15. Laihian Ajot
Laihia 10.7.2005

Lopputulokset

N-10 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Söderholm Jeanette   IF Sibbo Vargarna 20.13
2 Arvo Kaarina   Turun Urheiluliitto 22.29
3 Törmänen Riia-Maria   Cyclos Kuusamo 23.50

M-10 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Vainionpää Oskari   Kauhajoen Karhu 20.17
2 Viljanmaa Janne   Kauhajoen Karhu 21.20
3 Mäki-Jouppila Eetu   Kauhajoen Karhu 21.42
4 Lepistö Waltteri   Porin Tarmo 22.31
5 Huhtasaari Jesse   Kauhajoen Karhu 23.04

N-12 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Pukkila Henna   Kauhajoen Karhu 20.25
2 Vainionpää Laura   Kauhajoen Karhu 20.53

M-12 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Soini Tapio   Kauhajoen Karhu 18.15
2 Nygård Marcus   Närpes Kraft Cykelförening 18.16
3 Holmström Dennis   Närpes Kraft Cykelförening 18.38
4 Vuollet Eino   Posion Visa 19.14
5 Söderholm Jens   IF Sibbo Vargarna 19.55
6 Niemelä Topias   Kauhajoen Karhu 20.07
7 Perjus Tommy   Närpes Kraft Cykelförening 21.10
8 Österås Joachim   Närpes Kraft Cykelförening 21.58

N-14 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Laitala Taija   Jurvan Urheilijat 17.58
2 Alakoskela Henni   Kauhajoen Karhu 18.23
3 Karjalainen Giia   Cycle Club Helsinki 19.11
4 Törmänen Rosa   Cyclos Kuusamo 19.42
5 Westerlund Madelene   Närpes Kraft Cykelförening 20.19
6 Malm Anna   Närpes Kraft Cykelförening 20.36

M-14 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Ala-Lahti Samuli   Laihian Luja 19.08

M-50 10 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Muilu Matti   Tampereen Pyörä-Pojat 14.27
2 Huttunen Jorma   Jyväskylän Pyöräilyseura 15.11
3 Smedman Bengt   Närpes Kraft Cykelförening 16.31

M-60 10km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Aalto Kauko   Jurvan Voima 16.16

M-70 10km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Vartiamäki Kaarlo   Killinkosken Myrsky 18.20

N + N-18 + M-16 38 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Huhtasaari Jaakko M-16 Kauhajoen Karhu 1.02.20
2 Harju Mirella   Turun Urheiluliitto 1.03.15
3 Törmänen Roope M-16 Cyclos Kuusamo 1.03.15
4 Arvo Elisa N-18 Turun Urheiluliitto 1.03.15
5 Lepistö Lotta N-18 Porin Tarmo 1.03.15
6 Arvo Tapio M-16 Turun Urheiluliitto 1.06.20
7 Peltomaa Jari M-16 Kauhajoen Karhu 1.06.20
8 Hoppendorf Janne M-16 Kauhajoen Karhu 1.06.20
9 Jalovaara Katri   Pellossalon Nousu 1.06.20
10 Uppgård Charlotta   Jurvan Voima 1.10.15
11 Pukkila Heidi N-18 Kauhajoen Karhu 1.10.52
12 Smedman Susanna N-18 Närpes Kraft Cykelförening 1.11.49

N-16 38 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Vuoto Jenni   Jurvan Voima 1.27.38

Kilpa + M-18 76 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Timmerbacka Juhani   Tampereen Pyörä-Pojat 1.56.10
2 Lepistö Jyrki   Porin Tarmo 1.56.10
3 Pappinen Joonatan   Kuopion Pyöräilyseura 1.56.10
4 Vuolle Kimmo   Tampereen Pyörä-Pojat 1.56.10
5 Leppämäki Pekka   Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 1.56.10
6 Haapala Joonas M-18 Teuvan Rivakka 1.56.10
7 Mäki-Kullas Mikko   Kangasalan Kisa 1.56.10
8 Huhtasaari Jarkko   Kauhajoen Karhu 1.56.10
9 Lahtinen Jani   Tampereen Yritys 1.56.10
10 Mäkelä Teppo   Kälviän Tarmo 1.56.10
11 Viljanmaa Juha M-18 Kauhajoen Karhu 1.56.10
12 Strömsholm Jani   Cycle Club Helsinki 1.56.10
13 Harju Jens M-18 Turun Urheiluliitto 1.56.10
14 Törmänen Ossi   Cyclos Kuusamo 1.56.10

M-30 76 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Kiiskinen Pertti   Oulun Tarmo 1.56.10

M-40 76 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Lampioinen Kimmo   Koiviston Isku 1.56.30
2 Vainionpää Esa   Jurvan Voima 2.13.05
3 Peltomaa Jouko   Kauhajoen Karhu 2.16.28

ELITE 114 km
Sija Nimi   Seura Aika
1 Träskelin Antti   Koiviston Isku 2.43.35
2 Hämeenaho Tero   Chebici Team 2.43.35
3 Jokivuori Petri   Chebici Team 2.43.35
4 Martikainen Tommi   Turun Urheiluliitto 2.43.35
5 Teivaala Lauri   Tampereen Pyörä-Pojat 2.43.35
6 Kejo Mikko   CC Picaro 2.44.25
7 Rissanen Jarmo   Chebici Team 2.44.25
8 Gustafsson Karo   Chebici Team 2.44.50
9 Vainionpää Arto   Koiviston Isku 2.44.50
10 Porvali Vesa   Chebici Team 2.44.50
11 Mäkelä Jouko   Tampereen Yritys 2.44.50
12 Tomperi Jussi   Turun Urheiluliitto 2.44.50
13 Göös Marko   Kälviän Tarmo 2.45.07
14 Terävuo Jyrki   Turun Urheiluliitto 2.45.07
15 Kalliomäki Timo   Koiviston Isku 2.45.07
16 Järvikuona Jani   Kiimingin Riento 2.45.07
17 Vasala Samuli   Turun Urheiluliitto 2.45.12
18 Huovinen Jukka   CC Picaro 2.45.12
19 Vesa Jani   Chebici Team 2.45.12
20 Savela Klaus   Tampereen Pyörä-Pojat 2.45.52
21 Pesola Timo   Kälviän Tarmo 2.50.17