3. Killin Kaivin GP, Tampere 19.5.2007

N - 10, 9 km

1 Uusi-Piuhari Emmi Tampereen Pyörä-Pojat 14:14
2 Ojanen Pauliina Tampereen Pyörä-Pojat 14:26
3 Sarismala Katariina Tampereen Pyörä-Pojat 15:15

M - 10, 9 km
1 Hänninen Jaakko Tainionkosken Tähti 15:12
2 Hanhioja Oskari Tampereen Pyörä-Pojat 16:17
3 Kinnunen Henri Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82 16:24
4 Hänninen Casper Porvoon Akilles 17:15
5 Hyrkäs Matias Cycle Club Helsinki 17:56
6 Tuominen Petrus Cycle Club Helsinki 18:17

N - 12, 9 km
1 Söderholm Jeanette IF Sibbo Vargarna 14:00
2 Sarismala Eveliina Tampereen Pyörä-Pojat 15:01
3 Heikkilä Elisa Cyclos Kuusamo 15:46
4 Kinnunen Heidi Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82 16:22
5 Koski Vaula Turun Urheiluliitto 16:24
6 Ojanen Jonna Tampereen Pyörä-Pojat 16:31
7 Hakamaa Emma Tampereen Pyörä-Pojat 16:37
8 Leppänen Minni CC Tailwind 17:43

N - 14, 16 km
1 Suvisaari Eveliina Vantaan Pyöräilijät 26:28
2 Stenman Melissa Tampereen Pyörä-Pojat 26:28
3 Niemi Janna-Carla Tampereen Yritys 26:51
4 Vainionpää Laura Kauhajoen Karhu 27:32
5 Saarinen Anna-Mari Turun Urheiluliitto 28:17
6 Lajunen Jenna Mountain Bike Club Finland 29:11
7 Uusi-Piuhari Sanni Tampereen Pyörä-Pojat 29:56
8 Saaristo Piia Tampereen Pyörä-Pojat 29:57

M - 12, 16 km
1 Myllymäki Jere Cycle Club Helsinki 26:43
2 Henttala Niklas Porvoon Akilles 26:27
3 Bagger Emil Porvoon Akilles 26:48
4 Niemi Marco-Tapio Tampereen Yritys 27:27
5 Halme Sasu Korson Kaiku 27:33
6 Saarela Aleksi Vantaan Pyöräilijät 27:39
7 Suvisaari Arttu Vantaan Pyöräilijät 27:46
8 Hänninen Aleksi Porvoon Akilles 27:52
9 Vainionpää Oskari Kauhajoen Karhu 29:07
10 Mäkilouko Aleksi Tampereen Pyörä-Pojat 29:25
11 Karhu Juuso Porvoon Akilles 30:17
12 Vierre Kimi Tampereen Pyörä-Pojat 30:57

M - 14, 20 km
1 Silvenius Aku CC Tailwind 29:31
2 Pensasmaa Artturi Tampereen Pyörä-Pojat  
3 Teivaala Olli Tampereen Pyörä-Pojat  
4 Sandelin Jani Cycle Club Helsinki  
5 Hänninen Juho Tainionkosken Tähti  
6 Nurmi Roope Porvoon Akilles  
7 Puttonen Max Vantaan Pyöräilijät  
8 Riihelä Wille-Oskari Cycle Club Helsinki  
9 Syrjä Miika Jurvan Urheilijat  
10 Leppänen Vili CC Tailwind  
11 Koski Visa Turun Urheiluliitto  

N - 16, 20 km
1 Paavola Miimu Tampereen Pyörä-Pojat 29:48
2 Törmänen Rosa Cyclos Kuusamo  
3 Alakoskela Henni Kauhajoen Karhu  
4 Heikkilä Kaisa Cyclos Kuusamo  
5 Koski Virva Turun Urheiluliitto  
6 Nurmi Laura Porvoon Akilles  
7 Nevala Jenniina Cyclos Kuusamo  

M - 16, 22 kierrosta n. 25 km
1 Halme Samuel Korson Kaiku 35:33
2 Henttala Joonas Porvoon Akilles  
3 Laukkala Mikko Kauhajoen Karhu  
4 Paajanen Mikko CC Tailwind  
5 Lindqvist Sam IF Sibbo Vargarna  
6 Beekmann Erik Porvoon Akilles  
7 Hyrkäs Tuomas Cycle Club Helsinki 36:20
8 Uusi-Piuhari Teemu Tampereen Pyörä-Pojat 1 kierros
9 Virtanen Jesse Turun Urheiluliitto 1kierros
10 Lindroos Mikael Cycle Club Helsinki 2 kierros
11 Virtanen Mikko Kouvolan Pyöräilijät 2 kierrosta
12 Helmijoki Juuso Idrottsklubben -32 3 kierrosta

Miehet, 50 km
1 Hämeenaho Tero Team Continental 1:08:15
2 Mansner Kim TWD-Länken  
3 Rossi Jussi TWD-Länken 1:08:35
4 Blomqvist Keni Porvoon Akilles  
5 Jokivuori Petri Chebici-Isku  
6 Eskelinen Jussi Porin Tarmo  
7 Timmerbacka Juhani Tampereen Pyörä-Pojat  
8 Teivaala Lauri Team Continental  
9 Vesa Jani Chebici-Isku  
10 Hiltunen Paavo Team Continental  
11 Vainionpää Arto Team Orbea Pohjanmaa  
12 Mäkelä Jouko Team Continental  
13 Orourke Sean USA  
14 Luoto Hannu Kälviän Tarmo  
15 Tuukkanen Antti Gamlakarleby IF  
16 Leppämäki Marko Team Continental  
17 Törmänen Roope Cyclos Kuusamo  
 
  Rossi Jussi TWD-Länken 1. kiri
  Hämeenaho Tero Team Continetal 2. kiri