 2.10.52 2. 3 viim.matk.ratk.
4. Bergman Dick Sibb.V 52.05 2. 2.12.08 1. 3  
N14
1. Westermark Diana SibbV 47.14 4. 1.55.48 6. 10 viim.matk.ratk.
2. Lilja Laura IK-32 46.30 6. 1.58,66 4. 10  
3. Ståhl Carin SibbV 49.27 3. 2.05.79 3. 6  
4. Koski Virva TuUL 49.97 2. 2.07,93 2. 4  
5. Louhi Linnea TuUL 51.77 1. ylösajo 1. 2  
M14
1. Mäkelä Mikko PoPyKa 43.56 7. 1.47.10 7. 14  
2. Pakarinen Miika TuUL 44.80 5. 1.48.31 5. 10  
3. Kahila Ilari CCH 45.42 4. 1.54.41 4. 8  
4. Arvo Tapio TuUL 48.00 2. 1.54.77 3. 5  
5. Nieminen Erno CCH 47.78 3. W.W ylösajo 1. 4  
6. Ehrstedt Niklas IK-32 49.35 1. ylösajo 2. 3  
N16
1. Somervuori Jonna IK-32 45.43 6. 1.52.50 6. 12  
2. Tenkula Silla IK-32 46.55 3. 1.56.42 4. 7  
3. Westermark Sabina SibbV 46.20 4. 2.00,71 2. 6  
4. Huxley Aino IK-32 47.82 1. 1.59.69 3. 4  
5. Tasto Oona TuUL 47.02 2. 2.02.61 1. 3  
M16
1. Aaltio Risto IK-32 38.29 6. 1.35.84 6. 12  
2. Sykäri Oscar IK-32 42.50 3. 1.43.00 4. 7  
3. Rajakangas Mikko PoPyKa 42.95 2. 1.46.60 3. 5  
4. Pitkänen Panu IK-32 40.48 4. ylösajo 1. 5  
5. Nieminen Iiro CCH 46.34 1. 1.46.80 2. 3  
Kilpailun ulkopuolella ajoi 500 m Elisa Arvo, TuUL, 41:95
Pudotusajo, alle 16 vuotiaille avoin.
1. Aaltio Risto IK-32 5.48.31
2. Sykäri Risto IK-32
3. Mikko Rajakangas PoPyKa
4. Mikko Mäkelä PoPyKa
5. Pitkänen Panu IK-32
6. Elisa Arvo TuUL
7. Somervuori Jonna IK-32
8. Ehrnstedt Niklas IK-32
9. Nieminen Erno CCH
10. Kahila Ilari CCH

 

Nuorisoviesti 3 X 400 m

Kultainen kampi 3.6.2004

1. Sibbo Vargarna 1
Sam Lindgvist, Diana Westermark, Sabina Westerholm
1.55.72
2. Turun Urheiluliitto 2
Ann-Mari Saarinen, Tapio Arvo, Miika Pakarinen
1.57.56
3. Idrottsklubben -32 1
Silla Tenkula, Laura Lilja, Aleksi Tenkula
1.58.25
4. Turun Urheiluliitto 1
Linnea Louhi, Nirva Koski, Oona Tasto
1.58.62
5. Cycle Club Helsinki
Konsta Mäkinen, Jani Sandelin, Erno Nieminen
2.00.34
6. Idrottsklubben -32 2
Jonna Somervuori, Niklas Ehrstedt, Iiris Aaltio
2.00.54
7. Porin Pyörä-Karhut/Turun Urheiluliitto
Mikko Mäkelä, Mikko Rajakangas, Kaarina Arvo
2.01.30
8. Cycle Club Helsinki/Idrottsklubben -32
Aino Huxley, Ilari Kahila, Emilia Riikonen
2.02.82
9. Sibbo Vargarna 2
Jeanette Söderholm,Dick Bergman,  Carin Ståhl
2.04.73