Tulokset 53 km
Sij. Nimi Luokka Seura/Paikkakunta Aika
1 Erik Kaarlampi Miehet Kouvolan Pyöräilijät 2:10:45
2 Eero Jäppinen Miehet Mikkelin Pyöräilijät 2:15:25
3 Per-Gustav Wikström Miehet TuUL 2:20:12
4 Tommi Nieminen Miehet JyPs 2:22:18
5 Marko Tulkki Miehet Mänsälän Urheilijat 2:23:14
6 Markku Silvenius Miehet CC Tailwind 2:27:04
7 Jussi Kallioniemi Miehet MTBCF 2:28:05
8 Pauli Uitto M18 KoPy 2:29:40
9 Jari Valkama M40 Hämeenlinnan Tarmo 2:30:00
10 Panu Vainio Miehet MTBCF 2:30:35
11 Rauno Kokkonen M40 Hämeenlinnan 2:31:56
12 Markku Piitulainen M40 Pyöräilyseura Zeus 2:33:25
13 Paavo Hiltunen Miehet Kangasalan Kisa 2:33:27
14 Kreu Maisniemi Miehet Team Intersport 2:34:12
15 Timo Vennonen Miehet CCH 2:34:37
16 Jarno Sarmalahti M18 Kouvolan Pyöräilijät 2:35:45
17 Ossi Hahtela Miehet Hukkasuunta 2:36:14
18 Erkki Ahonen Miehet Hukkasuunta 2:36:44
19 Jouni Pohjolainen M40 Pyöräilyseura Zeus 2:37:05
20 Perttu Ilmarinen Miehet Kerava 2:38:38
21 Pasi Leino Miehet Lappeenrannan Pyöräilijät 2:41:13
22 Marko Ervast Miehet Luistava Polku 2:42:16
23 Eino Hänninen M40 Tainiokosken Tähti 2:42:17
24 Mikko Merisaari Miehet Ylipaine 2:43:39
25 Mikko Javanainen Miehet Heinola 2:43:39
26 Risto Kasanen Miehet Luistava Polku 2:43:57
27 Petteri Rahkola Miehet Espoo 2:45:32
28 Hannu Minkkinen M40 Pyöräilyseura Zeus 2:45:50
29 Harri Hirsimäki Miehet Finnairin Pyöräilijät 2:47:36
30 Janne Rantonen Miehet CCH 2:48:56
31 Petri Tuominen Miehet Luistava Polku 2:50:15
32 Tuukka Virtanen M18 Korson Kaiku 2:50:34
33 Sami Evilä Miehet Team Cahva 2:50:47
34 Ilkka Hakala M40 Lempäälä 2:52:11
35 Timo Marttinen Miehet MCT 2:52:33
36 Juha Seppälä Miehet   2:55:25
37 Arto Kainulainen Miehet Tyrans 2:56:00
38 Jani Ruohola Miehet Espoo 2:56:01
39 Taija Lyysky Naiset Mikkelin Pyöräilijät 2:56:30
40 Ville Kemppainen Miehet Team Haukka 2:57:08
41 Niko Tikander M-18 Lappeenrannan Pyöräilijät 2:57:09
42 Mikko Hyväri Miehet Helsinki 2:57:36
43 Aleksi Äijö Miehet Team Haukka 2:58:23
44 Mikko Kolehmainen M-18 Tuusulan VV 2:58:54
45 Olga Bernitz Naiset CCH 3:00:39
46 Antti Ojala M-40 TurSa 3:05:32
47 Rune Tikander M-40 Lappeenrannan Pyöräilijät 3:06:46
48 Jyrki Pietilä Miehet Hukkasuunta 3:10:18
49 Riikka Haataja Naiset   3:10:42
50 Jari Birling M40 IK-32 3:12:36
51 Sami Paajanen M18 Korson Kaiku 3:13:39
52 Teemu Evilä Miehet Team Cahva 3:15:45
53 Jari Toukkari Miehet   3:19:12
56 Tuukka Yli-Anttila Miehet Helsinki 4:32:02
55 Tuomas Yli-Anttila Miehet Helsinki 4:32:04
     Mikko Raunio Miehet Helsinki kesk.
 
