16. Laihian Ajot
Laihia 16.7.2006
Lopputulokset

M10 10 KM

1 Eetu Mäki-Jouppila Kauhajoen Karhu 20:10,4    
2 Lauri Koski Kälviän Tarmo 20:20,3    
3 Waltteri Lepistö Porin Tarmo 20:28,1    
4 Vilhelmi Lehtinen Turun Urheiluliitto 20:30,4    
5 Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 21:05,5    
6 Juuso Muhonen Kälviän Tarmo 21:13,5    
7 Oskari Hanhioja Tampereen Pyörä-Pojat 23:10,6    
8 Veikko Rauma Kälviän Tarmo 24:48,0    

N10 10 KM
1 Anna Lahti Kälviän Tarmo 20:06,5    
2 Jutta Hyyppä Kälviän Tarmo 21:32,4    
3 Tiina Rinne Kauhajoen Karhu 22:45,9    

M12 10 KM
1 Artturi Pensasmaa Tampereen Pyörä-Pojat 17:29,2    
2 Marcus Nygård Närpes Kraft 18:08,0    
3 Mikko Kauppila Tampereen Pyörä-Pojat 18:10,7    
4 Joonas Muhonen Kälviän Tarmo 18:43,9    
5 Dennis Holmström Närpes Kraft 18:45,9    
6 Anselmi Lehtinen Turun Urheiluliitto 19:21,9    
7 Markus Myllymäki Kauhajoen Karhu 19:26,9    
8 Tuomas Pollarikoski Kälviän Tarmo 19:57,5    
9 Oskari Vainionpää Kauhajoen Karhu 20:05,4    
10 Visa Koski Turun Urheiluliitto 20:11,6    
11 Jani Göös Kälviän Tarmo 21:14,3    

N12 10 KM
1 Laura Vainionpää Kauhajoen Karhu 19:05,5    
2 Eveliina Sarismala Tampereen Pyörä-Pojat 20:14,2    
3 Riikka Rauma Kälviän Tarmo 20:55,7    
4 Vaula Koski Turun Urheiluliitto 21:34,0    
5 Kaarina Arvo Turun Urheiluliitto 22:00,0    
6 Julia Leppälä Kauhajoen Karhu 22:47,2    

N14 10 KM
1 Minttu Kauppila Tampereen Pyörä-Pojat 18:06,6    
2 Henna Pukkila Kauhajoen Karhu 20:00,8    
3 Emilia Marjoniemi PyöräRinki 20:15,4    
4 Salla Rinne Kauhajoen Karhu 21:00,3    

M14 10 KM
1 Olli Teivaala Tampereen Pyörä-Pojat 16:27,1    
2 Mikael Myllymäki Kauhajoen Karhu 16:33,2    
3 Lassi Lilleberg Laihian Luja 16:35,5    
4 Jesse Virtanen Turun Urheiluliitto 18:13,5    
5 Tatu Hyyppä Kälviän Tarmo 18:22,9    
6 Teemu Myllymäki SPP-56 18:23,0    
7 Miika Syrjä Jurvan Urheilijat 18:49,0    
8 Teemu Syrjä Jurvan Urheilijat 18:53,5    
9 Tapio Soini Kauhajoen Karhu 18:59,4    

M50 10 KM
1 Matti Muilu Tampereen Pyörä-Pojat 14:30,7    
2 Jani Hautasaari Oulun Tarmo 14:34,3    
3 Pekka Hartikka Kiimingin Riento 15:10,1    
4 Jorma Huttunen Jyväskylän Pyöräilyseura 15:21,8    
5 Osmo Tiikkainen Sukevan Kisa 15:37,8    
6 Jouko Peltomaa Kauhajoen Karhu 16:34,1    
7 Lassi Louhi Pyörä-68 17:16,4    

M60 10 KM
1 Lasse Suomi Killinkosken Myrsky 14:55,7    
2 Seppo Hovi Tampereen Pyörä-Union 14:58,2    
3 Esa Vainionpää Kauhajoen Karhu 15:59,8    
4 Kauko Aalto Jurvan Voima 18:04,1    

