Tulokset
Tempoajo 20.8.2005 Lieto
M-16 10 km
10:00
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 155 Keni Blomqvist Akilles M-16 10:06 21:01,8 15:01,8
2. 157 Teemu Viholainen CCH M-16 10:10 25:03,1 15:03,1
3. 161 Miika Pakarinen TuUL M-16 10:09 24:20,1 15:20,1
4. 158 Tuomas Paajanen CCH M-16 10:08 23:31,9 15:31,9
5. 154 Jussi Eskelinen PoTa M-16 10:00 15:36,5 15:36,5
6. 153 Jaakko Huhtasaari KaKa M-16 10:07 22:55,1 15:55,1
7. 152 Roope Törmänen Cyclos M-16 10:04 20:01,8 16:01,8
8. 156 Ilari Kahila CCH M-16 10:05 21:03,0 16:03,0
9. 160 Tapio Arvo TuUL M-16 10:03 19:14,1 16:14,1
10. 151 Jussi Laine MynTo M-16 10:02 19:18,8 17:18,8
159 Niklas Ehrstedt IK-32 M-16 10:01 DNS DNS
N-16 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 183 Kaisu Ojansivu P-P N-16 10:15 32:39,0 17:39,0
2. 185 Anniina Syrjä JurvU N-16 10:14 31:40,4 17:40,4
3. 181 Eeva Teivaala P-P N-16 10:11 28:55,7 17:55,7
4. 186 Linnea Louhi TuUL N-16 10:12 30:07,4 18:07,4
5. 182 Tiia  Peltomaa P-P N-16 10:13 31:08,6 18:08,6
184 Laura Lilja IK-32 N-16 10:16 DNS DNS
N-18 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 132 Terhi Salmenoja TVC N-18 10:20 36:00,3 16:00,3
2. 131 Clara Sandell SibbV N-18 10:21 37:03,4 16:03,4
3. 133 Lotta Lepistö PoTa N-18 10:18 34:06,7 16:06,7
4. 134 Heini Salovaara IK-32 N-18 10:19 35:08,1 16:08,1
5. 136 Susanna Smedman Kraft N-18 10:17 34:21,0 17:21,0
N-Elite 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 125 Paula Suominen TuUL N-Elite 10:27 41:57,5 14:57,5
2. 121 Anne Rautio TVC N-Elite 10:26 41:21,9 15:21,9
3. 124 Mirella Harju TuUL N-Elite 10:25 40:34,6 15:34,6
4. 122 Heli Luoma TWD U23 10:24 41:02,0 17:02,0
5. 123 Karoliina Räsänen P-Union U23 10:22 39:09,7 17:09,7
126 Minna Uusivirta TuUL U23 10:23 DNS DNS
M-18  10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 176 Risto Aaltio IK-32 M-18 10:31 45:08,5 14:08,5
2. 177 Oscar Sykäri IK-32 M-18 10:34 48:23,0 14:23,0
3. 175 Paavo Paajanen TWD M-18 10:28 42:37,2 14:37,2
4. 172 Jukka Huhtasaari KaKa M-18 10:33 47:51,9 14:51,9
5. 171 Joonas Haapala TeRi M-18 10:30 44:53,1 14:53,1
6. 174 Nico Blomqvist Akilles M-18 10:29 44:11,4 15:11,4
7. 173 Staffan Wackström Akilles M-18 10:32 47:14,3 15:14,3
M-Kilpa  10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 61 Teppo Mäkelä KäTa M-Kilpa 10:46 0:59:37,0 13:37,0
2. 70 Teemu Jaakkola TVC M-Kilpa 10:56 1:09:45,4 13:45,4
3. 80 Juha Kangaskokko KiiRi U23 10:58 1:12:07,5 14:07,5
4. 81 Samu Ilonen TuUL M-Kilpa 10:59 1:13:15,3 14:15,3