Tulokset luokittain
1 Pauli Uitto M18 KoPy 2:29:40
2 Jarno Sarmalahti M18 Kouvolan Pyöräilijät 2:35:45
3 Tuukka Virtanen M18 Korson Kaiku 2:50:34
4 Niko Tikander M18 Lappeenrannan Pyöräilijät 2:57:09
5 Mikko Kolehmainen M18 Tuusulan VV 2:58:54
6 Sami Paajanen M18 Korson Kaiku 3:13:39
 
1 Jari Valkama M40 Hämeenlinnan Tarmo 2:30:00
2 Rauno Kokkonen M40 Hämeenlinnan 2:31:56
3 Markku Piitulainen M40 Pyöräilyseura Zeus 2:33:25
4 Jouni Pohjolainen M40 Pyöräilyseura Zeus 2:37:05
5 Eino Hänninen M40 Tainiokosken Tähti 2:42:17
6 Hannu Minkkinen M40 Pyöräilyseura Zeus 2:45:50
7 Ilkka Hakala M40 Lempäälä 2:52:11
8 Antti Ojala M40 TurSa 3:05:32
9 Rune Tikander M40 Lappeenrannan Pyöräilijät 3:06:46
10 Jari Birling M40 IK-32 3:12:36
 
1 Erik Kaarlampi Miehet Kouvolan Pyöräilijät 2:10:45
2 Eero Jäppinen Miehet Mikkelin Pyöräilijät 2:15:25
3 Per-Gustav Wikström Miehet TuUL 2:20:12
4 Tommi Nieminen Miehet JyPs 2:22:18
5 Marko Tulkki Miehet Mänsälän Urheilijat 2:23:14
6 Markku Silvenius Miehet CC Tailwind 2:27:04
7 Jussi Kallioniemi Miehet MTBCF 2:28:05
8 Panu Vainio Miehet MTBCF 2:30:35
9 Paavo Hiltunen Miehet Kangasalan Kisa 2:33:27
10 Kreu Maisniemi Miehet Team Intersport 2:34:12
11 Timo Vennonen Miehet CCH 2:34:37
12 Ossi Hahtela Miehet Hukkasuunta 2:36:14
13 Erkki Ahonen Miehet Hukkasuunta 2:36:44
14 Perttu Ilmarinen Miehet Kerava 2:38:38
15 Pasi Leino Miehet Lappeenrannan Pyöräilijät 2:41:13
16 Marko Ervast Miehet Luistava Polku 2:42:16
17 Mikko Merisaari Miehet Ylipaine 2:43:39
18 Mikko Javanainen Miehet Heinola 2:43:39
19 Risto Kasanen Miehet Luistava Polku 2:43:57
20 Petteri Rahkola Miehet Espoo 2:45:32
21 Harri Hirsimäki Miehet Finnairin Pyöräilijät 2:47:36
22 Janne Rantonen Miehet CCH 2:48:56
23 Petri Tuominen Miehet Luistava Polku 2:50:15
24 Sami Evilä Miehet Team Cahva 2:50:47
25 Timo Marttinen Miehet MCT 2:52:33
26 Juha Seppälä Miehet   2:55:25
27 Arto Kainulainen Miehet Tyrans 2:56:00
28 Jani Ruohola Miehet Espoo 2:56:01
29 Ville Kemppainen Miehet Team Haukka 2:57:08
30 Mikko Hyväri Miehet Helsinki 2:57:36
31 Aleksi Äijö Miehet Team Haukka 2:58:23
32 Jyrki Pietilä Miehet Hukkasuunta 3:10:18
33 Teemu Evilä Miehet Team Cahva 3:15:45
34 Jari Toukkari Miehet   3:19:12
35 Tuukka Yli-Anttila Miehet Helsinki 4:32:02
36 Tuomas Yli-Anttila Miehet Helsinki 4:32:04
  Mikko Raunio Miehet Helsinki kesk.
 
1 Taija Lyysky Naiset Mikkelin Pyöräilijät 2:56:30
2 Olga Bernitz Naiset CCH 3:00:39
3 Riikka Haataja Naiset   3:10:42
 
Joukkuekilpailu
1 Marko Ervast Miehet Luistava Polku 2:42:16
1 Risto Kasanen Miehet Luistava Polku 2:43:57
1 Petri Tuominen Miehet Luistava Polku 2:50:15
 
2 Ossi Hahtela Miehet Hukkasuunta 2:36:14
2 Erkki Ahonen Miehet Hukkasuunta 2:36:44
2 Jyrki Pietilä Miehet Hukkasuunta 3:10:18