21 Närpes Tempo  9.7.2005 / resultatlista

M-10  10 km

1. Waltteri Lepistö Porin Tarmo 24:22.0 00.00
2. Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 24:43.0 00.21

M-12  10 km
1. Dennis Holmström Kraft Cykel 19:21.0 00:00.00
2. Tomi Peltomaa Tampereen P-P 19:24.0 00:00.03
3. Tapio Soini Kauhajoen Karhu 19:27.0 00:00.06
4. Marcus Nygård Kraft Cykel 19:28.0 00:00.07
5. Tommy Perjus Kraft Cykel 22:09.0 00:02.48
6. Tobias Nissfolk Kraft Cykel 22:26.0 00:03.05
7. Joachim Österås Kraft Cykel 22:46.0 00:03.25

N-12  10 km
1. Henna Pukkila Kauhajoen Karhu 21:28.0 00:00.00
2. Madli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 22:27.0 00:00.59
3. Laura Hakola Kauhajoen Karhu 24:23.0 00:02.55

N-14  10 km
1. Tarja Laitala Jurvan Urheilijat 18:44.0 00:00.00
2. Henni Alakoskela Kauhajoen Karhu 19:26.0 00:00.42
3. Giia Karjalainen CC Helsinki 20:19.0 00:01.35
4. Madeleine Westerlund Kraft Cykel 20:37.0 00:01.53
5. Anna Malm Kraft Cykel 22:34.0 00:03.50

N-16  10 km
1. Lotta Lepistö Porin Tarmo 17:40.0 00:00.00
2. Tiia Peltomaa Tampereen P-P 19:09.0 00:01.29

M-16  20 km
1. Jaakko Huhtasaari Kauhajoen Karhu 32:22.0 00:00.00
2. Janne Hoppendorff Kauhajoen Karhu 36:59.0 00:04.37

M-18  20 km
1. Joonas Haapala Teuvan Rivakka 31:05.0 00:00.00
2. Örjan Träskböle Kraft Cykel 38:11.0 00:07.06

N-18  20 km
1. Susanna Smedman Kraft Cykel 37:12.0 00:00.00
2. Petra Witans Kraft Cykel 37:53.0 00:00.41
3. Heidi Pukkila Kauhajoen Karhu 40:06.0 00:02.54

N-Elite  20 km
1. Charlotta Uppgård Jurvan Voima 35:04.0 00:00.00
2. Rita Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 40:09.0 00:05.05

M-Kilpa  20 km
1. Teppo Mäkelä Kälviän Tarmo 28:29.0 00:00.00
2. Jani Strömsholm CC Helsinki 29:27.0 00:00.58
3. Jarkko Huhtasaari Kauhajoen Karhu 30:54.0 00:02.25
4. Jani Ylinen Killinkosken Myrsky 30:58.0 00:02.29
5. Pertti Kiiskinen Oulun Tarmo 33:00.0 00:04.31

M-Elite  20 km
1. Mikko Keijo CC Picaro 28:48.0 00:00.00
2. Janne Varala Jurvan Voima 29:31.0 00:00.43

M-35  20 km
1. Jouni Ingalsuo Kälviän Tarmo 29:58.0 00:00.00
2. Torsti Saikkonen CC Helsinki 32:04.0 00:02.06
3. Janne Vanhala Gamlakarleby IF 33:24.0 00:03.26

M-40  20 km
1. Harry Riddar Kraft Cykel 29:17.0 00:00.00
2. Jyrki Lepistö Porin Tarmo 29:59.0 00:00.42
3. Stefan Westerlund Kraft Cykel 34:12.0 00:04.55

M-45  20 km
1. Veijo Vahteri Kiimingin Riento 28:39.0 00:00.00
2. Alf Blomback Jurvan Urheilijat 29:12.0 00:00.33
3. Ole Blomback Jurvan Urheilijat 29:56.0 00:01.17
4. Kalevi Hänninen Teuvan Rivakka 31:11.0 00:02.32
- Jukka Hautamäki Laihian Luja avbröt  

M-50  20 km
1. Matti Muilu Tampereen P-P 30:40.0 00:00.00
2. Osmo Tiikkainen Sukevan Kisa 33:26.0 00:02.46
3. Bengt Smedman Kraft Cykel 36:39.0 00:05.59

M-55  20 km
1. Jorma Huttunen JyPS 32:38.0 00:00.00

M-60  20 km
1. Kauko Aalto Jurvan Voima 34:37.0 00:00.00

M-70  20 km
1. Kaarlo Vartiamäki Killinkosken Myrsky 39:19.0 00:00.00
2. Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 47:28.0 00.08.09