ELITE 138 KM
1 Toni Liias TuUl 3:23:29,9  
2 Tommi Martikainen TuUl 3:23:34,0  
3 Antti Träskelin KoiI sa  
4 Antti Tuukkanen GIF sa  
5 Kari Maunumäki KäTa sa  
6 Petri Jokivuori Chebici sa  
7 Arto Vainonpää KoiI sa  
8 Eärendel Fingerson CCH sa  
9 Marko Göös KäTa sa  
10 Simo Turunen Hypy sa  
11 Marko Leppämäki P-P sa  
12 Timo-Jaakko Toivanen CC Picaro sa  
13 Ilpo Kyllönen KoiI sa  
14 Petri Leppänen TY sa  
15 Lauri Teivaala P-P sa  
16 Jussi Rossi TWL sa  
17 Mika Vilen CCH sa  
18 Joonatan Pappinen KuoPys sa  
19 Jarmo Rissanen JoensPy sa  
20 Tommi Tuikka CC Picaro sa  
21 Teppo Mäkelä P-P sa  
22 Joonas Haapala TeRi sa  
23 Tero Hämeenaho Chebici sa  
24 Jouko Mäkelä TY sa  
25 Juha Kakko KoPy sa  
26 Jani Vesa Chebici sa  
27 Timo Kalliomäki KoiI 3:24:09,0  
28 Timo Pesola KäTa 3:25:05,0  
29 Kimmo Vuolle P-P 3:28:35,6  
30 Juho Heikkilä Cyclos

3:29:38,0

 

KILPA + M18 92 KM
1 Jouni Ollikainen   CC Picaro 2:15:42,7
2 Rainer Aaltonen   TCC 2:17:51,7
3 Hannu Luoto   KäTa sa
4 Tuomas Nieminen   KauKa sa
5 Kari Holma   TY sa
6 Pertti Kiiskinen   OuTa sa
7 Jani Lahtinen   TY sa
8 Jan Elmgren   CCH sa
9 Nico Blomqvist M18 Akilles sa
10 Juhani Timmerbacka   P-P sa
11 Petri Jutila   P-Union sa
12 Jouni Ingalsuo   KäTa sa
13 Jussi Eskelinen M18 PoTa sa
14 Timo Lehtonen   VVC sa
15 Jyrki Lepistö   PoTa sa
16 Lieven De Rycke   Cyclos sa
17 Timo Karvonen   Cyclos sa
18 Oiva Lipsonen   CC Picaro sa
19 Teemu Viholainen M18 CCH sa
20 Kari Raivio   CC Picaro sa
21 Jaakko Huhtasaari M18 KauKa sa
22 Edward Rehnstrand M18 TWD sa
23 Tapio Rauma   KäTa sa
24 Markus Jäderholm M18 CC Picaro sa
25 Ville Forsby   SPP-56 sa
26 Jarkko Hepokangas   P-P sa
27 Jarkko Vähäkangas   KäTa sa
28 Johannes Leppänen   CC Picaro sa
29 Kimmo Lampioinen   KoiI sa
30 Vesa Heikkilä   KoiI sa
31 Jaakko Knuuttila   SPP-56 sa
32 Marko Eronen   KoiI sa
33 Jens Videbaek   CC Picaro sa
34 Mikko Mäki-Kullas   KangKi sa
35 Markus Tainola   KangKi sa
36 Ulf Stenström   CCH sa
37 Otto Vuotila   TCC sa
38 Jani Ylinen   SPP-56 sa
39 Simone Lega   PiKe

2:35:41,7


M-40 92 KM
1 Alf Blomback JU 2:15:37,1  
2 Ole Blomback JU 2:17:53,9  
3 Hannu Marjoniemi PyöRi sa  
4 Christian Holmström Kraft sa  

N + N-18 + M-16 46 km
1 Tapio Arvo M16 TuUl

1:31:28,0

2 Juuso Saarenpää M16 KauKa sa
3 Lotta Lepistö N18 PoTa sa
4 Jari Peltomaa M16 KauKa sa
5 Linnea Louhi N18 TuUl sa
6 Päivi Karhu-Arola Nelite Akilles sa
7 Minna Uusivirta Nelite TuUl sa
8 Susanna Smedman N18 Kraft

1:33:11,9


N-16 46 km
1 Henni Alakoskela KauKa

1:33:08,4

 
2 Eeva Teivaala P-P sa