Kangasala DH 15.05.2005

Luokka: Niklas

Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 Niklas Anero Niklas   2:18.21 2:18.21 2:36.80

Luokka: Jokkis
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 138 Linnala Visa   53.93 53.93 54.21
2 156 Helevirta Mikko Kaupin Kanuunat 59.32 59.32 DNF
3 133 Moilanen Harri Royal Biking Clubia 1:02.39 1:02.39 1:03.77
4 136 Alm Juuso   1:02.58 1:02.58 1:17.22
5 144 Vainikka Eki CC Tailwind (TWD) 1:03.29 1:03.29 1:13.32
6 168 Pouta Juha-Matti Valkeakosken Rinnelaskijat 1:03.31 1:03.31 1:33.92
7 164 Laur Samlik Freedown 1:03.59 1:03.59 DNS
8 154 Kuuse Meeme Freedown 1:03.70 1:03.70 DNS
9 160 Heija Mikko CC Tailwind (TWD) 1:04.18 1:04.18 1:18.44
10 140 Takabe Juha d_loosers 1:04.21 1:04.21 DNS
11 148 Laakkonen Sami Team Yeti 1:04.60 1:04.60 1:15.85
12 135 Lähteenmäki Kalle   1:04.72 1:04.72 1:18.4
13 147 Ikonen Taneli   1:04.73 1:04.73 1:23.11
14 163 Miettinen Mikko TWD 1:05.44 1:05.44 1:08.31
15 146 Korhonen Jani   1:05.46 1:05.46 1:30.74
16 167 Jälkö Veli-Matti CC Tailwind (TWD) 1:05.69 1:05.69 DNS
17 157 Honkala Aaro   1:07.00 1:07.00 1:16.18
18 162 Paavilainen Otto   1:07.04 1:19.95 1:07.04
19 159 Salmela Iikka  CC Tailwind (TWD) 1:07.96 1:07.96 1:30.74
20 134 Calström Mikko   1:11.41 1:11.41 1:11.66
21 161 Härginen Dani   1:13.00 1:13.00 DNF
22 130 Mäki Lauri   1:13.12 1:17.71 1:13.12
23 143 Hiekkala Matti   1:14.96 1:20.35 1:14.96
24 151 Jälkö Ville-Pekka CC Tailwind (TWD) 1:16.71 1:16.71 DNQ
25 165 Rauta Antti TWD 1:17.37 1:17.37 DNS
26 139 Hovi Timo   1:18.22 1:21.6 1:18.22
27 142 Roth Jarkko   1:19.09 DNQ 1:19.09
28 149 Ilola Tero   1:19.38 1:19.38 DNS
29 152 Hautamäki Markku   1:19.59 1:22.83 1:19.59
30 137 Lehtinen Turkka   1:20.72 1:27.32 1:20.72
31 166 Passila Oskari TWD 1:26.07 1:30.92 1:26.07
32 132 Kaltiokumpu Kimmo Royal Biking Clubia 1:28.46 1:28.46 DNS
33 150 Korhonen Juuso   1:32.96 1:47.58 1:32.96
34 155 Tuominen Samuli HHCMB Halikko 1:36.67 1:36.67 1:58.40

Luokka: M-10
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 171 Hartikainen Riku HHCMB 1:23.08 1:39.19 1:23.08

Luokka: M-14
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 66 Holmaranta Mike TuUL 1:05.03 1:05.03 1:09.43
2 61 Mäenpää Juuso KangKi 1:10.39 1:15.19 1:10.39
3 62 Toissalo Eero-Pekka JäPy 1:14.46 1:14.46 1:31.56
4 171 Hartikainen Riku HHCMB 1:23.08 1:39.19 1:23.08
5 65 Kallio Ilmari HHCMB Halikko 1:24.31 1:46.65 1:24.31
6 64 Nieminen Juhani HHCMB Halikko 1:30.46 1:59.32 1:30.46
7 63 Rantanen Mikko HHCMB Halikko 1:35.32 1:38.68 1:35.32

Luokka: M-16
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 84 Leminen Markus    56.56 56.56 57.57
2 83 Marttila Joni   58.10 58.25 58.10
3 91 Koskinen Anssi RiiK-V 58.12 58.12 58.64
4 81 Malmberg Erik   1:01.34 1:10.14 1:01.34
5 82 Helminen Joni CCH 1:01.75 1:01.83 1:01.75
6 87 Talv Tönis Freedown 1:04.37 1:04.37 DNS
7 86 Leinonen Arttu RideFree 1:06.03 1:08.32 1:06.03
8 80 Keskinen Panu JYPS 1:09.27 1:10.45 1:09.27
9 88 Kuitunen Aleksi HHCMB 1:10.36 1:10.36 1:11.4
10 89 Raja Iiro CC Tailwind (TWD) 1:16.89 1:16.89 1:22.00
11 92 Lindström Christo MTBCF 1:41.10 DNF 1:41.10

