Mustion tempo

Miehet: eliittisarja 50 kilometriä:
1) Timo Erjomaa TuUL 1:07:40
2) Jussi Joensuu CCH 1:09:32
3) Antti Lehikoinen IK-32 1:10:07
4) Aki Turunen CCH 1:10:14
5) Marko Törmänen IK-32 1:10:55
6) Perttu Turku CCH 1:11:07
7) Antti Munnukka HLT 1:11:54
8) Kimmo Tuunanen LAIHLU 1:11:58
9) Esko Salminen TVC 1:12:39
10) Jari Nieminen P-68 1:13:53
11) Juha Hämäläinen P-68 1:14:53

Naiset: eliittisarja 20 km:
1) Ann-Mary Ähtävä CCH 29:56
2) Sari Saarelainen LE-GO 31:04
3) Aino Laurio CCH 31:39
4) Leena Haavisto P-Union 33:57
5) Olga Berniz CCH 35:46

M kilpasarja 50 km:
1) Antti Höbacka Laihian Luja 1:15:09
2) Tatu Kasurinen Hämeenlinnan Tarmo 1:17:38
3) Sami Kilpeläinen Piikkiön Kehitys 1:18:26
4) Toni Lund MynTo 1:20:19
5) Rami Järvenpää TuUL 1:20:28
6) Per-Gustav Wickström TuUL 1:21:09
7) Marcus Lindqvist SV 1:23:05

M30 50 km:
1) Teemu Jaakkola Ruskon Yritys 1:11:49
2) Jari Vuorinen Helsingin Triathlon 1:14:30
3) Kari Helin CCH 1:16:36
4) Jari Berghem TWD 1:18:15
5) Toni Andersson PIKE 1:18:38
6) Esa Ollikainen HELTRI 1:19:17
7) Tapio Viinikka HLT 1:19:43

N30 20 km:
1) Anne Rautio TuUL 30:55

M35 50 km:
1) Asko Sneck IK-32 1:14:03
2) Markku Mäkelä Killinkosken Myrsky 1:17:34
3) Mikko Kivi IK-32 1:21:35
4) Mauri Penttilä P-68 1:23:32

M40 50 km:
1) Kari Kasanen IK-32 1:15:09
2) Tapani Ranta CCH 1:16:42
3) Jari Mäki-Jouppila VP 1:17:12
4) Jarkko Saarinen TuUL 1:18:59
5) Jari Kulmala IK-32 1:19:19
6) Ari Kansikas KYPO 1:21:39
7) Antero Aarnio CCH 1:23:46

N40 20 km:
1) Hilkka Mäki-Jouppila VP 40:22

M45 50 km:
1) Rauni Eklund HLT 1:13:19
2) Kari Keinänen CCH 1:15:38
3) Hannu Savolainen HLT 1:19:24
4) Markku Laamanen Jä-Py 1:20:59
5) Raimo Nikander MS Team 1:21:54
6) Jari Aaltonen HELTRI 1:26:35
7) Lassi Louhi PIKE 1:36:09

M50 20 km:
1) Pauli Töllinen CC Tailwind Lahti 28:23
2) Jaakko Tanskanen CCH 28:35
3) Harri Martinpelto Järvenpään Pyöräilijät 28:47
4) Anu Korhonen IK-32 30:13
5) Tuomas Ruokolainen TWD 30:32
6) Seppo Satusalmi PIKE 31:03
7) Matti Immonen SÄKY 31:07
8) Christer Gren Akilles 31:29
9) Seppo Peltola P-68 32:44
10) Robert Segercrant IK-32 37:00

M55 20 km:
1) Olavi Kaarela CCH 28:17
2) Urho Paju Tampereen Pyörä-Union 28:59
3) Pentti Salminen TWD 29:06
4) Matti Tanttu CCH 29:37
5) Ulf Stenström CCH 29:38
6) Lasse Suomi KilMy 29:59
7) Seppo Hovi P-Union 30:10
8) Pekka Husgafvel CCH 32:54
9) Juha Niemi CCH 34:21

M60 20 km:
1) Paavo Lahti Tampereen Yritys 30:23
2) Matti Raittila P-Union 32:44
3) Juhani Katila Mäntsälän Urheilijat 33:58
4) Taisot Candolin POTA 34:58
5) Klaus Vuorinen PIKE 38:52

M65 20 km:
1) Koitto Mäntylä PiKe 31:22
2) Toivo Outinen IK-32 32:35
3) Keijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 33:21

M70 20 km:
1) Kaarlo Vartiamäki KilMy 37:33
2) Onni Lehtilä PiKe 44:16

M16 20 km:
1) Anton Aro IK-32 33:48

N16 20 km:
1) Silla Tenkula IK-32 40:50

M14 10 km:
1) Niklas Ehrstedt IK-32 21:00

M12 10 km:
1) Aleksi Tenkula IK-32 22:33

M10 5 km:
1) Edvard Sundman LUP-82 14:14