5. 73 Jyrki Lepistö PoTa M-Kilpa 10:57 1:11:21,5 14:21,5
6. 72 Eino Hänninen TaiTä M-Kilpa 10:40 0:54:25,6 14:25,6
7. 62 Jouni Ingalsuo KäTa M-Kilpa 10:55 1:09:26,7 14:26,7
8. 77 Jan Elmgren CCH M-Kilpa 10:42 0:56:53,7 14:53,7
9. 79 Ahti Hyytiäinen CCH M-Kilpa 10:47 1:01:55,6 14:55,6
10. 83 Vesa Niskala TuUL M-Kilpa 10:54 1:08:56,6 14:56,6
11. 76 Ulf Stenström CCH M-Kilpa 10:36 0:51:00,4 15:00,4
12. 78 Matti Tanttu CCH M-Kilpa 10:38 0:53:05,1 15:05,1
13. 64 Mikko Riikonen RaaSePy M-Kilpa 10:49 1:04:06,4 15:06,4
14. 71 Jarkko Saarinen TVC M-Kilpa 10:48 1:03:07,2 15:07,2
15. 65 Kai Söderdahl KoiI M-Kilpa 10:53 1:08:08,9 15:08,9
16. 63 Kimmo Vainio MäntsU M-Kilpa 10:45 1:00:11,9 15:11,9
17. 85 Joonatan Pappinen KuoPS M-Kilpa 10:35 0:50:13,2 15:13,2
18. 69 Ville Forsby KaKa M-Kilpa 10:37 0:52:20,7 15:20,7
19. 74 Vesa Laurila Zeus M-Kilpa 10:43 0:58:32,5 15:32,5
20. 66 Janne Kosonen KuoPS U23 10:50 1:05:48,2 15:48,2
21. 82 Rami Järvenpää TuUL M-Kilpa 10:41 0:56:56,9 15:56,9
22. 68 Visa Forsby KaKa M-Kilpa 10:44 1:00:14,5 16:14,5
23. 84 Jouni Lundgren TuUL M-Kilpa 10:39 0:55:23,1 16:23,1
75 Jonathan Williams CCH M-Kilpa 10:51 DNS DNS
67 Jarkko Huhtasaari KaKa U23 10:52 DNS DNS
nro 79 kääntyminen ennen virallista kääntöpaikkaa 10s aikasakko
          ja laskennallinen aikalisäys 30s lyhentyneestä matkasta
M-Elite 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 13 Jarmo Rissanen JäPy M-Elite 12:26 2:39:00,3 13:00,3
2. 1 Timo Erjomaa TuUL M-Elite 12:25 2:38:01,2 13:01,2
3. 29 Perttu Turku CCH M-Elite 12:23 2:36:17,6 13:17,6
4. 6 Marko Leppämäki P-P M-Elite 12:19 2:32:25,0 13:25,0
5. 8 Tero Hämeenaho JäPy M-Elite 12:24 2:37:39,4 13:39,4
6. 43 Pekka Jääskeläinen TuUL M-Elite 12:20 2:33:41,5 13:41,5
7. 35 Timo Kalliomäki KoiI M-Elite 11:46 1:59:42,8 13:42,8
8. 16 Esko Salminen TVC M-Elite 12:16 2:29:43,5 13:43,5
9. 20 Jouko Mäkelä TY M-Elite 12:22 2:35:47,0 13:47,0
10. 40 Jussi Tomperi TuUL M-Elite 12:10 2:23:49,7 13:49,7
11. 22 Mathias Hannus Akilles M-Elite 12:17 2:30:55,9 13:55,9
12. 9 Jani Vesa JäPy M-Elite 11:50 2:03:59,5 13:59,5
13. 37 Christian Westermark SibbV U23 11:55 2:08:59,5 13:59,5
14. 18 Mikko Kejo Picaro M-Elite 12:15 2:29:03,0 14:03,0
15. 36 Arto  Vainionpää KoiI M-Elite 12:08 2:22:04,5 14:04,5
16. 32 Jani Järvikuona KiiRi M-Elite 11:59 2:13:05,9 14:05,9
17. 34 Antti Träskelin KoiI M-Elite 12:18 2:32:06,9 14:06,9
18. 15 Sami Mattila TVC M-Elite 11:53 2:07:08,0 14:08,0
19. 5 Anders Bäckman SibbV M-Elite 12:13 2:27:08,8 14:08,8
20. 44 Jyrki Terävuo TuUL M-Elite 11:49 2:03:11,2 14:11,2
