2. PORI GP Koiviston Isku ry

6.8.2005 Pori Preiviiki

Yleinen 115 km
Sija Nimi Seura Aika Aikasakko* Kok. aika
1 Jani Vesa Chebici 2:41:53 0:00:10 2:42:03
2 Arto Vainionpää KoiI 2:41:53 0:00:10 2:42:03
3 Mikko Aalto JurVo 2:41:53 0:00:10 2:42:03
4 Marko Leppämäki P-P 2:41:53 0:00:10 2:42:03
5 Toni Liias TuUl 2:41:53 0:00:10 2:42:03
6 Tapio Niemi TY 2:42:17 0:00:10 2:42:27
7 Jouko Mäkelä TY 2:42:17 0:00:10 2:42:27
8 Antti Träskelin KoiI 2:42:48 0:00:10 2:42:58
9 Ilpo Kyllönen KoiI 2:42:55 0:00:10 2:43:05
10 Tero Hämeenaho Chebici 2:42:55 0:00:10 2:43:05
11 Jukka Huhtasaari (M-18) KaKa 2:42:55 0:00:10 2:43:05
12 Lauri Teivaala P-P 2:42:55 0:00:10 2:43:05
13 Sami Mattila TVC 2:42:55 0:00:10 2:43:05
14 Riivo Schumann CFC 2:42:55 0:00:10 2:43:05
15 Marko Göös KäTa 2:42:55 0:00:10 2:43:05
16 Janne Suokas P-P 2:42:55 0:00:10 2:43:05
17 Pauli Viljanen TY 2:42:55 0:00:10 2:43:05
18 Timo Erjomaa TuUl 2:43:13 0:00:10 2:43:23
19 Olli Hyytiäinen Chebici 2:43:50 0:00:10 2:44:00
20 Jari Nieminen KoiI 2:46:10 0:00:10 2:46:20
  Petri Jokivuori Chebici DNF    
  Mika Vilen CCH DNF    
  Jarkko Huhtasaari KaKa DNF    
  Juha Kakko KoPy DNF    
  Mikko Siltanen P-Union DNF    
  Jarmo Rissanen Chebici DNS    
  Teemu Viholainen (M-16) CCH DNS    
  Jari Syvänen KoiI DNS    
  Petri Elomaa KoiI DNS    
  Caj Orpana KoPy DNS    
* Kaikille kilpailijoille 10 sekunnin aikasakko keskiviivan toistuvista ylityksistä

M-16 46km
1 Jussi Eskelinen  PoTa 1:07:59    
2 Tapio Arvo  TuUl 1:07:59    
3 Mikko Mäkelä  PoPyKa 1:07:59    
  Petri Stenroos  PoPyKa DNF    
  Perttu Paloniemi  CCH DNS    

Naiset 46km
1 Lotta Lepistö PoTa 1:07:59    
2 Aino Laurio  CCH 1:17:36    
  Sanna Eronen  KoiI DNS    
  Kaisa Lehtonen  CCH DNS    

Master Cupin 13. osakilpailun luokat

M-30 46km

Sija Nimi Seura Aika Aikasakko * Kok.aika
1 Kari Helin  CCH 2:42:55 0:00:10 2:43:05
2 Teppo Mäkelä KäTa 2:42:55 0:00:10 2:43:05
3 Teemu Jaakkola  TVC 2:42:55 0:00:10 2:43:05

M-35 46km
1 Jonathan Williams  CCH 2:42:55 0:00:10 2:43:05
2 Juha Rokka  KoiI 2:42:55 0:00:10 2:43:05
3 Jukka Uljala KorsKa 2:42:55 0:00:10 2:43:05
4 Jari Berghem  TWD 2:42:55 0:00:10 2:43:05
5 Kimmo Vainio MäntsU 2:42:55 0:00:10 2:43:05
6 Marko Eronen  KoiI 2:42:55 0:00:10 2:43:05
  Jari Kainulainen CCH DNS    
  Mikko Kivi IK-32 DNS    

M-40 46km
1 Jyrki Lepistö PoTa 2:42:55 0:00:10 2:43:05
2 Kari Kasanen  IK-32 2:42:55 0:00:10 2:43:05
3 Jari Kulmala  IK-32 2:42:55 0:00:10 2:43:05
4 Jan Elmgren  CCH 2:42:55 0:00:10 2:43:05
5 Ari Kansikas KyPo 2:42:55 0:00:10 2:43:05
  Petri Salminen KoiI DNS    
  Antero Aarnio  CCH DNS    
  Paul Sjöholm CCH DNS    

M-45 46km
1 Tuomas Ahosalmi MelKo 2:42:55 0:00:10 2:43:05
2 Teuvo Färlin MäntsU 2:42:55 0:00:10 2:43:05
3 Pekka Saari  KoiI

-1 kierr

0:00:10

-1 kierr

  Kimmo Laukkanen  CCH DNF    
  Kari Keinänen  CCH DNS    
* Kaikille kilpailijoille 10 sekunnin aikasakko keskiviivan toistuvista ylityksistä

M-50 46km
1 Kimmo Lampioinen KoiI 1:07:59    
2 Ano Korhonen  IK-32 1:07:59    
3 Matti Immonen  SäkY 1:07:59    
4 Jari Wiksten KoiI 1:08:22    

M-55 46km
1 Pentti Salminen  TWD 1:07:59    
2 Olavi Kaarela CCH 1:07:59    
3 Matti Tanttu CCH 1:07:59    
4 Jaakko Tanskanen  CCH 1:07:59    
5 Markku Koskihaka SäkY 1:07:59    
6 Ahti Hyytiäinen  CCH 1:07:59    
7 Jukka Rintala  PoTa 1:07:59    
8 Veijo Kari  PoTa 1:07:59    
9 Tenho Hätönen PiKe 1:08:22    
10 Unto Kovanen  MiPy 1:08:39    
  Juha Niemi  CCH

DNS

   

M-60 46km
1 Jukka Oksanen PiKe 1:07:59    
2 Kimmo Laine  P-Union 1:07:59    

M-65 46km
1 Lauri Puranen CCH 1:09:25    
2 Kauko Aalto  JurVo 1:14:06    
3 Reijo Munne KoPy 1:25:25    

M-70 46km
1 Kyösti Myyryläinen P-Union 1:07:59    
2 Henrik Anthoni SibbV 1:46:56    

N-40 46km
1 Kristiina Iisakkila TaSi 1:07:59