Linja-ajo
Naiset 10 km (30 kierrosta) finaali
1. Paula Suominen TuUL
2. Mirella Harju TuUL
3. Terhi Salmenoja TVC
4. Elina Kivioja CCH
5. Pia Lehikoinen TVC

Keirin

M18 Finaali
1. Teemu Viholainen CCH
2. Jens Harju TuUL
3. Eero Teivaala P-P
4. Risto Aaltio IK-32
5. Ilari Kahila CCH
6. Tapio Arvo TuUL

Keirin
Miehet Finaali
1. Jarmo Valtonen HTL
2. Juha-Matti Alaluusua TuUL
3. Juha Posio CCH
4. Janne Hänninen TWL
5. Toni Liias TuUL
6. Jussi Tomperi TuUL

Takaa-ajojen lopputulokset

Miehet 4 km takaa-ajo
1. Timo Erjomaa TuUL 5:00,01
2. Sami Hiltunen TWL 5:00,29
3. Juha-Matti Alaluusua TuUL 5:07,87
4. Matti Pajari CCH 5:09,44
5. Mikko Siltanen P-Union 5:14,92
6. Toni Liias TuUL 5:15,49
7. Teemu Jaakkola TVC 5:19,77
8. Lauri Teivaala P-P 5:21,43
9. Antti Träskelin KoiI 5:22,00
10. Robert Brandt HTL 5:24,56
11. Antti Hööpakka LaihLu 5:37,46

ILM Aika-ajot

N10 500 m Kultainen kampi
1. Jeanette Söderholm SibbV 51,30
2. Anna Lahti KäTa 52,21
3. Eveliina Sarismala P-P 52,73
4. Kaarina Arvo TuUL 58,88
5. Vilma Kukkonen KiiRi 59,83

M10 500 m Kultainen kampi
1. Mikko Kauppila P-P 47,88
2. Oskari Vainionpää KaKa 52,47
3. Sasu Halme SibbV 53,44
4. Lauri Peräkorpi KaKa 57,42
5. Marco-Tapio Niemi TY 58,82

N12 500 m Kultainen kampi
1. Suvi Halme SibbV 46,25
2. Madli Uusi-Kokko KaKa 47,94
3. Anna-Mari Saarinen TuUL 49,17
4. Laura Vainionpää KaKa 49,74
5. Jenna Lajunen MTBCF 50,18
6. Liisa Kuuloja P-P 51,88
7. Henna Pukkila KaKa 53,63
8. Sanni Uusi-Piuhari P-P 55,09

M12 500 m Kultainen kampi
1. Olli Teivaala P-P 43,36
2. Eemeli Välimaa OPP 45,79
3. Jani Sandelin CCH 45,95
4. Tomi Peltomaa P-P 46,37
5. Artturi Pensasmaa P-P 46,65
6. Wille-Oskari Riihelä CCH 47,53
7. Max Puttonen VP 47,97
8. Antti Ojansivu P-P 48,06
9. Ilkka Keskitalo OPP 48,17
10. Christian Holmen TuUL 48,93
11. Valtteri Peteri OPP 49,52
12. Tapio Soini KaKa 49,57
13. Jens Söderholm SibbV 51,90
14. Visa Koski TuUL 52,37

N14 500 m Kultainen kampi
1. Virva Koski TuUL 45,36
2. Diana Westermark SibbV 45,80
3. Sari Soininen TuUL 45,96
4. Miimu Paavola P-P 46,00
5. Hanna Peltola TuUL 46,79
6. Jenni Laine MynTo 47,56
7. Minttu Kauppila P-P 47,63
8. Iiris Aaltio IK-32 49,11
9. Eveliina Kuuloja P-P 49,20