21. 12 Karo Gustafsson JäPy M-Elite 12:12 2:26:22,9 14:22,9
22. 33 Ilpo Kyllönen KoiI M-Elite 11:58 2:12:28,1 14:28,1
23. 24 Earendel Fingerson CCH M-Elite 12:02 2:16:28,2 14:28,2
24. 4 Marko Göös KäTa M-Elite 12:14 2:28:32,2 14:32,2
25. 2 Kari Maunumäki KäTa M-Elite 11:51 2:05:39,4 14:39,4
26. 45 Riivo Schumann CFC, Viro M-Elite 11:44 1:58:41,2 14:41,2
27. 41 Toni Liias TuUL M-Elite 12:05 2:19:41,8 14:41,8
28. 27 Juha Paajanen CCH M-Elite 11:57 2:11:48,2 14:48,2
29. 3 Timo Pesola KäTa M-Elite 11:48 2:02:48,9 14:48,9
30. 10 Petri Jokivuori JäPy M-Elite 12:11 2:25:49,9 14:49,9
31. 17 Simo Turunen HyPy M-Elite 11:45 1:59:50,5 14:50,5
32. 31 Mika Vilen CCH M-Elite 11:54 2:08:51,7 14:51,7
33. 28 Esa Paajanen CCH M-Elite 12:00 2:14:53,1 14:53,1
34. 14 Olli Hyytiäinen JäPy M-Elite 11:52 2:06:58,0 14:58,0
35. 25 Seppo Hiltunen CCH M-Elite 12:06 2:21:01,9 15:01,9
36. 26 Juha Posio CCH M-Elite 12:09 2:24:11,7 15:11,7
37. 23 Tero Santaoja CCH M-Elite 12:03 2:18:14,7 15:14,7
38. 11 Vesa Porvali JäPy M-Elite 11:56 2:11:40,8 15:40,8
38 Matti Suominen TuUL M-Elite 11:47 DNS DNS
39 Kimmo Kalliotie TuUL M-Elite 12:01 DNS DNS
21 Oscar Stenström Akilles M-Elite 12:04 DNS DNS
7 Lauri Teivaala P-P U23 12:07 DNS DNS
30 Aki Turunen CCH M-Elite 12:21 DNS DNS
42 Tommi Martikainen TuUL M-Elite 12:27 DNS DNS
N-10 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 285 Eveliina Sarismala P-P N-10 12:33 2:54:17,5 21:17,5
2. 282 Elisa Heikkilä Cyclos N-10 12:29 2:51:57,4 22:57,4
3. 283 Emma Karjalainen Cyclos N-10 12:32 2:54:57,9 22:57,9
4. 287 Kaarina Arvo TuUL N-10 12:31 2:54:36,2 23:36,2
5. 286 Jaana Ahonen P-Union N-10 12:30 2:53:36,8 23:36,8
6. 281 Riia-Maria Törmänen Cyclos N-10 12:28 2:52:40,7 24:40,7
M-10 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 264 Mikko Kauppila P-P M-10 12:44 3:03:28,2 19:28,2
2. 272 Niklas Henttala Akilles M-10 12:42 3:02:02,4 20:02,4
3. 263 Sasu Halme SibbV M-10 12:43 3:03:10,4 20:10,4
4. 266 Oskari Vainionpää KaKa M-10 12:40 3:00:57,1 20:57,1
5. 265 Aleksi Hailu P-P M-10 12:37 2:58:27,4 21:27,4
6. 262 Arttu Karjalainen Cyclos M-10 12:41 3:02:28,7 21:28,7
7. 270 Marco-Tapio Niemi TY M-10 12:38 2:59:59,4 21:59,4
8. 261 Jani Göös KäTa M-10 12:39 3:01:18,9 22:18,9
9. 269 Waltteri Lepistö PoTa M-10 12:36 2:58:27,7 22:27,7
10. 267 Jesse Huhtasaari KaKa M-10 12:35 2:57:43,9 22:43,9
11. 271 Miko Sipari KoPy M-10 12:34 2:58:31,5 24:31,5
N-12 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 251 Suvi Halme SibbV N-12 12:51 3:09:14,6 18:14,6
