Kilp. nro 63
Su 1.8.2004 Tampere, Lamminpää
Tampereen Pyörä - Union

TAMPEREEN MAASTOAJOT

XC CUPin osakilpailu ja KULTAINEN KAMPI osakilpailu


N-16 klo 12.00 8 "lyhyttä"kierrosta 9,6 km
sija nimi seura aika
1 SOMERVUORI JONNA IK - 32 38,40
2 AALTONEN RIIKKA JyPS 40,57
3 HUXLEY AINO IK - 32 42,23

M-12 klo 12.00 6 "lyhyttä" kierrosta 7,2 km
sija nimi seura aika
1 UUSI-PIUHARI TEEMU P-P 30,18
2 SILVENIUS AKU TWD 32,32
3 VÄÄTÄINEN VILLE KuoPyS 32,33
4 ROSSI JOONA KuoPys 32,35
5 HINDSBER ALEKSANDER SibbV 1 kierros jäljessä
KUKKONEN TOPIAS Kiimingin Riento keskeytti

N-14 klo 12.00 6 "lyhyttä" kierrosta 7,2 km
sija nimi seura aika
1 KONTTINEN HANNA VoVi 32,30
2 KUULOJA EVELIINA P-P 33,20

M-10 klo 12.01 3 "lyhyttä" kierrosta 3,6 km
sija nimi seura aika
1 LEPPÄNEN VILI TWD 15,19
2 MÄKINEN KONSTA CCH 15,24
3 HOTINEN HENRI CCH 16,42
4 HALME SASU SibbV 17,12
5 NIEMI MARCO-TAPIO TY 19,19
6 RIMPILÄ VALTTERI IK - 32 20,17

N-10 klo 12.01 2 "lyhyttä" kierrosta 2,4 km
sija nimi seura aika
1 AHONEN LIISA P-Union 11,45

N-12 klo 12.02 2 "lyhyttä" kierrosta 2,4 km
sija nimi seura aika
1 HALME SUVI SibbV 10,18
2 KUULOJA LIISA P-P 11,46

M klo 13.00 6 kierrosta 34,2 km
sija nimi seura aika
1 KAARLAMPI ERIK KoPy 1,32,10
2 JÄPPINEN EERO MiPy 1,34,17
3 HIETALA JUKKA HlT 1,38,24
4 WICKSTRÖM PER-GUSTAV TuUL 1,44,42
5 NIEMINEN TOMMI JyPS 1,45,48
6 JORDAS BJÖRN SibbV 1 kierros jäljessä
7 HILTUNEN PAAVO KANGI 1 kierros jäljessä
VASTARANTA MIKKO P-P keskeytti

M-18 klo 13.01 5 kierrosta 28,5 km
sija nimi seura aika
1 ALUS MARKKU MTBCF 1,17,23
2 UITTO PAULI KoPy 1,32,08
3 VAARA VISA JyPS 1 kierros jäljessä
4 VIRTANEN TOMMI JyPS 1 kierros jäljessä
5 PAAJANEN SAMI KorsKa 1 kierros jäljessä

M-16 klo 13.02 3 kierrosta 17,1 km
sija nimi seura aika
1 SYKÄRI OSKAR IK - 32 56,22
TYRNI ALEKSI IK - 32 keskeytti

NAISET klo 13.03 3 kierrosta 17,1 km
sija nimi seura aika
1 LAMMINSALO MALENA SibbV 1,03,49
2 KIILI ULLA P-P 1,08,34
RÄSÄNEN KAROLIINA P - Union keskeytti

M-14 klo 13.04 2 kierrosta 11,4 km
sija nimi seura aika
1 KUKKONEN JOONAS Kiimingin riento 38,15
2 PAKARINEN MIIKA TuUL 38,17
3 HALME SAMUEL SibbV 43,41
4 SKYTT OSKAR KorsKa 51,20
5 AALTONEN PASI JyPS 53,22
KAHILA ILARI CCH keskeytti

KILPA klo 15.00 4 kierrosta 22,8 km
sija nimi seura aika
1 SKYTT MIKAEL KorsKa 1,09,55
2 KALLIONIEMI JUSSI MTBCF 1,12,48
3 HUTTUNEN JUHO P-68 1,14,20
4 TIITTA JUHA TWD 1,15,30
5 HEIKKILÄ JUHANI P-68 1,17,34

M-30 klo 15.01 4 kierrosta 22,8 km
sija nimi seura aika
1 PANTTILA ARI Kang Ki 1,08,57
2 KARJALAINEN JERE KorsKa 1,16,27
3 KIISKINEN MARKO JyPS 1,17,09
VAINIO PANU MTBCF keskeytti

M-40 klo 15.02 3 kierrosta 17,1 km
sija nimi seura aika
1 LAINE KLAUS IK - 32 58,58
2 NIKANDER RAIMO MS-Team 1,00,20
3 SAMMALISTO PEKKA JyPS 1,03,26
4 AALTONEN KARI JyPS 1,04,20
5 KUKKONEN HEIKKI Kiimingin Riento 1,05,51

M-50 klo 15.03 3 kierrosta 17,1 km
sija nimi seura aika
1 SAMMALISTO PEKKA KangKi 54,45
2 URPELA AARO Kang Ki 1,00,21
3 JOKELA AIMO KangKi 1,02,50
4 SÄRKKÄ TAPIO JoensPy 1,10,53
5 BIRLING JARI IK - 32 1,22,09

HARRASTE-SARJA klo 15.04 2 kierrosta 11.4 km
sija nimi seura aika
1 RAITANEN ISMO KangKi 37,30
2 VÄÄTÄINEN VEIJO KuoPyS 45,16