Cycle Club Helsinki ry, Gary Fisfer MTB Marathon -cup
22.8. Luukkaa
Sija Nimi Luokka Seura Aika Joukkue
1. Mikko Vastaranta Miehet TP-P 1.55.31  
2. Erik Kaarlampi Miehet KoPy 1.55.40  
3. Eero Jäppinen Miehet MiPy 1.59.13  
4. Mathias Hannus Miehet Porvoon Akilles 2.05.56  
5. Tuomas Turunen Miehet CCH 2.10.07  
6. Per-Gustav Wickström Miehet TuUl 2.10.15  
7. Heikki Hammerberg M40 Heinolan MTBC 2.10.33  
8. Markku Koljonen Miehet KuoPys 2.12.40  
9. Mika Somppi Miehet Team PowerBar 2.14.38  
10. Jari Valkama M40 H:linnan Tarmo 2.15.39  
11. Ari Moisio M40   2.15.47  
12. Pekka Sammalisto M40 KangKi 2.15.52  
13. Jussi Kallioniemi Miehet MTBCF 2.17.15  
14. Timo Mustonen Miehet KuoPys 2.18.20  
15. Jaakko Mursu Miehet KuoPys 2.18.34  
16. Ronald Bäckström Miehet   2.19.41  
17. Pauli Uitto M18 KoPy 2.20.39  
18. Rauno Kokkonen M40 H:linnan Tarmo 2.20.54  
19. Sami Soidinsalo Miehet Vantaa 2.21.23  
20. Markku Piitulainen M40 Zeus 2.21.24 Zeus
21. Ville Reinikainen Miehet Hki 2.22.06  
22. Vesa-Matti Kleemola Miehet Vantaa 2.23.09  
23. Jukka Hartonen Miehet Hki 2.23.50  
24. Björn Jordas Miehet SV 2.24.17  
25. Jari Salmi Miehet Tuusula 2.24.47  
27. Tero Santaoja Miehet CCH 2.25.32  
29. Jouni Pohjolainen Miehet Zeus 2.25.33 Zeus
28. Marek Salermo Miehet CCH 2.25.33  
30. Hannu Koimäki Miehet MTBC Espoo 2.25.34  
31. Alpo Kuusisto Miehet Kickbike xc 2.26.43 Kickbike xc
32. Hannu Minkkinen M40 Zeus 2.27.15 Zeus
33. Alpo Tani Miehet EBA 2.27.34  
34. Carina Ketonen Naiset TP-P 2.28.03  
35. Pasi Pulkkinen Miehet Team Intersport 2.28.17  
36. Ville Savolainen Miehet   2.29.41 Neliveto
37. Juho Huttunen Miehet P-68 2.31.36  
38. Sulev Luik Miehet Viro 2.32.00  
39. Jussi Heikkinen Miehet CCH 2.32.43  
40. Jouko Nieminen Miehet Espoo 2.32.51  
41. Johan Sandqvist Miehet Hki 2.33.06  
42. Jukka Häkämies Miehet CCH 2.33.51  
43. Risto Kasanen Miehet Luistava Polku 2.34.04 Luistava Polku
44. Marko Ervast Miehet Luistava Polku 2.34.41 Luistava Polku
45. Antti Tonteri Miehet Hartolan Voima 2.36.02  
46. Siebe Brouwer Miehet Santaghost 2.36.13  
47. Janne Ohvo Miehet MTBC Espoo 2.36.31  
48. Niko Tikander M18 LrPy 2.36.57  
49. Arto Järvinen Miehet Hml 2.37.00  
50. Jussi Laimio Miehet   2.37.56  
51. Janne Mononen Miehet Kickbike xc 2.39.09 Kickbike xc
52. Maija Laurila Naiset TP-P 2.39.46  
53. Aleksi Tyrni M18 IK32 2.39.59  
54. Maleena Lamminaho Naiset SV 2.40.17  
55. Janne Ronkonen Miehet CCH 2.40.40  
56. Rick Camp Miehet Team Kickbike Int. 2.40.46 Team Kickbike
57. Mauri Konttila Miehet Luistava Polku 2.41.33  
58. Petri Tuominen Miehet Luistava Polku 2.42.05 Luistava Polku
59. Taija Lyyski Naiset MiPy 2.43.44  
60. Aimo Jokela M40 KangKi 2.44.04  
61. Rune Tikander  M40 LrPy 2.45.16  
62. Ilkka Hakala M40 Lempäälä 2.45.21  
63. Jan Eimgren Miehet Kickbike xc 2.45.28 Kickbike xc
64. Hannu Vierikko Miehet Team Kickbike Int. 2.46.29 Team Kickbike
65. Michael Richnau Miehet MTBCF 2.47.22 BBF
66. Mikko Hyväri Miehet   2.48.42  
67. Jenni Vapaaoksa Naiset MTBCF 2.49.35  
68. Marcel Keppels Miehet Santaghost 2.49.46  
69. Mika Kallio Miehet SmaPy 2.51.27  