M14 500 m Kultainen kampi
1. Samuel Halme SibbV 41,45
2. Tuomas Lilja OPP 41,52
3. Joonas Henttala Akilles 42,30
4. Simo Alatarvas OPP 43,33
5. Juuso Saarenpää KaKa 43,82
6. Teemu Uusi-Piuhari P-P 44,13
7. Patrik Holmström TuUL 44,61
8. Aleksi Tenkula IK-32 45,87
9. Jesse Virtanen TuUL 46,89
10. Sam Lindqvist SibbV 46,96
11. Topias Kukkonen KiiRi 47,37

N10 2 km Kultainen kampi
1. Jeanette Söderholm SibbV 3:41,75
2. Anna Lahti KäTa 3:45,66
3. Eveliina Sarismala P-P 3:52,30
4. Vilma Kukkonen KiiRi 4:02,80
5. Kaarina Arvo TuUL 4:08,74

M10 2 km Kultainen kampi
1. Mikko Kauppila P-P 3:31,13
2. Sasu Halme SibbV 3:42,43
3. Oskari Vainionpää KaKa 3:43,15
4. Lauri Peräkorpi KaKa 4:02,07
5. Marco-Tapio Niemi TY 4:10,70

N12 2 km Kultainen kampi
1. Suvi Halme SibbV 3:19,04
2. Jenna Lajunen MTBCF 3:37,68
3. Anna-Mari Saarinen TuUL 3:37,77
4. Laura Vainionpää KaKa 3:38,61
5. Madli Uusi-Kokko KaKa 3:39,53
6. Liisa Kuuloja P-P 3:43,39
7. Henna Pukkila KaKa 3:50,41
8. Sanni Uusi-Piuhari P-P 4:08,46

M12 2 km Kultainen kampi
1. Olli Teivaala P-P 3:05,18
2. Eemeli Välimaa OPP 3:15,11
3. Antti Ojansivu P-P 3:16,13
4. Jani Sandelin CCH 3:16,70
5. Tomi Peltomaa P-P 3:20,48
6. Artturi Pensasmaa P-P 3:21,03
7. Ilkka Keskitalo OPP 3:25,70
8. Christian Holmen TuUL 3:31,23
9. Valtteri Peteri OPP 3:31,82
10. Tapio Soini KaKa 3:34,44
11. Jens Söderholm SibbV 3:35,00
12. Max Puttonen VP 3:38,28
13. Wille-Oskari Riihelä CCH 3:38,50
14. Visa Koski TuUL 4:05,87

N14 2 km Kultainen kampi
1. Diana Westermark SibbV 3:13,08
2. Miimu Paavola P-P 3:15,13
3. Hanna Peltola TuUL 3:15,90
4. Eveliina Kuuloja P-P 3:23,81
5. Virva Koski TuUL 3:24,26
6. Sari Soininen TuUL 3:24,46
7. Jenni Laine MynTo 3:25,17
8. Minttu Kauppila P-P 3:28,53
9. Iiris Aaltio IK-32 3:37,80

M14 2 km Kultainen kampi
1. Samuel Halme SibbV 2:58,25
2. Tuomas Lilja OPP 2:59,44
3. Joonas Henttala Akilles 2:59,64
4. Juuso Saarenpää KaKa 3:03,53
5. Simo Alatarvas OPP 3:05,88
6. Teemu Uusi-Piuhari P-P 3:09,53
7. Patrik Holmström TuUL 3:13,10
8. Topias Kukkonen KiiRi 3:21,14
9. Aleksi Tenkula IK-32 3:23,71
10. Sam Lindqvist SibbV 3:24,67
11. Jesse Virtanen TuUL 3:24,89

Pisteajo
Miehet 40 km (120 kierrosta)
1. Lauri Teivaala P-P 115
2. Matti Pajari CCH 98
3. Antti Träskelin KoiI 61
4. Mika Vilen CCH 53
5. Juha Posio CCH 48
6. Ilpo Kyllönen KoiI 31
7. Risto Aaltio IK-32 26
8. Eero Teivaala P-P 13