sija   sarja seura Aika
1 Vastaranta Mikko miehet Pyörä-Pojat 1:40:47
2 Jäppinen Eero miehet MiPy 1:41:27
3 Hietala Jukka miehet HLTARMO 1:41:53
4 Kaarlampi Erik miehet KoPy 1:45:48
5 Turunen Aki miehet CCH 1:46:46
6 Heinikainen Jari miehet CCH 1:47:23
7 Suurkuukka Aki miehet LprPy 1:47:37
8 Turunen Tuomas miehet CCH 1:47:37
9 Mustonen Timo miehet KuoPs 1:47:42
10 Kallioniemi Jussi miehet MTBCF 1:48:21
11 Munnukka Antti miehet HLTARMO 1:51:26
12 Jordas Björn miehet SibbV 1:52:16
13 Nieminen Tommi miehet JyPs 1:52:25
14 Koljonen Markku miehet KUOPYS 1:53:34
15 Tompuri Tuomo miehet Kuopio 1:53:44
16 Perttilä Tommi miehet Kotka 1:54:00
17 Ahonen Erkki miehet Hukkasuunta 1:55:37
18 Hiltunen Paavo miehet KangKi 1:56:19
19 Kasanen Risto miehet LuistavaPolku 1:58:22
20 Pakkanen Jarkko miehet KaupinKanuunat 1:59:25
21 Mursu Jaakko miehet KUOPYS 1:59:26
22 Kattelus Kimmo miehet PPP-97 1:59:38
23 Vainio Panu miehet MTBCF 2:01:20
24 Hirsimäki Harri miehet FiPy 2:02:20
25 Ervast Marko miehet LuistavaPolku 2:02:42
26 Lappalainen Jarkko miehet RiiKV 2:02:54
27 Koivisto Mikko miehet KangKi 2:04:41
28 Häkämies Jukka miehet CCH 2:07:26
29 Nyman Petri miehet SnigelSpeed 2:09:08
30 Raunio Mikko miehet Helsinki 2:10:08
31 Urpalainen Jarkko miehet HaminanKesport 2:10:17
32 Leino Pasi miehet LprPy 2:10:36
33 Silvenius Markku miehet TailWind 2:11:07
34 Tuominen Petri miehet LuistavaPolku 2:16:50
35 Äijö Aleksi miehet TEAMHaukka 2:17:11
36 Kitunen Jouni miehet HaminanKesport 2:19:08
37 Kemppainen Ville miehet TEAMHaukka 2:19:54
38 Pasanen Tero miehet SnigelSpeed 2:21:35
39 Yli-kujala Harri miehet CCH 2:24:04
40 Ruohola Jani miehet Espoo 2:30:07
41 Skog Christer miehet KoPy 2:31:02
42 Kiijärvi Teemu miehet MiPy 2:34:47
43 Lila Timo miehet RedMountainBikers 2:35:06
44 Piispanen Antti miehet KahvimaanOwerkill 2:42:22
sija  
1 Ketonen Carina naiset   1:57:48
2 Lamminsalo Maleena naiset SibbV 2:11:31
3 Vapaaoksa Jenni naiset MTBCF 2:20:02
4 Matikainen Heli naiset PIKE 2:23:38
5 Tommola Hanna naiset OriToive 2:30:50

 

sija M-18
1 Alus Markku m-18 MTBCF 1:52:51
2 Uitto Pauli m-18 KoPy 2:01:19
3 Tikander Niko m-18   2:10:57
sija M-40
1 Valkama Jari m-40 HLTARMO 1:52:23
2 Savolainen Hannu m-40 HLTARMO 1:55:00
3 Saari Ismo m-40 PPP-97 1:59:29
4 Lehtinen Juha m-40 PPP-97 1:59:00
5 Moisio Ari m-40 MPCF 2:00:36
6 Kattelus Keijo m-40 HaminanKesport 2:01:57
7 Jokela Jukka m-40 Haukipudas 2:06:55
8 Birling Jari m-40 Ik-32 2:23:37
9 Tikander Rune  m-40   2:30:20
10 Taari Tommi m-40 KoPy 2:47:03
sija Harraste
1 Kokkonen Rauno harraste   0:59:28
2 Toukkari Jari harraste Mäntsälä 1:21:22
3 Pajulehto Aki harraste Nummela 1:23:15
4 Kareinen Kari harraste LprPy 1:30:16

Joukkuekilpailu

1 Kasanen Risto miehet LuistavaPolku 1:58:22
1 Ervast Marko miehet LuistavaPolku 2:02:42
1 Tuominen Petri miehet LuistavaPolku 2:16:50
2 Kattelus Keijo m-40 HaminanKesport 2:01:57
2 Urpalainen Jarkko miehet HaminanKesport 2:10:17
2 Kitunen Jouni miehet HaminanKesport 2:19:08