Luokka: M-18
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 112 Mäenranta Jori   57.53 DNQ 57.53
2 102 Kuutti Petri RideFree 59.04 59.04 59.75
3 103 Lemettinen Teemu CC Tailwind (TWD) 1:01.43 1:06.75 1:01.43
4 100 Keskinen Atte JYPS 1:03.88 1:03.88 DNF
5 111 Tahkola Jukka Roayl Biking Clubia (RBC) 1:04.71 1:06.55 1:04.71
6 110 Lyytikäinen Jyri HHCMB 1:05.65 1:16.30 1:05.65
7 101 Nikulainen Lauri  Pyörä-68  1:07.63 1:22.12 1:07.63

Luokka: M-30
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 40 Kangas Mika KangKi 55.42 55.42 58.93
2 48 Jalkanen Jouni MTBCF 58,98 58,98 59,02
3 47 Anero Tommy KangKi 1:02.22 1:02.22 DNS
4 42 Romppanen Aki MTBCF 1:05.18 1:06.43 1:05.18
5 43 Pani Andrus Freedown 1:08.46 1:08.46 DNS
6 51 Koivusalo Ilari HHCMB 1:08.63 1:08.63 DNS
7 44 Adamson Urmas Freedown 1:13,29 1:13,29 DNS
8 41 Valanne Tuomas Pyörä-68 1:23,65 1:26,74 1:23,65
9 45 Leinonen Sami MTBCF DNQ DNQ DNS

Luokka: N
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 172 Lähteinen Katja KangKi/Team Yeti 1:05.23 1:05.23 1:26.90

Luokka: M
Sij. nro Nimi Seura Tulos 1. lasku 2. lasku
1 11 Färm Aki MTBCF 52.75 52.75 56.79
2 17 Virta Vesa Valkeakosken rinnelaskijat 52.91 1.19.42 52.91
3 2 Berg Toni MTBCF 54.77 58.59 54.77
4 6 Hoffren Tommi KuoPyS 55.08 59.03 55.08
5 4 Kurvinen Ari MTBCF 56.08 56.08 1:00.20
6 10 Lehtinen Eino MTBCF 56.18 56.18 56.86
7 30 Salokuusi Tero Valkeakosken Rinnelaskijat 57.07 57.07 1:13.93
8 34 Luutikivi Jukka KangKi 57.73 58.78 57.73
9 19 Tuomas Pahlman KangKi 57.76 59.10 57.76
10 16 Koivisto Juhana JyPS 58.13 58.13 59.43
11 9 Peltola Antti MTBCF 58.72 58.72 1:14.28
12 3 Tuunainen Aku KuoPyS 59.68 1:02.53 59.68
13 8 Visa Malinen Heinolan MTB club (HMTBC) 59.69 1:04.90 59.69
14 28 Honkanen Olli-Pekka KangKi 59.73 59.73 1:18.19
15 21 Hjelm Aku KorsKa 1:00.14 1:00.14 DNS
16 37 Isokääntä Timo Roayl Biking Clubia (RBC) 1:00.36 DNQ 1:00.36
17 38 Lampinen Tomi Roayl Biking Clubia (RBC) 1:00.38 1:08.86 1:00.38
18 14 Aaltonen Ari (adam ausley) KangKi 1:00.66 1:07.79 1:00.66
19 32 Mustonen Juho KangKi 1:01.28 1:11.17 1:01.28
20 29 Savolainen Jonne KangKi 1:02.01 1:02.01 DNQ
21 25 Salin Hannu Korson Kaiku(KorsKa) 1:02.09 1:02.09 DNS
22 15 Nurminen Janne-Matti JYPS 1:04.71 1:06.42 1:04.71
23 36 Hyvärinen Arttu KuoPyS 1:04.71 1:04.71 DNS
24 20 Vesikko Jani KangKi 1:04.75 1:08.97 1:04.75
25 31 Siivola Markus Roayl Biking Clubia (RBC) 1:05.65 1:05.65 DNF
26 12 Ontero Kari Roayl Biking Clubia (RBC) 1:06.12 1:06.12 1:23.20
27 13 Melko Marko Roayl Biking Clubia (RBC) 1:06.24 1:06.24 1:08.59
28 24 Sipilä Juho CC Tailwind (TWD) 1:07.52 1:07.52 DNS
29 39 Kantoluoto Toni RideFree 1:12.38 1:12.38 DNS
30 23 Kumpulainen Arttu CC Tailwind (TWD) 1:14.71 1:14.71 DNS