Helsinki GP 14.6.2005 

TULOKSET

Yhteiskilpailun pisteet 20-17-15-13-11-9-8-7-6-5-4-3-2-1

Pudotusajo

Miehet

1. Marek Salermo CCH 20 20
2. Janne Hänninen TWD-L 17 17
3. Jukka Heinikainen TWD-L 15 15
4. Earendel Fingerson CCH 13 13
5. Petri Koivuniemi TP-P 11 11
6. Matti Pajari CCH 9 9
7. Mika Riihelä CCH 8 8
8. Timo Riihelä CCH 7 7
9. Markus Holmsten CCH 6 6

Eräajo/Sprint
Miehet
Alkuerät
1. erä Mika Riihelä CCH    
Markus Holmsten CCH    
2. erä Sampsa Pursiainen CCH    
Janne Hänninen TWD-L    
3. erä Timo Riihelä CCH    
Petri Koivuniemi TP-P    
Matti Pajari CCH    
Keräilyerä    
Mika Riihelä CCH    
5. Sampsa Pursiainen CCH 11 11
6. Matti Pajari CCH 9 18
7. Timo Riihelä CCH 8 15

1/4 finaali
1.erä Mika Riihelä CCH    
Janne Hänninen TWD-L    
2.erä Markus Holmsten CCH    
Petri Koivuniemi TP-P    
Finaali 3 sijasta    
3. Petri Koivuniemi TP-P 15 26
4. Mika Riihelä CCH 13 21

Finaali  
1. Janne Hänninen TWD-L 20 37
2. Markus Holmsten CCH 17 23
Miehet Progresiivinen Pisteajo
1. Jukka Heinikainen TWD-L 20 35
2. Matti Pajari CCH 17 35
3. Marek Salermo CCH 15 35
4. Earendel Fingerson CCH 13 26
Janne Hänninen TWD-L 6 43
Markus Holmsten CCH 6 29
Mika Riihelä CCH 6 27
Timo Riihelä CCH 6 13
Mika Vilen CCH 6 11

Miehet

Pisteajo 30 k. 10 kiriä,

1. Matti Pajari CCH 20 55
2. Marek Salermo CCH 17 52
3. Jukka Heinikainen TWD-L 15 50
4. Janne Hänninen TWD-L 13 56
5. Mika Vilen CCH 11 22
6. Earendel Fingerson CCH 9 35
7. Juha Posio CCH 8 8

Miehet Linja-ajo Tuntemattomalla matkalla.
1. Juha Posio CCH 20 28
2. Janne Hänninen TWD-L 17 73
3. Matti Pajari CCH 15 70
4. Petri Koivuniemi TP-P 13 39
Mika Vilen CCH 6 28
Earendel Fingerson CCH 6 41
Marek Salermo CCH 6 58

M
iehet Keirin
1. Markus Holmsten CCH 20 49
2. Juha Posio CCH 17 48
3. Janne Hänninen TWD-L 15 88
4. Jukka Heinikainen TWD-L 13 63
5. Matti Pajari CCH 11 81
6. Mika Vilen CCH 9 37
7. Petri Koivuniemi TP-P 8 47
8. Earendel Fingerson CCH 7 48
Yhteistulos pisteiden perusteella.

Miehet

1. Janne Hänninen TWD-L 88  
2. Matti Pajari CCH 81  
3. Jukka Heinikainen TWD-L 63  
4. Marek Salermo CCH 58  
5. Markus Holmsten CCH 49  
6. Earendel Fingerson CCH 48  
Juha Posio CCH 48  
8. Petri Koivuniemi TP-P 47  
9. Mika Vilen CCH 37  
10. Mika Riihelä CCH 27  
11. Timo Riihelä CCH 13  
12. Sampsa Pursiainen CCH 11  

2. lähtö 4 kierroksen linja-ajo
1. Daniel Novikov Viro 20 20
2. Teemu Viholainen CCH 17 17
3. Ilari Kahila CCH 15 15
4. Eerik Idarand Viro 13 13
5. Mikko Mäkelä PoPyKa 11 11
6. Mikko Rajakangas PoPyKa 9 9

Pudotusajo: Nuoret
1. Daniel Novikov Viro 20 40
2. Teemu Viholainen CCH 17 34
3. Eerik Idarand Viro 15 28
4. Mikko Rajakangas PoPyKa 13 22
5. Ilari Kahila CCH 11 26
6. Mikko Mäkelä PoPyKa 9 20

Pisteajo 8 kierrosta
1. Daniel Novikov Viro 20 60
2. Teemu Viholainen CCH 17 51
3. Eerik Idarand Viro 15 43
4. Mikko Mäkelä PoPyKa 13 33
5. Ilari Kahila CCH 11 37
6. Mikko Rajakangas PoPyKa 9 31

Linja-ajo Tuntemattomalla matkalla.
1. Daniel Novikov Viro 20 80
2. Teemu Viholainen CCH 17 68
3. Mikko Mäkelä PoPyKa 15 48
4. Eerik Idarand Viro 13 56
5. Ilari Kahila CCH 11 48
6. Mikko Rajakangas PoPyKa 9 40

Yhteistulos pisteiden mukaan.

Nuoret

1. Daniel Novikov Viro

80 pist.

 
2. Teemu Viholainen CCH 68  
3. Eerik Idarand Viro 56  
4. Mikko Mäkelä PoPyKa 48  
Ilari Kahila CCH 48  
6. Mikko Rajakangas PoPyKa 40  

500 m aika-ajo  Naiset
1. Elina Kivioja 42.90
2. Olga Bernitz 47.81