Junioreiden 4-päivän ajo, Kultainen Kampi

Velodromin ratakilpailut 7.6.2007

Sija no. nimi seura aika pisteet

N10 500 m aika-ajo
1.   Lahti Emma Kä-Ta 58.00 20
2. 145 Suvisaari Vilhelmiina VP 1;01.26 19
3. 138 Sarismala Katariina TP-P 1;05,32 18

M10 500 m aika-ajo
1. 133 Henri Kinnunen LUP-82 51;60 20
2. 135 Hanhioja Oskari TP-P 54;17 19
3. 118 Lönström Emil PoA 54;68 18
4. 125 Hyrkäs Matias CCH 55;10 17
5. 130 Peltomaa Otto TuUL 55;20 16
6. 134 Eskelinen Mathias SV 56;56 15
7. 131 Hänninen Casper PoA 56;82 14

N12 500 m aika-ajo
1. 115 Söderholm Jeanette SV 42;40 20
2. 102 Sarismala Eveliina TP-P 45;36 19
3. 112 Lahti Anna Kä-Ta 46;96 18
4. 106 Koski Vaula TuUL 47.88 17
5. 100 Kinnunen Heidi LUP-82 49;48 16
6. 116 Väkevä Veera CCH 51;77 15
7. 105 Arvo Kaarina TuUL 52;30 14
8. 114 Törmänen Riia-Maria Cyclos 55;13 13
9. 107 Eskelinen Maria SV 55;33 12
10. 113 Heikkilä Elisa Cyclos 55;43 11
11. 111 Leppänen Minni TWD 56;11 10

M12 500 m aika-ajo
1. 93 Myllymäki Jere CCH 44.78 20
2. 76 Sundman Edward LUP-82 45;35 19
3. 80 Lehtinen Anselmi TuUL 45;57 18
4. 81 Bagger Emil PoA 47;53 17
5. 96 Henttala Niklas PoA 47;55 16
6. 94 Hänninen Aleksi PoA 48;78 15
7. 89 Lehtinen Vilhelmi TuUL 49;56 14
8. 95 Serguskin Atte CCH 49;80 13
9. 91 Saarela Aleksi VP 50;46 12
10. 85 Halme Sasu KorsKa 50;60 11
11. 99 Pesonen Jussi Cyclos 50;72 10
12. 84 Suvisaari Arttu VP 50;75 9
13. 98 Niemi Marco-Tapio TY 51;10 8
14. 97 Karhu Juuso PoA 52;08 7
15. 88 Alanko Valtteri SV 53,59 6

N14 500 m aika-ajo
1. 68 Halme Suvi KorsKa 43;76 20
2. 71 Suvisaari Eveliina VP 44;81 19
3. 46 Vainionpää Laura KaKa 45;10 18
4. 75 Alanko Vilma SV 45;32 17
5. 101 Stenman Melissa TP-P 45;39 16
6. 69 Lajunen Laura MTBCF 46;31 15
7. 72 Niemi Janna-Carla TY 46;36 14
8. 70 Saarinen Anna-Mari TuUL 46;91 13
9. 73 Kansikas Jasmin Ky-Po 48;20 12
10. 74 Bomberg Emilia SV 48;60 11

M14 500 m aika-ajo
1. 47 Teivaala Olli TP-P 39:65 20
2. 66 Jokiranta Oula Cyclos 40;34 19
3. 48 Sandelin Jani CCH 40;46 18
4. 54 Riihelä Wille Oskari CCH 41;55 17
5. 57 Pensasmaa Artturi TP-P 41;95 16
6. 49 Nurmi Roope PoA 42;06 15
7. 51 Bagger Valter PoA 43;35 14
8. 55 Puttonen Max VP 44;09 13
9. 52 Söderholm Jens SV 44;81 12
10. 65 Pesonen Ville Cyclos 45;75 11
11. 56 Koivisto Teemu VP 47;40 10
12. 64 Beckmann Edward PoA 47;41 9
13. 77 Koski Visa TuUL 47;56 8
14. 60 Leppänen Vili TWD 48;23 7
15. 67 Jokiranta Elmo Cyclos 48;43 6

N16 500 m aika-ajo
1. 25 Koski Virva TuUL 42;50 20
2. 36 Paavola Miimu TP-P 43;98 19
3. 30 Törmänen Rosa Cyclos 44;47 18
4. 38 Nurmi Laura PoA 45;88 17
5. 42 Kansikas Sofia Ky-Po 46;22 16
6. 34 Laine Jenni My-To 47;23 15
7. 32 Nevala Jenniina Cyclos 47;65 14
8. 31 Heikkilä Kaisa Cyclos 47;96 13
9. 29 Virolainen Niina VP 49;15 12

Naiset 500 m aika-ajo
1. 1 Arvo Elisa CCH 41;12 20
2. 4 Rautio Anne TVC 43;28 17
3. 11 Miettinen Riina CCH 44;78 15

M16 1 km aika-ajo
1. 160 Henttala Joonas PoA 1;15.82 20
2. 161 Halme Samuel KorsKa 1;17;65 19
3. 165 Hyrkäs Tuomas CCH 1;18;83 18
4. 174 Myllymäki Mikael KaKa 1;22.13 17
5. 173 Beckman Erik PoA 1;24.73 16
6. 169 Virtanen Jesse TuUL 1;30.13 15
7. 172 Lindroos Mikael CCH 1,30;39 14

Avoin luokka alle 10 v. 200 m aika-ajo
1.   Lahti Sampo Kä-Ta 28;41  
2.   Stenman Tino TP-P 28;59  

Yleinen 1 km aika-ajo
1.   Aaltio Risto VP 1;11.50  
2.   Pajari Matti VP 1;11.91  
3.   Salermo Marek VP 1;15.30  
4.   Kahila Ilari CCH 1;17;80  
5.   Saarinen Jarkko TVC 1;19.34  
6.   Tasa Jyrki CCH 1;27.39  
7.   Koski Virva TuUL 1;29.26  
8.   Ranta Tapani CCH 1;31.00  
9.   Husgafvel Pekka CCH 1;31.06  
10.   Husgafvel Arto CCH 1;34.82  
11.   Saarinen Anna-Mari TuUL 1;37.64  
12.   Koski Visa TuUL 1;50.24  
13.   Arvo Kaarina TuUL 1;57.21  
14.   Koski Vaula TuUL 1;59.60