70. Erwin Borremans Miehet Team Kickbike Int. 2.52.34 Team Kickbike
71. Seppo Lamminmäki M40   2.54.13  
72. Outi Marttila Naiset   2.55.01 Neliveto
73. Jouni Virtanen Miehet   2.55.07 Neliveto
74. Pär Tallsten Miehet Porvoon Akilles 2.55.34  
75. Mikko Rainio Miehet Hki 2.56.23  
76. Tapio Särkkä M40 JoPy 2.56.27  
77. Karl-Johan Sandfors Miehet BBF 2.56.36 BBF
78. Heli Matikainen Naiset PiKe 2.56.46  
79. Mikko Partanen Miehet Kemin Kahjot 2.57.58  
80. Jani Ruohola Miehet Espoo 2.58.36  
81. Ville Varis Miehet Team Haukka 2.58.54  
82. Mikko Lahikainen M18 El huevo 2.58.59  
83. Ari Hiekkataipale Miehet   3.01.03  
84. Timo Lila Miehet Redmountainbiker 3.02.07  
85. Erkki Selin Miehet Vantaa 3.02.10  
86. Mika Nyqvist Miehet   3.03.49  
87. Nicklas Sundström  Miehet   3.03.59  
88. Jarkko Korhonen Miehet MTBCF 3.05.58  
89. Hannu Allamo Miehet Espoon Urh. Autoilijat 3.06.03  
90. Markku Filppula M40 JoensPy 3.06.37  
91. Anders Lundberg Miehet BBF 3.07.11 BBF
92. Leena Piira Naiset CCH 3.10.03  
93. Antti Piispanen Miehet Kahvimaan OwerKill 3.11.48  
94. Birling Jari M40 IK32 3.13.08,64  
95. Jorma Selroos Miehet CCH 3.13.08,67  
96. Jussi Martio Miehet Hki 3.15.53  
97. Juha Hellsten Miehet   3.16.01  
98. Marko Raikamo Miehet Projeckt Diving Team 3.21.45  
99. Erno Suominen Miehet Hki 3.22.00  
100. Marko Huttunen Miehet   3.22.06  
101. Heikki Penttilä Miehet Projeckt Diving Team 3.24.57  
102. Ari Suutala Miehet HeKöKe 3.25.05  
103. Veikko Ruohonen Miehet Projeckt Diving Team 3.25.58  
104. Iiro Nieminen M18 CCH 3.33.53  
105. Antti Ihme Miehet   3.35.38 AnJaPe
106. Petri Aho Miehet   3.35.38,42 AnJaPe
107. Jarmo Karsikas Miehet   3.35.38,60 AnJaPe
108. Petteri Hernelahti Miehet   3.36.38,80  
109. Elena Lamminsalo Naiset Porvoon Akilles 3.41.18  
110. Reijo Rytkönen M40 Diiseli Tiimi 3.48.53  
111. Antti Rytkönen Miehet MTBCF 3.54.52  
112. Leena Trorpo Naiset Hki 4.06.54  
113. Ari Koistinen Miehet Helsinki 4.07.50  
114. Andrei Bakharev Miehet Team Kickbike Int. 4.08.40  
115. Laura Piispanen Naiset Diiseli Tiimi 4.17.10  
  Harri Hirsimäki Miehet Finnairin Pyöräilijät dnf  
  Janne Torikka Miehet Axndesign dnf  
  Erno Nieminen M18 CCH dnf  
  Riikka Haataja Naiset Kerava dnf  
  Panu Vainio Miehet MTBCF dns  
  Niko Meriläinen Miehet IK32 dns  
  Mika Häkkinen Miehet El huevo dns  
  Aleksi Äijö Miehet Team Haukka dns  

Kickbike -sarjan tulokset
Sija Nimi Luokka Seura Aika Team
1. Alpo Kuusisto Miehet Kickbike xc 2.26.43 Kickbike xc
2. Janne Mononen Miehet Kickbike xc 2.39.09 Kickbike xc
3. Rick Camp Miehet Team Kickbike Int. 2.40.46 Team Kickbike Int.
4. Jan Eimgren Miehet Kickbike xc 2.45.28 Kickbike xc
5. Hannu Vierikko Miehet Team Kickbike Int. 2.46.29 Team Kickbike Int.
6. Erwin Borremans Miehet Team Kickbike Int. 2.52.34 Team Kickbike Int.
7. Andrei Bakharev Miehet Team Kickbike Int. 4.08.40  

Palkintojen toimittajat:

Nokian Renkaat: NBX Lite renkaita
J. Syväranta Oy: Hutchinson renkaita
Hallman Sports: Motorex pyöränhoitotarvikkeet
Raul Hellberg Oy: Park Tool tarvikkeet

Edeltäjän moottoripyörä:
Husqvarna TE450 enduron luovutti käyttöömme MP-Racing