LAHTI GP 4.6.2004 TULOKSET Kilpailu nro 24
Järjestäjä: CC Tailwind

Luokka: M-Elite (avoin)

Kilpailu: Kriterium 1 h + 5 kierr, linja-ajo

Sij. Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 KANANEN Kimmo Team Bianchi Nordic 1:10:23
2 CARLSTRÖM Kjell Amore & Vita - Beretta 1:10:23
3 INGEVALDSSON Jesper Team Bianchi Nordic 1:10:23
4 VEIKKANEN Jussi  TWD-Länken 1:11:38
5 KARGU Oskari Team Kalev Chocolate-Merida  1:11:38
6 WESOLY Marek Amore & Vita - Beretta s.a.
7 HOLMKVIST Jonas Team Bianchi Nordic s.a.
8 VESA Jani Chebici-Team  s.a.
9 AUSTA Caspar Viron U23-maajoukkue s.a.
10 LEHTIMÄKI Toni Tampereen Pyörä-Pojat s.a.
11 STENSTRÖM Oscar CC Helsinki s.a.
12 CARLSSON Mattias Team Bianchi Nordic s.a.
13 VILEN Mika CC Helsinki s.a.
14 VESTBY Martin Team Bianchi Nordic s.a.
15 KORKKA Jarno P-68 s.a.
16 MANDRI Rene Viron U23-maajoukkue s.a.
17 NIEMINEN Mika Lahden Kaleva s.a.
18 HYYTIÄINEN Olli  Chebici-Team  s.a.
19 SOUTHAM Tom Amore & Vita - Beretta s.a.
20 SANTAVIRTA Robin Chebici-Team  s.a.
21 ROSSI Jussi  TWD-Länken s.a.
22 PAJARI Matti CC Helsinki s.a.
23 SILTANEN Mikko Turun Urheiluliitto s.a.
24 LEBEDEV Andri Team Kalev Chocolate-Merida  s.a.
25 POSIO Juha CC Helsinki s.a.
26 AALTO Mikko Jurvan Voima s.a.
27 HILTUNEN Sami TWD-Länken s.a.
28 KAKKO Juha Kouvolan Pyöräilijät s.a.
29 JOKIVUORI Petri Chebici-Team  s.a.
30 LJUNGBLAD Jonas Amore & Vita - Beretta s.a.
31 MROZ Mateusz Amore & Vita - Beretta s.a.
32 LELAY David TWD-Länken s.a.
33 HEINIKAINEN Jukka TWD-Länken s.a.
34 MANSNER Jan-Magnus TWD-Länken s.a.
35 LAPTSENKOV Andrei Team Kalev Chocolate-Merida  s.a.
36 KASK Gilber Viron U23-maajoukkue s.a.
HÄNNINEN Janne TWD-Länken DNF
OJAVEE Mart  Team Kalev Chocolate-Merida  DNF
POLDMA Mirko Team Kalev Chocolate-Merida  DNF
IGOR Zorin CFC DNF
PROUS Priit Team Kalev Chocolate-Merida  DNF
MAIMRE Raivo Viron U23-maajoukkue DNF
VARALA Janne Jurvan Voima DNF
VÄINSALU Kert Viron U23-maajoukkue DNF
SALERMO Marek CC Helsinki DNF
STRÖMSHOLM Jani CC Helsinki DNF
PORVALI Vesa  Chebici-Team  DNF
TEIVAALA Eero Tampereen Pyörä-Pojat DNF
TEIVAALA Lauri Tampereen Pyörä-Pojat DNF
TIMMERBACKA Juhani Tampereen Pyörä-Pojat DNF
ÄIJÄLÄ  Antti Tampereen Pyörä-Pojat DNF
JÄÄSKELÄINEN Pekka Turun Urheiluliitto DNF
MÖLSÄ Jaakko Turun Urheiluliitto DNF
NISSILÄ  Antti IK-32 DNF
BERGROTH Jonas IK-32 DNF
GUSTAFSSON Karo Koiviston Isku DNF
TALLSTEN Pär Porvoon Akilles DNF
VALVAS Vahur  Team Kalev Chocolate-Merida  OVL
POLAKOVS Martins Team Kalev Chocolate-Merida  OVL
GORNISHEFF Artur Viron U23-maajoukkue OVL
TOMPERI Jussi  Turun Urheiluliitto OVL
HEIKKILÄ Juho Cyclos Kuusamo OVL
NIEMI Jarkko Tampereen Yritys OVL
PUURAM Romet Viron U23-maajoukkue DNS
SANTAOJA Tero CC Helsinki DNS
HÄMEENAHO Tero Chebici-Team DNS
Lähti: 63
Keskeytti: 27
Maaliin: 36
Välikirien voittajat
Sukunimi Etunimi Seura  
1. kiri VESTBY Martin Team Bianchi Nordic  
2. kiri CARLSSON Mattias Team Bianchi Nordic  
3. kiri KANANEN Kimmo Team Bianchi Nordic  
4. kiri CARLSTRÖM Kjell Amore & Vita - Beretta  
5. kiri INGEVALDSSON Jesper Team Bianchi Nordic  
6. kiri CARLSTRÖM Kjell Amore & Vita - Beretta  
7. kiri KANANEN Kimmo Team Bianchi Nordic  
8. kiri CARLSTRÖM Kjell Amore & Vita - Beretta  
9. kiri INGEVALDSSON Jesper Team Bianchi Nordic  
Lahdessa 4.6.2004
Timo Luostarinen, ylituomari