KOIVISTON ISKU RY

3. PORI GP 27.8.2006

Shimano maantiecup 8. osakilpailu

Miehet elite, 140 km (6 kierrosta)

Sija   Nimi Seura aika
1   Marek Salermo VP 3:16:18
2   Antti Träskelin KoiIs sa
3   Timo Pesola KäTa sa
4   Jussi Rossi TWL sa
5   Eärendel Fingerson CCH sa
6   Kari Maunumäki KäTa sa
7   Marko Göös KäTa sa
8   Joonatan Pappinen KuoPys sa
9   Ville Suominen TuUL sa
10   Arto Vainionpää KoiIs sa
11   Jouko Mäkelä TY sa
12   Mikko Kejo Picaro sa
13   Tero Hämeenaho CheT sa
14   Toni-Mikael Nordberg PoTa sa
15   Mika Vilen CCH sa
16   Juha Kakko KoPy sa
17   Jyrki Terävuo TuUL sa
18   Matti Pajari VP sa
19   Lauri Teivaala P-P 3:16:26
20   Ilpo Kyllönen KoiIs 3:16:29
21   Teppo Mäkelä P-P sa
22   Tommi Tuikka Picaro sa
23   Perttu Turku CCH sa
24   Riivo Schumann CFC Viro 3:16:30
25   Toni Liias (U23) TuUL 3:16:33
26   Karo Gustafsson CheT sa
27   Jarmo Rissanen JoensPy sa
28   Petri K Leppänen TY 3:16:51
29   Matti Suominen (U23) TuUL 3:17:02
30   Jussi Tomperi TuUL 3:17:53
31   Marko Leppämäki P-P 3:19:05
32   Timo Erjomaa TuUL 3:19:15
33   Jukka-Pekka Santala KoiIs 3:19:27
DNF   Esa Paajanen CCH  
DNF   Jani Vesa CheT  
DNF   Jukka Huhtasaari (U23) KaKa  
DNF   Timo Kalliomäki KoiIs  
DNF   Jari Nieminen KoiIs  
DNS   Juha Paajanen CCH  
DNS   Petri Jokivuori CheT   
DNS   Vesa Porvali CheT  

Miehet kilpa ja M-18 94 km (4 kierrosta)
Sija   Nimi  Seura aika
1   Rauni Eklund TCC 2:19:56
2   Hannu Luoto KäTa 2:19:58
3   Kari Raivio Picaro sa
4   Jouni Ingalsuo KäTa sa
5   Timo Lehtonen WVC sa
6   Oiva Lipsonen Picaro sa
7   Juhani Timmerbacka P-P sa
8   Tuomas Paajanen (M-18) CCH sa
9   Teemu Jaakkola TVC sa
10   Jyrki Lepistö PoTa sa
11   Blomqvist Nico (M-18) Akilles sa
12   Vesa Heikkilä KoiIs sa
13   Jukka Uljala KorsKa sa
14   Pauli Viljanen TY sa
15   Jarkko Huhtasaari (U23) KaKa 2:20:08
16   Miika Salminen PoTa 2:20:14
17   Jani Lahtinen TY 2:20:21
18   Jarkko Niemi TY sa
19   Kari Holma TY 2:20:38
20   Markus Jäderholm Picaro 2:20:57
21   Ulf Stenström CCH sa
22   Edvard Rehnstrand (M-18) TWD 2:25:08
DNF   Sami Eloluoto TuUL  
DNF   Paula Suominen TuUL  
DNF   Jouni Ollikainen Picaro  
DNF   Jan Elmgren CCH  
DNF   Petri Stenroos (M-18) PoPyKa  
DNF   Marko Eronen KoiIs  
DNF   Tapio Rauma KäTa  
DNS   Rainer Aaltonen TCC  
DNS   Jani Ylinen SPP-56  

Naiset elite ja N-18 70 km (3 kierrosta)
Sija   Nimi  Seura aika
1   Lotta Lepistö (N-18) PoTa 2:06:12
2   Linnea Louhi (N-18) TuUL 2:06:19
3   Päivi Karhu-Arola Akilles 2:06:24
DNS   Nea Halme TWD  
DNS   Minna Uusivirta TuUL  
DNS   Susanna Smedman (N-18) Kraft  

M-16 70 km (3 kierrosta)
Sija   Nimi  Seura aika
1   Joonas Henttala Akilles 1:58:52
2   Jaakko Huhtasaari KaKa sa
3   Ilari Kahila CCH sa
4   Daniel Bomberg SibbV 1:59:04
DNF   Tapio Arvo TuUL  

M
aster cup 15. osakilpailu, 47 km (2 kierrosta)
Luokka Sija Nimi  Seura aika
N-30 1 Terhi Junnila PoPyKa 1:17:47
 
 
M-30 1 Sami Kilpeläinen PiKe 1:09:05
M-30 2 Tapio Viinikka HlT 1:09:12
M-30 3 Tomi Andersson PiKe sa
M-30 DNS Kari Helin CCH  

 
M-35 1 Simone Lega PiKe 1:09:05
M-35 2 Jari Berghem TWD sa
M-35 3 Raimo Taavitsainen IK-32 sa
M-35 4 Mika Väisänen Picaro sa
M-35 5 Kimmo Vainio HyPy sa
M-35 6 Jukka Uljala KorsKa sa
M-35 7 Janne Hautamäki Picaro sa
M-35 DNS Juha Rokka KoiIs  

 
M-40 1 Jyrki Lepistö PoTa 1:09:05
M-40 2 Petri Jutila P-Union sa
M-40 3 Ari Kansikas KyPo sa
M-40 4 Marko Eronen KoiIs sa
M-40 5 Kari Kasanen IK-32 sa
M-40 DNF Jan Elmgren CCH  

 
M-50 1 Kimmo Laukkanen CCH 1:09:05
M-50 2 Ano Korhonen IK-32 sa
M-50 3 Jarmo Lahtinen KoiIs sa
M-50 4 Matti Immonen SäkY 1:09:12
M-50 5 Jari Wiksten KoiIs sa
M-50 DNS Pekka Hartikka KiiRi  
M-50 DNS Christer Gren Akilles  

 
M-55 1 Timo Matikainen TWD 1:09:05
M-55 2 Pentti Salminen TWD sa
M-55 3 Jukka Rintala PoTa 1:23:22

 
M-60 1 Jukka Oksanen PiKe 1:09:05
M-60 2 Seppo Hovi P-Union sa
M-60 3 Lauri Nurkkala TWD sa
M-60 4 Esa Vainionpää KaKa 1:09:12
M-60 5 Veijo Kari PoTa 1:17:47
M-60 6 Tenho Hätönen PiKe sa
M-60 7 Eero Suominen PiKe sa

 
M-65 1 Lauri Puranen CCH 1:17:47
M-65 2 Kalevi Varheensalo PoPyKa 1:23:38
M-65 DNS Reijo Munne KoPy  

 
M-70 1 Kyösti Myyryläinen P-Union 1:17:47
M-70 2 Toivo Outinen IK-32 sa
M-70 3 Henrik Anthoni SibbV 1:47:41

 
N-40 DNS Kristiina Iisakkila TaSi