Maastopyöräilyn (XC) SM- ja ISM-kilpailut Rovaniemellä 17.07.2005

MIEHET 42 km SM- kilpailu

Sija Nimi Seura Aika
1. Jäppinen Eero MiPy 1:57:37
2. Kaarlampi Erik KoPy 2:00:31
3. Kangaskokko Juha KiiRi 2:04:51
4. Tyynelä Sami TWD 2:14.50
5. Vaara Visa JyPs -1 kier.
6. Maunumäki Kari KäTa -1 kier.
7. Wickström Per-Gustav TuUl -2 kier.
8. Lappalainen Jarkko RiiK-V -2 kier.
  Turunen Tuomas CCH DNF
  Salmi Janne OP-P DNF
  Huttunen Juho P-68 DNF
  Mustonen Jyrki KuoPyS DNF
  Jordas Björn Sibbo Vargarna DNS
  Träskelin Antti KoiI DNS

M-18 30 km SM- kilpailu
1. Alus Markku TWD 1:35:02
2. Sarmalahti Jarno KoPy 1:36:46
3. Sykäri Oscar IK-32 1:39:55
4. Vuotila Otto RiiK-V 1:46:24
5. Olkkonen Ilkka RiiK-V 1:46:30
6. Kutinlahti Antti IK-32 -1 kier.
  Tikander Niko LprPy DNS
  Virtanen Tuukka KorsKa DNS

M-30 30 km ISM-kilpailu
1. Ahlroos Pasi IK-32 1:30:55
2. Koljonen Markku KuoPyS 1:31:35
3. Aninko Markku TeRi 1:32:03
4. Kallioniemi Jussi MTBCF 1:32:55
5. Järvenpää Rami TuUl 1:38:15
6. Kiiskinen Marko JyPs 1:45:10
7. Karjalainen Jere KorsKa 1:47:05
8. Mursu Jaakko KuoPyS 1:49:55
9. Virtanen Joni MTBCF -1 kier.
10. Sipilä Jarkko NivPr -1 kier.
  Törmänen Ossi Cyclos DNF
  Vainio Panu MTBCF DNF
Maastopyöräilyn (XC) SM- ja ISM-kilpailut Rovaniemellä 17.07.2005

M-14 12 km ISM- kilpailu

Sija Nimi Seura Aika
1. Halme Samuel Sibbo Vargarna 43:52
2. Lilja Tuomas OP-P 46:35
3. Alatalo Tero OP-P 49:30
4. Kukkonen Topias KiiRi 50:19
5. Angelva Taneli OP-P 51:29
6. Ronkainen Elmo Cyclos 53:05
7. Alatarvas Simo OP-P 58:16
  Kaltiokumpu Juha OP-P DNS

N-16 12 km SM- kilpailu
1. Lilja Laura IK-32 50:10
2. Konttinen Hanna VoVi 50:47
3. Tepsa Tiina OP-P 58:02
4. Toivola Sina OP-P 1:17:02

M-16 18 km SM- kilpailu
1. Tyrni Aleksi IK-32 57:19
2. Viholainen Teemu CCH 1:01:08
3. Pakarinen Miika TuUL 1:01:19
4. Angelva Tuomas OP-P 1:01:47
5. Kahila Ilari CCH 1:04:39
6. Kukkonen Joonas KiiRi 1:06:59
7. Törmänen Roope Cyclos 1:10:55

N-18 18 km SM- kilpailu
1. Somervuori Jonna IK-32 1:12:20
2. Ylitolva Anne OP-P 1:16:02
3. Kukkonen Jenni KiiRi 1:20:06
4. Ilmarinen Heini Zeus 1:21:06
5. Salovaara Heini IK-32 1:21:52

NAISET 30 km SM- kilpailu
1. Ketonen Carina KoPy 1:44:05
2. Lamminsalo Malena Sibbo Vargarna 1:50:49
3. Marttila Outi MTBCF 1:53:49
4. Vapaaoksa Jenni MTBCF -1 kier.
5. Pisilä Marianne NivPr -1 kier.
  Lyyski Taija MiPy DNF
  Mäkinen Anu OP-P DNS

M-40 24 km ISM- kilpailu
1. Nikander Raimo MS-team 1:29:13
2. Kukkonen Heikki KiiRi 1:32:11
3. Hongisto Keijo OuTa 1:34:12
6. Perttamo Keijo OP-P 1:39:20
7. Autio Hannu KangKi 1:40:55
  Kulmala Jari IK-32 DNS

M-50 18 km ISM- kilpailu
1. Sammalisto Pekka KangKi 1:00:15
2. Veikko Halme Sibbo Vargarna 1:06:44
3. Urpela Aaro KangKi 1:07:50
4. Kahila Hemmo CCH 1:13:36
5. Somervuori Jukka IK-32 1:19:55
6. Vornanen Reijo KuoPyS 1:21:16
  Hautasaari Jari OuTa DNS
  Lesonen Markku PK-Team DNS
  Jokela Aimo KangKi DNS
  Wiksten Jari KoiI DNS

HARRASTE 18 km Kansallinen
1. Haaparanta Heikki Saarenkylä 1:02:13
2. Jänkälä Hannu MCO 1:06:16
3. TörmälehtoPasi Paju x-treme Team 1:10:04
4. Vornanen Juha KuoPyS 1:13:30
5. Alariesto Petri OP-P 1:14:21
6. Toivonen Valtteri Oulu 1:14:50
7. Leppäaho Mika Cyclos 1:15:24


N-10 2,7 km Kultainen kampi osakilpailu
Sija Nimi Seura Aika
1. Ylitolva Roosa OP-P 14:06
2. Karjalainen Emma Cyclos 14:22
3. Törmänen Riia-Maria Cyclos 14:42
4. Kukkonen Vilma KiiRi 14:50
5. Leppänen Minni TWDL 15:57
6. Heikkilä Elisa Cyclos 17:33
7. Ahonen Jaana P-Union 17:56

M-10 5,4 km Kultainen kampi osakilpailu
1. Halme Sasu Sibbo Vargarna 23:22
2. Karjalainen Arttu Cyclos 26:00
3. Tepsa Taneli OP-P 29:53
4. Väyrynen Iiro OP-P 32:07
5. Pesonen Jussi Cyclos 36:00

N-12 5,4 km Kultainen kampi osakilpailu
1. Halme Suvi Sibbo Vargarna 20:34
2. Lajunen Jenna MTBCF 25:05
3. Ahonen Liisa P-Union 31:15
4. Hongisto Katriina OuTa 34:47

M-12 8,1 km ISM- kilpailu
1. Hänninen Juho TaiTä 29:25
2. Alatalo Petri OP-P 30:40
3. Välimaa Eemeli OP-P 30:43
4. Silvénius Aku TWD 32:15
5. Karjalainen Jonne Cyclos 32:25
6. Leppänen Vili TWD 34:10
7. Jokiranta Oula Cyclos 35:43
8. Peltola Jani OP-P 37:51
9. Pesonen Ville Cyclos 39:53

N-14 8,1 km ISM- kilpailu
1. Törmänen Rosa Cyclos 36:38
2. Nevala Jenniina Cyclos 38:02
3. Hongisto Riinamaria OuTa 38:34
4. Heikkilä Kaisa Cyclos 40:04