Helsinki GP 2006 Tulokset

kv. RATAPYÖRÄILYKILPAILUT

Erä-ajon karsinta, 200 m aika-ajo 200 m lentävä 8-jatkoon
1. Daniel Novikov Eesti 11.42  
2. Janne Hänninen TWL 11.76  
3. Timo Riihelä CCH 12.32  
4. Aivar Jürgenson Eesti 12.56  
5. Matti Pajari VP 12.64  
6. Mika Riihelä CCH 12.69  
7. Eärendel Fingerson CCH 12.74  
8. Jarkko Saarinen TVC 13.19  
9. Antti Träskelin KoiIs 13.26  

Alkuerät
1. erä Daniel Novikov Eesti 13.78  
  Jarkko Saarinen TVC  
2. erä Janne Hänninen TWL 12.97  
  Eärendel Fingerson CCH  
3. erä Timo Riihelä CCH 13.24  
  Mika Riihelä CCH  
4. erä Matti Pajari VP 13.08  
  Aivar Jürgenson Eesti  

1/2 Finaali
1. erä Daniel Novikov Eesti 13.00  
  Matti Pajari VP  
2. erä Janne Hänninen TWL 15.04  
  Timo Riihelä CCH  

Finaali
  Janne Hänninen TWL   13.63 14.34
  Daniel Novikov Eesti 11.40  

Tulokset
1. Janne Hänninen TWL  
2. Daniel Nobvikov Eesti  
3. Timo Riihelä CCH  
4. Matti Pajari VP  
5. Aivar Jürgenson Eesti  
6. Mika Riihelä CCH  
7. Eärendel Fingerson CCH/Usa  
8. Jarkko Saarinen TVC  
9. Antti Träskelin KoiIs  

NAISTEN LINJA-AJO 4 kierrosta
1. Elina Kivioja CCH  
2. Anne Rautio TVC  
3. Elisa Arvo TuUL  
4. Heini Salovaara IK-32  
5. Liis-Grete Arro Eesti  

NUORTEN LINJA-AJO 4 kierrosta
1. Ott Mahlapuu Eesti  
2. Kristian Heinrand Eesti  
3. Eerik Idarand Eesti  
4. Tapio Arvo TuUL  
5. Teemu Viholainen CCH  
6. Siim Eilo Eesti  
7. Ilari Kahila CCH  

MIESTEN PUDOTUSAJO
1. Matti Pajari VP  
2. Janne Hänninen TWL  
3. Ilpo Kyllönen KoiIs  
4. Mika Vilen CCH  
5. Aivar Jürgenson Eesti  
6. Eärendel Fingerson CCH  
7. Torsten Santavirta CCH  
8. Jan Elmgren CCH  
9. Mika Riihelä CCH  
10. Timo Riihelä CCH  
11. Antti Träskelin KoiIs  
12. Daniel Novikov Eesti  

Australialainen Takaa ajo 5 kierrosta, naiset
1. Heini Salovaara IK-32 2.54.86
2. Anne Rautio TVC 2.56.52
3. Elisa Arvo TuUL 2.59.84
4. Liis-Grete Arro Eesti ylösajo
5. Elina Kivioja CCH ylösajo

PUDOTUSAJO nuoret
1. Eerik Idarand Eesti
2. Ott Mahlapuu Eesti
3. Siim Eilo Eesti
4. Kristian Heinrand Eesti
5. Ilari Kahila CCH
6. Teemu Viholainen CCH
7. Tapio Arvo TuUL

PROGRESIIVINEN PISTEAJO miehet
1. Matti Pajari VP 39 pist.
2. Ilpo Kyllönen KoiIs 6 pist.
3. Janne Hänninen TWL  
4. Mika Vilen CCH  
5. Timo Riihelä CCH  
6. Jan Elmgren CCH  
7. Aivar Jürgenson Eesti  
8. Torsten Santavirta CCH  

KIRIPUDOTUSAJO naiset
1. Elisa Arvo TuUL
2. Heini Salovaara IK-32
3. Liis-Grete Arro Eesti

PISTEAJO 12 kierrosta miehet
1. Matti Pajari 18 pist.
2. Janne Hänninen 14 pist.
3. Antti Träskelin 5 pist.
4. Ilpo Kyllönen 4 pist.
5. Mika Vilen 2 pist.
6. Jan Elmgren 1 pist.

PISTEAJO 12 kierrosta nuoret
1. Eerik Idarand Eesti 16 pist.
2. Ott Mahlapuu Eesti 13 pist.
3. Teemu Viholainen CCH 7 pist.
4. Tapio Arvo TuUL 3 pist.
5. Ilari Kahila CCH 2 pist.
6. Kristian Heinrand Eesti 2 pist.
7. Siim Eilo Eesti 1 pist.

Tasoitusajo Nuoret
1. Ott Mahlapuu Eesti 0  
2. Eerik Idarand Eesti 20 m  
3. Siim Eilo Eesti 50 m  
4. Kristian Heinrand Eesti 10 m  
5. Teemu Viholainen CCH 40 m  
6. Tapio Arvo TuUL 30 m  
7. Ilari Kahila CCH 60 m  

KEIRIN miehet
1. Daniel Novikov Eesti  
2. Janne Hänninen TWL  
3. Matti Pajari VP  
4. Antti Träskelin KoiIs  
5. Ilpo Kyllönen KoiIs  
  Mika Vilen CCH  
  Aivar Jürgenson Eesti  
  Jan Elmgren CCH  
  Timo Riihelä CCH