2. 253 Jenna Lajunen MTBCF N-12 12:50 3:10:00,6 20:00,6
3. 257 Emilia Bomberg Akilles N-12 12:46 3:06:24,4 20:24,4
4. 254 Laura Vainionpää KaKa N-12 12:48 3:08:33,0 20:33,0
5. 255 Henna  Pukkila KaKa N-12 12:47 3:07:45,4 20:45,4
6. 252 Sanni Uusi-Piuhari P-P N-12 12:45 3:07:52,2 22:52,2
258 Anna-Mari Saarinen TuUL N-12 12:49 DNS DNS
M-12 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 224 Olli Teivaala P-P M-12 13:09 3:25:59,6 16:59,6
2. 227 Tomi Peltomaa P-P M-12 13:04 3:22:10,5 18:10,5
3. 225 Antti Ojansivu P-P M-12 13:02 3:20:11,7 18:11,7
4. 221 Jonne Karjalainen Cyclos M-12 13:05 3:23:26,3 18:26,3
5. 229 Juho Hänninen TaiTä M-12 12:53 3:11:35,1 18:35,1
6. 241 Christian Holmen TuUL M-12 12:58 3:16:37,6 18:37,6
7. 237 Miika Syrjä JurvU M-12 12:59 3:17:43,1 18:43,1
8. 240 Teemu Syrjä JurvU M-12 12:57 3:15:49,5 18:49,5
9. 228 Artturi Pensasmaa P-P M-12 13:06 3:24:59,1 18:59,1
10. 234 Marcus Nygård Kraft M-12 13:07 3:26:04,3 19:04,3
11. 236 Dennis Holmström Kraft M-12 13:00 3:19:29,8 19:29,8
12. 231 Roope Nurmi Akilles M-12 12:55 3:14:44,2 19:44,2
13. 230 Valter Bagger Akilles M-12 13:03 3:23:11,8 20:11,8
14. 235 Tommy Perjus Kraft M-12 12:54 3:15:39,2 21:39,2
15. 242 Visa Koski TuUL M-12 12:52 3:15:09,9 23:09,9
233 Wille-Oskari Riihelä CCH M-12 12:56 DNS DNS
223 Wilhelm Lundström SibbV M-12 13:01 DNS DNS
232 Jani Sandelin CCH M-12 13:08 DNS DNS
N-14 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 109 Miimu Paavola P-P N-14 13:18 3:35:51,2 17:51,2
2. 106 Diana Westermark SibbV N-14 13:23 3:40:51,6 17:51,6
3. 101 Taija Laitala JurvU N-14 13:21 3:38:54,0 17:54,0
4. 110 Heini Haapakoski KoPy N-14 13:22 3:40:00,6 18:00,6
5. 112 Virva Koski TuUL N-14 13:14 3:32:29,0 18:29,0
6. 102 Jenni Laine MynTo N-14 13:17 3:35:53,0 18:53,0
7. 111 Laura Nurmi Akilles N-14 13:13 3:31:54,3 18:54,3
8. 103 Jenniina Nevala Cyclos N-14 13:16 3:35:14,7 19:14,7
9. 114 Sari Soininen TuUL N-14 13:11 3:30:29,3 19:29,3
10. 107 Minttu Kauppila P-P N-14 13:15 3:34:37,9 19:37,9
11. 104 Rosa Törmänen Cyclos N-14 13:12 3:32:02,7 20:02,7
12. 105 Kaisa Heikkilä Cyclos N-14 13:10 3:30:39,4 20:39,4
113 Hanna Peltola TuUL N-14 13:19 DNS DNS
108 Eveliina Kuuloja P-P N-14 13:20 DNS DNS
M-14 10 km
sija numero nimi seura luokka lähtöaika tuloaika aika
1. 196 Joonas Henttala Akilles M-14 13:28 3:44:07,1 16:07,1
2. 192 Samuel Halme SibbV M-14 13:27 3:43:30,1 16:30,1
3. 193 Teemu Uusi-Piuhari P-P M-14 13:25 3:42:15,2 17:15,2
197 Jesse Virtanen TuUL M-14 13:24 DNS DNS
198 Viktor Westerholm TuUL M-14 13:26 DNS DNS